Robert Lewandowski pokazuje na palcach 3. Tyle goli strzelił w Erywaniu kapitan naszej reprezentacji.Robert Lewandowski pokazuje na palcach 3. Tyle goli strzelił w Erywaniu kapitan naszej reprezentacji.
Kroniki5 października 2017
5 października 2017
Autor: Piotr Kuczkowski
Data dodania: 05.10.2019
FOT. CYFRASPORTFOT. CYFRASPORT

Włodzimierz Lubański, Grzegorz Lato i Kazimierz Deyna. Ta trójka od kilkudziesięciu lat otwierała listę najskuteczniejszych piłkarzy w historii reprezentacji Polski. Tylko im udało się przekroczyć barierę 40 goli w koszulce z orłem na piersi. Druga dekada XXI wieku przyniosła jednak napastnika, który samodzielnie przekracza kolejne granice – Roberta Lewandowskiego.

Na pozycję lidera klasyfikacji wszech czasów napastnik Bayernu Monachium wysunął się dokładnie 5 października 2017 roku. W Erywaniu prowadzona przez Adama Nawałkę reprezentacja Polski zmierzała do wywalczenia awansu na rosyjski mundial. Awansu, o który bez kapitana z całą pewnością byłoby trudniej. W sumie Lewandowski w 10 spotkaniach wpisywał się na listę strzelców... 16 razy! Trzy bramki zapisał na swoim koncie właśnie w Armenii, a ostatnia z nich była jego 50. dla drużyny narodowej.

ZOBACZ STRONĘ MECZU

1:5 „50-tka” R. Lewandowskiego w reprezentacji

Co ciekawe, Robert Lewandowski potrzebował do tego wyczynu niespełna 10 lat. Swojego pierwszego gola w narodowych barwach strzelił dokładnie 3312 dni wcześniej. 10 września 2008 w Serravalle jako rezerwowy ustalił wynik meczu eliminacji mundialu 2010 z San Marino na 2:0 dla biało-czerwonych. Numer 13., z którym wystąpił w swoim debiucie, okazał się wyjątkowo szczęśliwy.

0:2 Pierwszy gol R. Lewandowskiego w reprezentacji