baner do strefy kibica baner do strefy kibica
Strefa Kibica
Strefa Kibica
Twoje spojrzenie na futbol
Wspomnienia, zdjęcia i filmy23
Bilety i programy meczowe23
Koszulki, flagi i inne tekstylia16
Pamiątki, plakaty i maskotki27
W eliminacjach igrzysk w Monachium w naszej grupie zdarzył się mecz, w którym jedna z drużyn popisała się taką skutecznością. Bułgarzy pokonali w Sofii Hiszpanię 8:3. Tej niedzieli w Warszawie podobny wynik się nie powtórzył, choć zespół z Bałkanów znów stracił trzy bramki.W eliminacjach igrzysk w Monachium w naszej grupie zdarzył się mecz, w którym jedna z drużyn popisała się taką skutecznością. Bułgarzy pokonali w Sofii Hiszpanię 8:3. Tej niedzieli w Warszawie podobny wynik się nie powtórzył, choć zespół z Bałkanów znów stracił trzy bramki.

Ocalić od zapomnienia

Jest 7 maja 1972 roku, Warszawa. Na trybunach Stadionu Dziesięciolecia siedzi ponad 60 tysięcy ludzi, ale wprawne oko fotoreportera bezbłędnie wyławia z tłumu tego jednego człowieka – uśmiechniętego pana w ciemnych okularach, który na głowie ma czapeczkę z gazety (może „Trybuny Ludu” – do tego nadawała się wyśmienicie), a w prawej dłoni trzyma transparent. Ot, zwykły kibic jakich miliony. A jednak nietuzinkowy, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Nie tylko ze względu na bardzo optymistyczne – nawet jak na ówczesne czasy – przesłanie o ośmiu golach. Niepowtarzalny, bo on tam był. Widział na własne oczy. Zachował wspomnienia. A może znasz tego kibica?

Zobacz więcej
Bileciki do kontroliBileciki do kontroli

Sektor 3, rząd 2, miejsce 1

Bileciki do kontroli, proszę! Nie, nie… Nie muszą się państwo obawiać. Tym razem to nie obowiązkowa kontrola. Zresztą z Biblioteką PZPN nikt nie jedzie na gapę. Po prostu spieszymy donieść, że w naszym przepastnym archiwum mamy kolejny regał. Każdy kibic będzie mógł na nim ułożyć swoje najcenniejsze pamiątki: archiwalne karty wstępu, programy meczowe i stare plakaty. Oczywiście, wyłącznie w cyfrowej formie.

Zobacz więcej
Plakietka Mieczysława KucharaPlakietka Mieczysława Kuchara

LEGENDA LWOWA

Plakietka pamiątkowa dla Mieczysława Kuchara za zdobycie tytułu mistrza Polski w 1923 roku w barwach Pogoni Lwów. Znakomity bramkarz, pochodzący z wybitnie uzdolnionej sportowo rodziny (jego bracia Wacław, Tadeusz i Władysław to również legendy przedwojennego sportu w Polsce), zmarł na gruźlicę, kilka miesięcy przed wybuchem II wojny światowej, w wieku zaledwie 37 lat.

Zobacz więcej