Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[LIGA MISTRZÓW] Niewykorzystana szansa Napoli i Polaków

12.12.2018

– Akceptujemy eliminację. Jesteśmy zawiedzeni, ale wiemy również, że nasz wynik przekroczył oczekiwania. Mieliśmy szansę na awans do ostatnich minut z bardzo mocnej grupy w której rozegraliśmy ważną rolę – mówił Carlo Ancelotti po porażce z Liverpoolem (0:1) i odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Jednak sytuacja przed ostatnim spotkaniem włoskiej drużyny i jego przebieg sugeruje coś zupełnie innego: wynik oraz styl były poniżej możliwości Napoli.

Reprezentacja A

Bayern Monachium i Ajax Amsterdam już wcześniej przypieczętowali awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Obydwa zespoły szybko odjechały pozostałym, ale przed ostatnią kolejką jest jeszcze jedna niewiadoma – kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. Liderem są Bawarczycy, do których Ajax traci dwa punky.

Europejskie puchary

W 92. minucie meczu Liverpool – Napoli (1:0) Arkadiusz Milik miał bardzo dobrą okazję do strzelenia wyrównującego gola. Gdyby to zrobił, dałby swojej drużynie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem był jednak Alisson, który w fantastyczny sposób odbił piłkę. – W takiej sytuacji nie ma czasu, żeby pomyśleć na spokojnie. Tutaj trzeba było podjąć decyzję błyskawicznie. Ledwo opanowałem futbolówkę i instynktownie uderzyłem. Alisson dobrze jednak skrócił kąt i niestety nie udało się go pokonać. Przy dobitce chciałem uderzyć piłkę przewrotką, ale trochę mi ją zwiało i to zadecydowało – powiedział na gorąco po meczu w rozmowie z Mateuszem Borkiem z Polsatu Sport Arkadiusz Milik.

Reprezentacja A

Spełnił się czarny scenariusz dla SSC Napoli w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Włoch w konfrontacji z Liverpoolem ponieśli porażkę na wyjeździe 0:1, co oznacza, że nie awansują do kolejnej rundy. Decydującego gola na Anfield Road w pierwszej połowie strzelił Mohamed Salah. Drużynie Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego na pocieszenie pozostały jedynie występy wiosną w Lidze Europy.

Reprezentacja A

Ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów zadecyduje, kto wywalczy awans do fazy pucharowej w grupie C. Zdecydowanie w najkorzystniejszej sytuacji jest liderujące SSC Napoli. Udział w kolejnej rundzie trzeba jednak dzisiaj przypieczętować, co wcale jednak nie będzie takie łatwe. Zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego zagra na wyjeździe z Liverpoolem. Pierwszy gwizdek arbitra na Anfield Road zabrzmi o godzinie 21:00.

Aktualności

Robert Lewandowski znalazł się w gronie 50 piłkarzy, na których można głosować w plebiscycie Drużyna Roku UEFA. O tym, kto znajdzie się w najlepszej jedenastce 2018 roku, zdecydują kibice w głosowaniu internetowym. Wyboru będą dokonywali spośród pięciu bramkarzy, piętnastu obrońców, piętnastu pomocników i piętnastu napastników. Wyniki plebiscytu poznamy 11 stycznia 2019 roku.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży