Zza kulis

W środę na stadionie PGE Narodowym odbyła się zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej konferencja dotycząca projektu  Video Assistant Referee (VAR), który od pół roku działa w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski. Przedstawiciele PZPN, klubów i mediów przez dwie godziny dyskutowali na temat rozwoju projektu.

Zza kulis

W Poznaniu na początku grudnia odbyła się ósma już edycja Lech Conference, konferencji szkoleniowej z udziałem trenerów z Polski i zagranicy. Swoje wykłady przedstawili m.in. Czesław Michniewicz, Jacek Magiera i Nenad Bjelica. Jak zwykle nie zabrakło interesujących uwag oraz opinii dotyczących metodyki szkolenia w kraju i wyzwań związanych z tą tematyką.

Zza kulis

W piątek w Poznaniu odbyła się już ósma edycja Lech Conference, czyli wydarzenia organizowanego przez czołowy polski klub w kwestii szkolenia. Jak zwykle nie zabrakło zagranicznych gości m.in. z Feyenoordu Rotterdam i Manchesteru City, ale równie interesujące wykłady były autorstwa polskich trenerów, w tym selekcjonera reprezentacji do lat 21, Czesława Michniewicza.

Zza kulis

Wielkie granie w wykonaniu małych bohaterów oglądali w weekend kibice w Istebnej. W malowniczej miejscowości turystycznej w Beskidzie Śląskim odbyła się pierwsza edycja turnieju „W drodze do Reprezentacji”, który oficjalnym patronatem objął Polski Związek Piłki Nożnej, portal Łączy Nas Piłka oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Twarzą rozgrywek był natomiast Arkadiusz Milik. Działo się! Oglądaliśmy prawdziwy piłkarski festyn rodzinny! Bo łączy nas piłka – a jakże!

Zza kulis

– Nie chciałbym, byście traktowali mnie jako osobę, która daje wam gotowe rozwiązania. Ale jeżeli z moich wykładów włożycie w swoją pracę nawet 10%, to już będzie to dużo – mówił do grupy polskich trenerów Alberto Zaccheroni, w przeszłości szkoleniowiec Juventusu Turyn, AC Milanu, Interu Mediolan, Lazio Rzym i reprezentacji Japonii. 64-letni Włoch w poniedziałek na zaproszenie wiceprezesa ds. szkolenia Marka Koźmińskiego poprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne dla uczestników kursu UEFA PRO w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności