Puchar Polski

Prawie dwa i pół tysiąca sprzedanych biletów, na trybunach anonsowane władze miasta, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej i trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Do tego 60 akredytowanych dziennikarzy i wóz transmisyjny stacji Polsat Sport, która pokaże pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski. W Suwałkach szykuje się wielkie święto, pierwszoligowe Wigry o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim podejmą dziewiąty zespół LOTTO Ekstraklasy – Arkę Gdynia.

Puchar Polski

Półfinał Pucharu Polski już o krok! 28 lutego o godzinie 18:00 Wigry Suwałki zmierzą się z faworyzowaną Arką Gdynia. – Fakt, finał jest na wyciągnięcie ręki, ale będziemy musieli wspiąć się na wyżyny. Móc prowadzić zespół na PGE Narodowym, to jest coś! Nie każdy może dostąpić tego zaszczytu – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka szkoleniowiec Arki Grzegorz Niciński.

Puchar Polski

38 lat temu Arka odniosła największy sukces w swojej historii, zdobywając Puchar Polski. W finale rozegranym na stadionie Motoru Lublin żółto-niebiescy wygrali 2:1 z naszpikowaną gwiazdami Wisłą Kraków, a jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Janusz Kupcewicz. Legenda gdyńskiego klubu trzyma kciuki za drużynę w półfinałowej rywalizacji z Wigrami Suwałki i po cichu marzy o powtórce sprzed niemal czterech dekad.

Puchar Polski

- Chcemy wznieść się trochę ponad opinię o „kopciuszku”. Pokazać wszystkim: traktujcie nas jako pełnowartościowego uczestnika półfinału Pucharu Polski i kandydata w walce o awans do Ekstraklasy. To naprawdę jest dobry zespół, który w ostatnim czasie zrobił krok do przodu i zasługuje na rozpoznanie – mówi Dominik Nowak, trener Wigier Suwałki przed pierwszym meczem z Arką Gdynia (wtorek, godz. 18).

Puchar Polski

Wielkimi krokami zbliżają się mecze półfinałowe rozgrywek Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu, 28 lutego o 18:00, Wigry Suwałki podejmą u siebie zespół Arki Gdynia. Dzień później, 1 marca o 20:00 o awans walczyć będzie Lech Poznań, który zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin. Zanim jednak to się stanie, przypomnijmy sobie, jakich rywali wyeliminowały półfinaliści. Który z zespołów po pierwszych spotkaniach Pucharu Polski finał na PGE Narodowym będzie miał na wyciągnięcie ręki?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży