Reprezentacja A

Gdy jedyny obecnie senegalski piłkarz w naszej ekstraklasie, Elhadji Pape Djibril Diaw przyjeżdżał do Kielc, z Polaków kojarzył papieża Jana Pawła II, Zbigniewa Bońka, Roberta Lewandowskiego, Henryka Kasperczaka, wiedział o drugiej wojnie światowej i śniegu. Dziś o tematach związanych z Polską mógłby rozprawiać godzinami, a pytają go to najczęściej dziennikarze z Senegalu. Wiadomo, 19 czerwca w Moskwie w finałach MŚ 2018 „Lwy Terangi” prowadzone przez Aliou Cisse, byłego trenera Diawa z młodzieżówki, zmierzą się z biało-czerwonymi.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Reprezentacja Polski do lat 16 przebywająca na zgrupowaniu selekcyjnym zremisowała w spotkaniu towarzyskim z zespołem Jagiellonii Białystok U-17. Bramkę dla drużyny prowadzonej przez Przemysława Małeckiego zdobył w drugiej połowie Kamil Lukoszek.

Ekstraklasa

Jarosław Niezgoda jest najskuteczniejszym zawodnikiem warszawskiej Legii, choć wcale w drużynie nie strzela najczęściej. – Ma szybkość, wie kiedy przyspieszyć i jak znaleźć się w danej sytuacji – mówi jego były trener Jacek Magiera. – Bardzo dobrze kończy akcje, a to sprawia, że jest wyjątkowy – dodaje Marcin Dorna, który powołał go na młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2017 roku. A obecny szkoleniowiec Romeo Jozak typuje, że 22-latek zrobi większą karierę od Eduardo da Silvy.

Reprezentacja A

Bayern Monachium w kapitalnym stylu rozgromił u siebie 5:0 turecki Besiktas i właściwie może myśleć już o ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Świetne zawody rozegrał Robert Lewandowski, który ustrzelił dublet i awansował w klasyfikacji strzelców wszechczasów. – Mamy komfort kilku bramek w zanadrzu. Chcemy postawić kropkę nad i. Zależy nam, żeby na wyjeździe pokazać się z bardzo dobrej strony – powiedział „Lewy” w pomeczowej rozmowie z Canal+Sport.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Jakub Piotrowski pomimo gry w najsłabszym zespole Ekstraklasy należy do najlepszych dryblerów spośród środkowych pomocników, wyróżnia się techniką oraz inteligencją gry. – Dużo widzi, podejmuje właściwe wybory we właściwym czasie. To się ma, albo nie – mówi Czesław Michniewicz, selekcjoner kadry do lat 21. – Mam więcej odwagi i pewności siebie – dodaje zawodnik Pogoni Szczecin.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży