Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[SZLACHETNA PACZKA] „W okresie pandemii pomoc jest jeszcze bardziej potrzebna”

21.11.2020

– W tym roku pomagamy rodzinie pani Małgorzaty i pana Jana – mówi Robert Lewandowski, który razem z drużyną reprezentacji Polski po raz kolejny przygotowuje dedykowaną pomoc dla potrzebujących w ramach Szlachetnej Paczki. – W okresie pandemii ta pomoc jeszcze bardziej jest potrzebna. Każdy z nas musi się zmobilizować jeszcze bardziej – podkreśla Grzegorz Krychowiak.

Reprezentacja A

Nie mieli szczęścia reprezentanci Polski w pierwszym po listopadowym zgrupowaniu reprezentacji weekendzie z meczami klubowymi. Jedynym z biało-czerwonych, który strzelił gola był Jakub Moder. Bayern z Robertem Lewandowskim w składzie zremisował swój mecz, podobnie jak Leeds United Mateusza Klicha. Wśród cieszących się na koniec niedzieli ze zwycięstwa są jednak Kamil Glik, Łukasz Fabiański i Przemysław Płacheta. Zapraszamy na przegląd wydarzeń.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu Ligi Narodów UEFA, w edycji 2020/21, przegrała na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Holandią 1:2 (1:0). Prowadzenie dał biało-czerwonym, już na początku spotkania, Kamil Jóźwiak. Gole dla gości strzelali natomiast: Memphis Depay, który pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem z rzutu karnego oraz Georginio Wijnaldum. Prezentujemy obszerny skrót, zawierający – w całości – wszystkie najważniejsze sytuacje tej konfrontacji.

Reprezentacja A

In je rug! – niosło się po Stadionie Śląskim. Co to w ogóle znaczy? Ponieważ mecze piłkarskie toczą się ostatnio przy pustych trybunach i słychać w ich trakcie zdecydowanie więcej, nadstawiliśmy ucha wewnątrz polskiej kadry i podpytaliśmy, jak podstawowe boiskowe komunikaty – np.. „plecy!”, „wyjazd!” czy „czas!” – brzmią między innymi w językach naszych trzech ostatnich rywali: ukraińskim, włoskim i holenderskim.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu w 2020 roku i w drugiej edycji Ligi Narodów przegrała z Holandią (1:2) w Chorzowie. Dla biało-czerwonych gola strzelił Kamil Jóźwiak, ale w końcówce goście przekuli dominację na trafienia Memphisa Depaya z rzutu karnego i Georginio Wijnalduma po rzucie rożnym. Przeczytaj w pięciu punktach o najważniejszych aspektach tego spotkania.

Reprezentacja A

– Możemy być zadowoleni z wyniku, jak i gry. Oczywiście nie chcieliśmy zacząć spotkania od straty gola, ale stało się. W meczach finałowych mistrzostw Europy nie możemy sobie jednak pozwolić na takie początki. Później mieliśmy zaś mecz pod kontrolą – powiedział po zwycięstwie 2:1 z Polską na Stadionie Śląskim trener reprezentacji Holandii, Frank de Boer.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności