Puchar Polski

Po 38. latach trofeum Pucharu Polski ponownie zostało wzniesione przez zawodników Arki Gdynia. W wielkim finale na PGE Narodowym podopieczni Leszka Ojrzyńskiego sprawili niespodziankę, pokonując po dogrywce Lecha Poznań 2:1. Tuż po końcowym gwizdku Tomasza Musiała rozpoczęła się wielka feta. Sprawdź, jak „Arkowcy” świętowali swoje zwycięstwo!

Puchar Polski

Piłkarska przygoda Krzysztofa Sobieraja pokazuje, że zawsze warto walczyć o marzenia. Wychowanek Korony Kielce zwiedził mnóstwo klubów niższych lig, by w końcu trafić do Arki, gdzie w lipcu 2005 zadebiutował w ekstraklasie. Po opuszczeniu „żółto-niebieskich” znalazł się w… Lubrzance Kajetanów, gdzie zaczynając niemal od zera powrócił przez Olimpię Elbląg i Wartę Poznań do Gdyni. Z Arką świętował awans do ekstraklasy, a po zdobyciu Pucharu Polski czuje się, jakby był we śnie.

Puchar Polski

– Nominalnie jestem lewym obrońcą, ale trenerzy często przestawiają mnie do środka pola, żebym tam rozbijał ataki rywali. Tak też było w tym przypadku, a oprócz przeszkadzania Lechowi udało się asystować przy pierwszej bramce. Totalna ekstaza, to coś niesamowitego. Aż brakuje mi słów, żeby oddać to, jak się czuję – powiedział po wygranym 2:1 meczu finału Pucharu Polski z Lechem Poznań piłkarz Arki Gdynia Adam Marciniak.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży