Poznaj Polskę na sportowo

Otrzymaj dofinansowanie na wyjazdy sportowe!

pzpn spacerpzpn spacer

Czym jest program PPNS?

„Poznaj Polskę” to już nie tylko wyjazdy edukacyjne uczniów, poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Ministerstwo Edukacji i Nauki razem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej opracowało kolejny moduł przedsięwzięcia. Projekt skierowany był do dzieci w wieku od 6 lat do 19 lat, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, będących zawodnikami klubów sportowych zrzeszonych w PZPN.

QUIZ

Quiz wiedzy o piłce nożnej „Poznaj Polskę na sportowo” – weź udział w zabawie!

pzpn spacerpzpn spacer
do ukrycia

„Piłka nożna jest najpopularniejszą i najliczniej uprawianą dyscypliną sportową w Polsce. Dlatego warto ten sport promować, szczególnie wśród tych, którzy od najmłodszych lat szkolnych trenują piłkę. Chcemy, aby uczniowie poznali wzorce sportowe, uniwersalne wartości olimpizmu, historię sportu, szczególnie piłki nożnej. Chcemy również na dobrych przykładach pokazać, że sport to zdrowie” – brzmiał wspólny komunikat MEiN i PZPN.

flaga polskiflaga polski
do ukrycia

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało 10 mln zł na wyjazdy sportowe dla uczniów uprawiających piłkę nożną w klubach zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej. To była kolejna odsłona pilotażowego przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.

O sfinansowanie wyjazdu na wydarzenia sportowe ubiegały się kluby sportowe zrzeszone w PZPN, których członkami byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uprawiający piłkę nożną.

Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę na sportowo” PZPN zrealizowało na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki. W ramach projektu federacja przygotowała materiały edukacyjne na stronie Biblioteki Piłkarstwa Polskiego. Zorganizowano również quizy wiedzy w obszarze piłki nożnej. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie (w trzech kategoriach wiekowych: od 6 do 9 lat, od 10 do 14 lat i od 15 do 19 lat) szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nagrodą było uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski z Chile, który odbył się 16 listopada 2022 roku.

Artykuły o polskiej piłce nożnej

Reprezentacja A61
Reprezentacje młodzieżowe9
Piłka nożna kobiet - Reprezentacje i aktualności13
Piłka nożna kobiet - Ekstraliga – Kluby4
Fortuna Puchar Polski7
Europejskie puchary9
PKO BP Ekstraklasa - Kluby15
Fortuna 1. Liga - Kluby11
eWinner 2. Liga - Kluby8
Futsal - Aktualności5
Futsal Ekstraklasa – Kluby3
Beach soccer5
Wolontariat10
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”10
Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej16
„Poznaj Polskę na sportowo”13