Reprezentacja A

Od soboty nie ma w czołowych pięciu europejskich ligach lepszego strzelca od Roberta Lewandowskiego. Jasne, Polak korzysta na tym, że po wymuszonej przerwie to Bundesliga wróciła jako pierwsza do gry, lecz przede wszystkim on i jego zespół są w świetnej formie. Bayern Monachium z udziałem swojego napastnika rozbił Fortunę Duessleldorf (5:0).

Puchar Polski futsal

W piątek, 29 maja 2020 roku, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w obecności przedstawicieli klubów, zostało przeprowadzone losowanie meczów półfinałowych oraz gospodarzy dwumeczu finałowego Pucharu Polski w Futsalu w sezonie 2019/2020. Zgodnie z wynikiem losowania, pierwsze mecze zostaną rozegrane w następującym układzie.

PKO Ekstraklasa

Dwie cechy, które zawsze charakteryzowały Przemysława Wiśniewskiego to charakter, który przejął po ojcu, byłym piłkarzu, wynikający także z miejsca urodzenia zawodnika, oraz solidność. To one ukształtowały młodego obrońcę. Nie wyróżniał się na tle rówieśników, jednak wybił się ponad przeciętność, sumiennie budując swoją pozycję w każdym zespole, kończąc na ekstraklasowym Górniku Zabrze.

Reprezentacja A

W trudnym wyjazdowym meczu Hertha BSC wyszarpała jeden punkt RB Lipsk, odblokował się Krzysztof Piątek, który ponownie mecz zaczął na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko w drugiej połowie i dał remis swojej drużynie po golu strzelonym z rzutu karnego. W spotkaniu z Augsburgiem gra jego drużynie bardziej się układała, Polak wszedł przy prowadzeniu 1:0 na prawie pół godziny i... w drugiej minucie doliczonego czasu wykorzystał kontrę poprawiając wynik dla Herthy! Rewelacyjna seria zespołu z Berlina trwa!

Ekstraklasa futsal

Jeszcze kilka lat temu o wyjeździe polskiego futsalisty do zagranicznej ligi można było jedynie nieśmiało pomarzyć. Teraz staje się to coraz bardziej realne. Kluby z najlepszych lig świata otwierają się na nowe kierunki, z coraz większą uwagą śledzą również jak gra reprezentacja Polski oraz nasze czołowe kluby. Efekty już są widoczne.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności