Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[WIDEO] Mamy lidera! Zobacz radość biało-czerwonych po meczu z Czarnogórą!

27.03.2017

Biało-czerwoni po bramkach Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka odnieśli bardzo cenne zwycięstwo z Czarnogóra i umocnili się na pozycji lidera w grupie E. Po pięciu memczach eliminacji mistrzostw świata podopieczni selekcjonera Adama Nawałki zgromadzili na swoim koncie aż 13 punktów, mając siedem „oczek” przewagi nad Czarnogórcami i Duńczykami. Zobacz radość naszych reprezentantów z wygranej po końcowym gwizdku arbitra w Podgoricy!

Reprezentacja A

– Zdobyliśmy dzisiaj na bardzo groźnym terenie kolejne trzy punkty w tych eliminacjach i prowadzimy w tabeli, ale zdajemy sobie sprawę, że to jeszcze nie koniec. Nie zagraliśmy dziś może perfekcyjnie, ale czasami punkty w eliminacjach trzeba wywalczyć, a wręcz wyszarpać – powiedział po zakończeniu spotkania z Czarnogórą kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Reprezentacja A

Ostrzegano przed racami, petardami i ostrymi wślizgami, ale sztab i reprezentanci Polski skutecznie przez ostatni tydzień tłumili jakiekolwiek negatywne emocje. Nawet udało się przezwyciężyć trudniejszy moment, jeszcze raz zaatakować i pokazać determinację godną zdecydowanego lidera swojej grupy. Biało-czerwoni pokonali Czarnogórę 2:1 i są z sześciopunktową przewagą i wielkim kapitałem na półmetku eliminacji liderem grupy E.

Reprezentacja A

Trenerska kariera obecnego selekcjonera reprezentacji Czarnogóry jest niezwykle interesująca. Ljubiša Tumbaković jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów w historii Partizana Belgrad i jednym z najbardziej utytułowanych jugosłowiańskich szkoleniowców w ogóle. Zdążył złotymi zgłoskami zapisać się także w historii chińskiego Shandong. Pracował także w Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej oraz Grecji. Zdobywał mistrzostwo i Puchar Chin. Nigdy jednak nie otrzymał szansy prowadzenia serbskiej reprezentacji. Za to na początku 2016 roku skorzystał z propozycji poprowadzenia kadry Czarnogóry.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży