Mogło być lepiej, ale mogło być też znacznie gorzej. Wyjazdowy remis z Izraelem sprawił, że reprezentacja Polski do lat 21 zachowała szanse na awans do mistrzostw Europy, które w 2023 roku zaplanowano w Rumunii i Gruzji. I choć brak wygranej w Petach Tikwie sprawił, że na trzy kolejki przed końcem zmagań w grupie B, wciąż ustępowali ekipie z Bliskiego Wschodu, a także Niemcom, wszystko mogło się jeszcze wydarzyć. Punkt wywalczony po zaciętym spotkaniu trzeba było cenić tym bardziej, że we wrześniu 2021 roku właśnie z tym rywalem, biało-czerwoni ponieśli jedyną eliminacyjną porażkę. W Lublinie podopieczni Macieja Stolarczyka ulegli 1:2. Teraz przyszło im czekać na ostateczne rozstrzygnięcia i spotkania z Węgrami, San Marino i Niemcami.
22
Z. Morgan
7
O. Davida
14
I. Elmkies
Pierwsze spotkanie między oboma zespołami nie było dla naszej drużyny udane. Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie, jednak nie potrafili utrzymać przewagi. Najpierw samobójczą bramkę zdobył Sebastian Walukiewicz, następnie w drugiej połowie szalę zwycięstwa na stronę Izraela przechylił Eden Karzev, który wpisał się na listę strzelców i zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Po tamtym, nieszczęśliwym meczu naszej drużynie zaczęło się wieść znacznie lepiej. Zaczęliśmy od remisu z Węgrami, potem przyszło łatwe zwycięstwo 3:0 nad San Marino. Najbardziej sensacyjna była jednak wygrana z Niemcami 4:0. Po tym spotkaniu w zespole odżyły nadzieje na sukces w eliminacjach. Niesieni pogromem zachodnich sąsiadów cztery dni później nie daliśmy szans Łotwie, którą również roznieśliśmy, tym razem 5:0. Po serii takich spotkań trudno nie wierzyć w sukces dzisiejszego popołudnia. Oczywiście od piłkarzy prowadzonych przez Macieja Stolarczyka nikt nie wymaga zwycięstwa aż takich rozmiarów. Nie zmienia to jednak faktu, że wygrana jest wręcz kluczowa w kontekście dalszej walki o wyjście z grupy. Izrael, mimo że także odniósł ostatnio trzy zwycięstwa z rzędu, jest zdecydowanie w zasięgu polskiej drużyny. Najważniejsze, by Polacy tym razem ustrzegli się błędów i nie dawali okazji rywalom do zdobycia gola. Będzie to mieć niebagatelne znaczenie w kontekście kontroli wydarzeń na boisku.
Reprezentacja Polski do lat 21 przed meczem z Izraelem. W górnym rzędzie od lewej: Cezary Miszta, Jakub Kiwior, Konrad Gruszkowski, Kamil Piątkowski, Adrian Benedyczak, Kacper Kozłowski. W dolnym rzędzie od lewej: Ariel Mosór, Łukasz Poręba, Jakub Kamiński (kapitan), Michał Karbownik, Nicola Zalewski.
Jak w domu. Członkowie ekipy reprezentacji Polski do lat 21 zadbali nie tylko o przygotowanie sprzętu i strojów dla piłkarzy. Na ścianie w szatni na stadionie w Petach Tikwie zawisła też biało-czerwona flaga.
Niestety dyspozycja kadry Macieja Stolarczyka pozostawiała wiele do życzenia, szczególnie w obronie, gdzie przytrafiały się błędy. Po jednym z nich w 73. minucie straciliśmy drugiego gola. Omri Gandelman wygrał pojedynek powietrzny z dwoma defensorami i wprawił licznie zgromadzoną publiczność w radość. Polacy jednak się nie podłamali i starali się odrobić straty. Po jednej z kontr Kamiński znalazł się sam na sam z bramkarzem i precyzyjnym uderzeniem po długim słupku dał jeszcze nadzieję na zwycięstwo. Na nadziei jednak się skończyło, bo do końca wynik już nie uległ zmianie. Polacy podzielili się punktami i teraz czeka ich starcie z Węgrami.
Specjalnie przygotowany na okoliczność meczu z Izraelem proporczyk, czekał w szafce pełniącego tego dnia funkcję kapitana – Jakuba Kamińskiego.
Po ich strzałach nadzieje na korzystny rezultat rosły najpierw wśród kibiców biało-czerwonych, a później na trybunach stadionu w Petach Tikwie. Ostatecznie jednak ani Gandelman, ani Benedyczak nie zostali bohaterami swoich drużyn, ale nieco bardziej zadowolony mógł być pomocnik Izraela. Remis bowiem był lepszym rezultatem dla miejscowych, którzy utrzymali drugie miejsce w tabeli z dwupunktową przewagą nad zespołem Macieja Stolarczyka.
Wierzymy, że ten zremisowany mecz z Izraelem też ich (polskich piłkarzy – przyp. red.) czegoś nauczy. Może dojrzałości, której ewidentnie brakowało na początku drugiej połowy? Może tego, że zawsze muszą wychodzić na boisko spragnieni kolejnych goli? W spotkaniu z Niemcami tym właśnie zaimponowali najbardziej. Zdobywali bramkę i zaraz ruszali po kolejną. Z Izraelem tej determinacji im zabrakło. Przy straconym golu na 1:1 obrońcy powinni być bardziej zdecydowani. A gdy przyszło gonić wynik, w kilku akcjach brakowało cierpliwości. Na koniec remis 2:2 wydaje się sprawiedliwy, ale dla Polaków – patrząc na ich potencjał, siły rzucone na ten mecz i sytuację w tabeli – rozczarowujący.
► 140. mecz reprezentacji w igrzyskach olimpijskich (eliminacje + finały)
► 112. mecz reprezentacji w eliminacjach olimpijskich
► 174. mecz reprezentacji w eliminacjach ME U21
► 20. mecz reprezentacji w igrzyskach olimpijskich (eliminacje + finały) ze straconymi dokładnie 2 bramkami
► 90. mecz reprezentacji w eliminacjach olimpijskich ze zdobytą bramką
► 33. wyjazdowy mecz w igrzyskach olimpijskich (eliminacje + finały) ze zdobytą bramką, w którym zagrała reprezentacja U21
► 30. wyjazdowy mecz w igrzyskach olimpijskich (eliminacje + finały) ze straconą bramką, w którym zagrała reprezentacja U21
► 44. wyjazdowy mecz reprezentacji w eliminacjach olimpijskich ze zdobytą bramką
► 10. wyjazdowy mecz reprezentacji w eliminacjach olimpijskich ze straconymi dokładnie 2 bramkami
► 11. mecz w eliminacjach olimpijskich ze straconymi dokładnie 2 bramkami, w którym zagrała reprezentacja U21
► 44. mecz reprezentacji w ME U21 (eliminacje + finały) ze strzelonymi dokładnie 2 bramkami
► 70. wyjazdowy mecz reprezentacji w ME U21 (eliminacje + finały) ze straconą bramką
► 22. wyjazdowy mecz reprezentacji w ME U21 (eliminacje + finały) ze strzelonymi dokładnie 2 bramkami i 22. z dokładnie 2 straconymi
► 21. wyjazdowy mecz reprezentacji w eliminacjach ME U21 ze strzelonymi dokładnie 2 bramkami i 21. z dokładnie 2 straconymi
► 20. remis reprezentacji w igrzyskach olimpijskich (eliminacje + finały)
► Pierwszy gol dla Polski był bramką nr 280 strzeloną przez reprezentację w igrzyskach olimpijskich (eliminacje + finały)
► 40. wyjazdowy mecz w igrzyskach olimpijskich (eliminacje + finały), w którym zagrała reprezentacja U21
► Drugi gol dla Polski był bramką nr 90 strzeloną przez reprezentację w wyjazdowych meczach eliminacji olimpijskich
► Drugi gol dla Polski był bramką nr 70 strzeloną przez reprezentację U21 w wyjazdowych meczach eliminacji olimpijskich
► Drugi gol dla Polski był bramką nr 320 strzeloną przez reprezentację w eliminacjach ME U21
► Drugi gol dla Izraela był bramką nr 100 straconą w eliminacjach olimpijskich, w meczu, w którym zagrała reprezentacja U21
► Pierwszy gol dla Izraela był bramką nr 150 straconą przez reprezentacje w wyjazdowych meczach ME U21 (eliminacje + finały)
► Drugi gol dla Izraela był bramką nr 230 straconą przez reprezentację w eliminacjach ME U21
► 10. remis reprezentacji w eliminacjach ME U21 w rozmiarze 2:2
► 20. wyjazdowy remis reprezentacji w eliminacjach ME U21
► Czwarty mecz reprezentacji w eliminacjach ME U21 przeciwko Izraelowi, drugi remis w rozmiarze 2:2 i równy bilans po tym meczu: 1-2-1, bramki 6-6
► 66. wyjazdowy mecz reprezentacji w eliminacjach ME U21 ze straconą bramką