Totolotek Puchar Polski

Nie był to finał trzymający w napięciu, niewiele było akcji porywających i zagrań, które na długo wbiją się w pamięć kibiców. Ale kibice Lechii Gdańsk niekoniecznie będą o to dbali. Ich zespół pokazał charakter, walcząc do końca w meczu, który dłużej układał się pod dyktando Jagiellonii Białystok. Decydującego gola w doliczonym czasie gry strzelił Artur Sobiech po asyście Flavio Paixao.

Totolotek Puchar Polski

– Straciliśmy bramkę w ostatniej minucie, więc porażka boli – mówi Marian Kelemen, słowacki bramkarz Jagiellonii Białystok. On i jego koledzy liczyli na zwycięstwo w finale Totolotek Pucharu Polski z Lechią Gdańsk, ale trofeum zgarnął zespół prowadzony przez Piotra Stokowca, a zadecydował o tym gol Artura Sobiecha.

Totolotek Puchar Polski

– Miałem dobrą sytuację i nie ma wymówki, powinienem zdobyć bramkę. Dostałem idealne podanie i trzeba było strzelać, a nie przyjmować piłkę. Poza tym źle opanowałem futbolówkę i dlatego nic z tego nie wyszło. Winę biorę na siebie. W końcówce zabrakło nam zaś koncentracji, co wykorzystał Artur Sobiech – powiedział tuż po finale Totolotek Pucharu Polski napastnik Jagiellonii Białystok Patryk Klimala.

Totolotek Puchar Polski

– Po to są w piłce nożnej zmiany, aby wejść z ławki i pomóc drużynie. Mnie się to dzisiaj udało. Nie czuję się jednak bohaterem. Cała drużyna ciężko pracowała na sukces, a ja tylko dopełniłem formalności – skromnie mówił Artur Sobiech tuż po finale Totolotek Pucharu Polski, w którym Lechia Gdańsk pokonała na PGE Narodowym 1:0 Jagiellonię Białystok.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności