Dołącz do Strefy Kibica!

Redakcja Biblioteki PZPN,

Sto lat polskiego futbolu to dziesiątki wybitnych piłkarzy, setki tysięcy niezapomnianych meczów, ale przede wszystkim miliony ludzi, którzy przez ten czas odwiedzali stadiony, słuchali radiowych relacji lub śledzili boiskowe wydarzenia, patrząc w ekran telewizora. I tak jak bez widzów nie byłoby teatru, tak bez fanów nie byłoby żadnego sportowego spektaklu. To dla Was – prawdziwych kibiców polskiej piłki, zarówno klubowej, jak i reprezentacyjnej – stworzyliśmy archiwum, w którym każdy może zostawić jakąś pamiątkę.

@ Łukasz Sąpor

Sierpień 1995 r. W Parku Książąt gramy z Francją w eliminacjach mistrzostw Europy. Gol Andrzeja Juskowiaka, niesamowite parady Andrzeja Woźniaka, pod koniec gramy w dziesiątkę i sensacyjny remis 1:1. W polskim sektorze absolutne szaleństwo.

ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Paweł Szczyrbak

24.06.2018. Kazań Ariena, mecz z Kolumbią. Mimo niekorzystnego wyniku emocje niesamowite, wspomnienia na całe życie. Pozdrowienia w Woli Radziszowskiej!

ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Marta Barczok

Czerwiec 2016 r. Piękne wspomnienia z mistrzostw Europy we Francji. Po meczu ze Szwajcarią mieliśmy okazję osobiście podziękować Łukaszowi Fabiańskiemu za wspaniały występ i awans do ćwierćfinału.

ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Gosia Piechnik

25.05.2018. Otwarty trening reprezentacji Polski w Jastarni. Kadrowicze szykują się do wyjazdu na mundial do Rosji, a nam udało się namówić na selfie Michała Pazdana, którego wielkim fanem jest mój syn Alan. Też zresztą piłkarz, choć początkujący. Uczy się futbolu w AP Calcio w Wągrowcu.

► ZOBACZ STRONĘ MISTRZOSTW

@ Mariusz Łydka

Listopad 1994 r. Absolutna perełka. Bilet wstępu na mecz eliminacji Euro 1996 z Francją (0:0). Rywale trzy i pół roku później sięgnęli po mistrzostwo świata. Proszę zwrócić uwagę na cenę – jeszcze przed denominacją.

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

Masz w domu stare bilety, proporczyki, programy meczowe, breloczki, plakaty ulubionych drużyn, mundialowe maskotki? A może wybierając się na mecze klubów lub reprezentacji robiłaś/robiłeś zdjęcia albo nagrywałaś/nagrywałeś filmy? Dołącz do wielkiego projektu portalu Łączy Nas Piłka i podziel się w cyfrowej formie wspomnieniami z piłkarskich stadionów.

Materiały prosimy przysyłać na maila biblioteka@pzpn.pl lub na adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02-366 Warszawa z dopiskiem BIBLIOTEKA – OKIEM KIBICA
PODZIEL SIĘ WSPOMNIENIAMI

@ Człowiek Sukcesu

Czerwiec 2019 r. Specjalna oprawa na stulecie związku, wyjątkowe koszulki i na koniec najbardziej imponująca wygrana w eliminacjach Euro (wtedy jeszcze 2020). Wygraliśmy z Izraelem na Narodowym aż 4:0.

ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ mlynek11

Jak kibicować, to całą rodziną. Pozdrowienia z Wrocławia!

@ Łucja Szyszka

Wrzesień 2018 r. A oto moje wspomnienie ze spotkania Polska – Irlandia (1:1). Mój pierwszy mecz ❤️, pierwszy hymn śpiewany na trybunach. Niesamowite wzruszenie! Miałam już kupiony bilet na mecz w marcu z Finlandią we Wrocławiu, ale dopadła nas pandemia. A tak bardzo się cieszyłam…

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Kacper Prus

Czerwiec 2019 r.  Po meczu z Izraelem w eliminacjach Euro udało mi się zdobyć koszulkę Bartka Bereszyńskiego!

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Marek Kowalski

Trening kadry na stadionie warszawskiej Polonii. Podczas rozgrzewki też można kibicować 😉

@ Karol Bielaszewski

Czerwiec 2001 r. Milennium Stadium w Cardiff. Czekamy na mecz z Walią w eliminacjach mistrzostw świata. Najpierw niefortunna interwencja Dudka, a potem Olisadebe i Kryszałowicz – piękne zwycięstwo 2:1.

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Mateusz Zaczek

Listopad 2011 r. Towarzysko z Węgrami w Poznaniu. Nasi zagrali w koszulkach bez godła, a trybuny, jak widać, świeciły pustkami. Na szczęście mecz mógł się podobać.

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Greg S

Marzec 2018 r. Sparingi przed mundialem w Rosji. Przed spotkaniem z Nigerią do zrobienia selfie dali się namówić Marcin Kamiński i Tomasz Kędziora. Potem był mecz z Koreą i 1400. gol w historii polskiej reprezentacji. Kto go zdobył? Oczywiście RL7. Pozdrowienia z Zielonej Wyspy.

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Sebastian Drazek

Czerwiec 2016 r. Prosto z trybun Stade de France podczas Euro 2016. Najpierw hymn na kilkanaście tysięcy polskich gardeł, a potem heroiczny bój z Niemcami. Tym razem na remis.

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Magdalena Banat

Wrzesień 2019 r. Bezbramkowy remis z Austrią. Moje marzenia zostały spełnione. Razem z Sandrą był to nasz pierwszy obejrzany z trybun mecz reprezentacji Polski i już wiemy, że nie ostatni. Dziękujemy wam za wspólne wspaniałe chwile spędzone na Stadionie Narodowym. Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce. 😘😘😘😘😘

ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ aniasciro

Bo najlepiej kibicować z siostrą...

@ toperzmix

Oby na Euro było lepiej niż na mundialu w Rosji.

@ Klaudia Piech

Październik 2016 r. „Lewy” ustrzelił hat-tricka i wygraliśmy z Danią 3:2 w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-czerwone uśmiechnięte buzie 😉

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Kacper Kiepas

Wrzesień 2019 r. Przed wyjazdem kadry na mecz ze Słowenią. Tych panów chyba przedstawiać nie trzeba. Udało mi się namówić na selfie dwie największe gwiazdy reprezentacji.

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Adrian Wołoszyn

Wrzesień 2019 r. Polska – Austria. Szkoda, że bez bramek, ale atmosfera na Narodowym jak zawsze super!

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Ines K

Marzec 2018 r. Pamiątkowa fotka ze Śląskiego zrobiona przed meczem z Koreą Południową.

► ZOBACZ STRONĘ MECZU

@ Lucyna Kitowska

Orzeł jest super! Pozdrowienia z Narodowego!