Zza kulis

„Niejednoznaczny” spalony Górnika w Krakowie, mecz Arka z Lechem i faul w polu karnym, ale… jednak w drugą stronę, oraz sytuacja w spotkaniu ŁKS-u z Piastem z potencjalną czerwoną kartką, przy której VAR nie mógł zadziałać. W kolejnym odcinku serii „VARto wiedzieć” opisujemy Wam szczegółowo, w porozumieniu z Kolegium Sędziów PZPN, wybrane akcje z ostatnich kolejek PKO BP Ekstraklasy w kontekście interwencji sędziów asystentów wideo. Posłuchajcie!

Zza kulis

Spotkanie przyjaciół po latach, wspomnienia jak żywe, owacja kibiców na stojąco, setki wspólnych zdjęć i rozdanych autografów, pamiątkowa patera, koszulka reprezentacji Polski z numerem 74 otrzymana z rąk selekcjonera Jerzego Brzęczka i w końcu mecz Przyjaciół z oldbojami Schalke 04 – tak w Gdańsku wyglądał Benefis Tomasza Wałdocha, Wybitnego Reprezentanta Polski.

Zza kulis

Legendy światowego futbolu zjechały do Gdyni na losowanie fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Dla Bebeto oraz Fernando Couto, którzy wylosowali rywali między innymi dla reprezentacji Polski, to właśnie młodzieżowy mundial był początkiem wielkich karier. Jak brazylijska legenda zareagowała na wybuch śmiechu po pokazaniu karteczki z napisem „Senegal”? Zobaczcie, jak od kuchni wyglądało losowanie mundialu U-20.

 

Zza kulis

W środę na stadionie PGE Narodowym odbyła się zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej konferencja dotycząca projektu  Video Assistant Referee (VAR), który od pół roku działa w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski. Przedstawiciele PZPN, klubów i mediów przez dwie godziny dyskutowali na temat rozwoju projektu.

Zza kulis

W Poznaniu na początku grudnia odbyła się ósma już edycja Lech Conference, konferencji szkoleniowej z udziałem trenerów z Polski i zagranicy. Swoje wykłady przedstawili m.in. Czesław Michniewicz, Jacek Magiera i Nenad Bjelica. Jak zwykle nie zabrakło interesujących uwag oraz opinii dotyczących metodyki szkolenia w kraju i wyzwań związanych z tą tematyką.

Zza kulis

W piątek w Poznaniu odbyła się już ósma edycja Lech Conference, czyli wydarzenia organizowanego przez czołowy polski klub w kwestii szkolenia. Jak zwykle nie zabrakło zagranicznych gości m.in. z Feyenoordu Rotterdam i Manchesteru City, ale równie interesujące wykłady były autorstwa polskich trenerów, w tym selekcjonera reprezentacji do lat 21, Czesława Michniewicza.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności