Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Wysokiej klasy hotel w Portmarnock, tuż przy brzegu Morza Irlandzkiego, oraz pięknie położone boiska Gannon Park, oddalone od bazy o zaledwie 4 minuty jazdy autokarem – to tutaj reprezentacja Polski zawita 10 czerwca 2020 roku, by 5 dni później na stadionie w Dublinie rozpocząć „swoje” mistrzostwa Europy. Z naszymi kamerami zajrzeliśmy w miejsca, gdzie Robert Lewandowski, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak i inni podopieczni Jerzego Brzęczka będą przebywać oraz trenować w trakcie UEFA EURO 2020. Zobaczcie, jak to wszystko wygląda. Dowiecie się też, jak w szczegółach prezentuje się plan przygotowań „biało-czerwonych” do czerwcowego turnieju – w tym daty, lokalizacje i przeciwnicy w meczach towarzyskich.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski przed turniejem finałowym mistrzostw Europy 2020 rozegra cztery mecze sparingowe. – Zmierzymy się z bardzo dobrymi, wymagającymi rywalami. Trzech z nich to również finaliści EURO 2020, a czwarty zespół gra w barażu i ma duże szanse znaleźć się na mistrzostwach. Te mecze na pewno pomogą nam w jak najlepszym przygotowaniu się do turnieju – powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Reprezentacja A

Wielu jest zaskoczonych, może nawet rozczarowanych ostatecznymi rozstrzygnięciami rankingu Złota Piłka – Ballon d’Or 2019, w którym Robert Lewandowski zajął ósme miejsce. Ale na pewno… nie on sam. – Ja do tego podchodzę z uśmiechem na twarzy – powiedział nam tuż po uroczystej gali w Paryżu. – Robert jest tytanem pracy i naprawdę jestem z niego dumna. To skromny chłopak – wtórowała mu jego żona Ania. Zobaczcie, jak od kuchni wyglądał ten spektakularny wieczór, w trakcie którego Leo Messi sięgnął po szóstą Złotą Piłkę (!) w swojej karierze. Przed kamerą „Łączy Nas Piłka” pojawiły się też m.in. gwiazdy Liverpool FC: Virgil van Dijk oraz Alisson Becker.

Aktualności

Na sali Théâtre du Châtelet zajął miejsce w pierwszym rzędzie obok Lionela Messiego z Barcelony i Virgila van Dijka z Liverpoolu, ale na scenę wszedł wyłącznie wręczając nagrodę im. Lwa Jaszyna dla najlepszego bramkarza. Robert Lewandowski – jedyny przedstawiciel Bayernu Monachium i Bundesligi – został wybrany ósmym piłkarzem w 64. edycji prestiżowego plebiscytu „Ballon d’Or” organizowanego przez „France Football”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności