Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Dziesięć goli i dwa rekordy. Retransmisja meczu Polska – San marino (2009) od 20:30

04.04.2020

Jedno jest pewne – w niedzielny wieczór nigdzie nie zobaczycie większej liczby bramek! Na kanale Łączy Nas Piłka od 20:30 zapraszamy na retransmisję meczu z San Marino, który przeszedł do historii z dwóch powodów. Reprezentacja Polski odniosła najwyższe w historii zwycięstwo, natomiast Rafał Boguski zdobył najszybszego gola w dziejach naszego narodowego zespołu. 10 goli w 90 minut? Takie wspomnienia możecie odświeżyć dzięki Bibliotece PZPN. Startujemy o godzinie 20:30.

Reprezentacja A

Drugi odcinek serialu „NIEKOCHANI” koncentruje się w głównej mierze na tym, jak piłkarze reprezentacji reagowali na krytykę (a czasem nawet hejt), jaki towarzyszył ich meczom w eliminacjach EURO 2020. Albo raczej na tym, jak… nie reagowali. I jak – zupełnie nie rozumiejąc całej tej ciężkiej atmosfery wokół – konsekwentnie, na każdym zgrupowaniu, po prostu robili swoje. Słowem, jak mocno byli przez ten czas WYRWANI Z KONTEKSTU.

Reprezentacja A

– Nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałem. Nawet nie zakładałem, że taką sytuację w ogóle przeżyję. Życie pisze jednak różne scenariusze. Na pewno nie jest to jednak fajna sprawa i nikomu tego nie życzę – relacjonuje Łączy Nas Piłka Damian Kądzior, który niedawno przeżył w Zagrzebiu trzęsienie ziemi. „Wybuch” nastąpił również w Dinamie, gdzie zwolniono sztab szkoleniowy. Pomocnik reprezentacji Polski opowiedział nam o sytuacji w klubie, ciągłym rozwoju, wpływie kolejnych szkoleniowców na jego statystyki, a także życiu w Chorwacji w dobie koronawirusa.

Reprezentacja A

Podczas piątkowej retransmisji przeniesiemy się do 2007 roku i eliminacji mistrzostw Europy, gdy Polacy na Estadio da Luz musieli zmierzyć się w rewanżu z Portugalczykami. Gospodarze byli żądni rewanżu za porażkę w Chorzowie i mecz prawie zakończył się sukcesem piłkarzy Luiza Felipe Scolariego. Do czasu, gdy kiedy piłkę długo holował Jacek Krzynówek i uderzył lewą nogą. Zaskoczył wszystkich – kibiców na stadionie, przed telewizorami i nawet kolegów z drużyny. Początek naszej retransmisji o godzinie 20:30.

Aktualności

Nie był to świetny mecz Polaków, lecz z sytuacji jakie biało-czerwoni mieli, powinni odnieść czwarte kolejne zwycięstwo w eliminacjach MŚ 1994. Zamiast tego zdarzył się remis, który był również ostatnim pozytywem tej drogi na mundial. Jak w tym spotkaniu spisał się Jerzy Brzęczek, wówczas 22-letni pomocnik reprezentacji? Zapraszamy do analizy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności