ZSO
CRA
27.10.201519:30
Zagłębie Sosnowiec
Logo Puchar Polski (bez sponsora)Logo Puchar Polski (bez sponsora)Puchar Polski 2015/2016

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2, 27.10.2015

W Sosnowcu spotkały się dwa zespoły, które zanotowały udany start w rozgrywkach. Zagłębie przewodziło pierwszoligowej stawce, Cracovia była trzecia w ekstraklasie. Sosnowiczanie mogli pochwalić się dobrą passą siedmiu meczów bez porażki. W pierwszym spotkaniu ¼ finału Pucharu Polski dobiegła ona końca. Gospodarze nie byli faworytem w tej parze, ale po ostatnim gwizdku sędziego nie mieli powodów do wstydu – i to pomimo porażki. Pasy wygrały rzutem na taśmę po główce Denissa Rakelsa w doliczonym czasie. Przed rewanżem w Krakowie drużyna Jacka Zielińskiego była w lepszej sytuacji. W Zagłębiu nikt nie zamierzał jednak wywieszać białej flagi. Sosnowiczanie nie tracili wiary, że na boisku Cracovii będą w stanie odwrócić losy rywalizacji. A wiara – jak powszechnie wiadomo – może góry przenosić.

Michał Fidziukiewicz
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 1:1.
Deniss Rakels
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.
1
2
Sędzia: Marcin Borski
Koszulka Zagłębie Sosnowiec (2015/2016)Koszulka Zagłębie Sosnowiec (2015/2016)

A. Paluchowski

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2 (27.10.2015)Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2 (27.10.2015)

Drużyny Zagłębia i Cracovii (czarne stroje) wychodzą na murawę Stadionu Ludowego w Sosnowcu. Na zdjęciu widoczni m.in. (od lewej): Piotr Polczak, Žarko Udovičić, Deleu, Dawid Ryndak, Marcin Budziński, Marcin Sierczyński, Łukasz Sołowiej, Bartosz Rymaniak, Erik Jendrišek, Miroslav Čovilo, Hubert Wołąkiewicz czy Jakub Wójcicki.

Ostatni raz Cracovia grała na Stadionie Ludowym w Sosnowcu sześć lat temu. Wtedy była tam gospodarzem, wówczas w tym czasie budowała własny stadion. A z Zagłębiem spotkała się w kwietniu 2008 r., wygrywając 2:1.

Jacek Żukowski
dziennikpolski24.pl z 28 października 2015 r.
0

Akcja za akcję, strzał za strzałem. Pałeczkę przejęli gospodarze, którzy atakowali raz po raz, a swoje sytuacje miało ofensywne trio: Arak, Pribula, Fidziukiewicz. Nic jednak nie chciało wpaść, a błędy z pierwszej części gry naprawiał Pilarz, który dla odmiany po zmianie stron bronił jak z nut. Najlepsze okazje zmarnowali Pribula i Fidziukiewicz. Cracovia co jakiś czas odpowiadała, jednak nic nie zapowiadało, że to właśnie goście wyprowadzą decydujący cios.

polsatsport.pl z 27 października 2015 r.
SHOW W 2. POŁOWIE
Artur Derbin (trener Zagłębie Sosnowiec, 2015).

To jeszcze nie koniec. Czeka nas trudne zadanie w meczu rewanżowym. Będziemy jednak robić wszystko, żeby odwrócić losy tego dwumeczu. W pierwszej część nie byliśmy sobą, a w drugiej połowie zabrakło nam przede wszystko szczęścia.

Artur Derbin, trener Zagłębia Sosnowiec
WYPOWIEDŹ Z POMECZOWEJ KONFERENCJI PRASOWEJ
Jacek Zieliński (trener Cracovia, 2015).

Bardzo trudne spotkanie. Po pierwszej połowie prowadzimy 2:1, ale kolejny krok musimy postawić w Krakowie. Dobry, ciekawy mecz dla kibiców. Musieliśmy to zwycięstwo wydrapać z gardła. Duże gratulacje dla Zagłębia. To dobry zespół.

Jacek Zieliński, trener Cracovii
Michał Fidziukiewicz (Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2, 27.10.2015)Michał Fidziukiewicz (Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2, 27.10.2015)
Michał
Fidziukiewicz
W Zagłębiu Sosnowiec od 2015 roku

Zdobył bramkę, która – jak się później okazało – miała niebagatelne znaczenie w dwumeczu z Cracovią. „Fidzi” trafił do siatki Pasów pod koniec 1. połowy, kiedy wykorzystał złą interwencję bramkarza Krzysztofa Pilarza, który wypiąstkował przed siebie piłkę uderzoną przez Dawida Ryndaka. W drugiej połowie pomocnik Zagłębie mógł po raz drugi cieszyć się z gola, ale tym razem świetnie zachował się golkiper gości. Gdy na tablicy wyników było już 2:1 dla Cracovii, spróbował strzału z dystansu, ale posłał futbolówkę nad bramką. Michał Fidziukiewicz trafił do Sosnowca przed sezonem 2015/2016 z Koninklijke Bocholter VV. W 3. lidze belgijskiej imponował skutecznością. W pierwszym sezonie strzelił 18, a w drugim 16 goli. W Zagłębiu występował przez 2 lata. Zagrał w 52 meczach i zdobył 18 bramek. W lipcu 2017 roku „Fidzi” odszedł do GKS-u Tychy.

Deniss Rakels (Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2, 27.10.2015)Deniss Rakels (Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2, 27.10.2015)
Deniss
Rakels
W Cracovii od 2014 roku

Bohater ostatniej akcji. W doliczonym czasie gry Łotysz wyskoczył najwyżej w polu karnym i uderzeniem głową pokonał Wojciecha Fabisiaka. Sposób zdobycia bramki przez mierzącego 179 cm wzrostu skrzydłowego mógł dziwić, gdyż poradził on sobie z rosłymi obrońcami Zagłębia. Tym strzałem reprezentant Łotwy zapewnił Cracovii zwycięstwo. Deniss Rakels już wcześniej mógł strzelić gola. Najpierw jego główkę zablokował Łukasz Sołowiej, a później strzał z woleja obronił Fabisiak. Łotysz trafił do Polski w 2011 roku. Jego pierwszym klubem było Zagłębie Lubin. Do Cracovii przeniósł się z GKS-u Katowice. W ekipie Pasów spędził 2 lata. Po sezonie 2015/2016 – niezwykle udanym w jego wykonaniu (24 mecze i 16 goli) – trafił do Reading. Nie podbił jednak Wysp Brytyjskich i dość szybko wrócił do Polski. Na zasadzie wypożyczenia występował w Lechu Poznań i ponownie w Cracovii.

Michał Fidziukiewicz (Zagłębie Sosnowiec, 2015).

Wielka szkoda. Nie zasłużyliśmy na porażkę. Po przerwie to Zagłębie było z ekstraklasy, a Cracovia z pierwszej ligi. Żałuję swojej okazji z końcówki. Uderzyłem dobrze, ale Pilarz poszedł w ciemno. W doliczonym czasie Cracovia, niestety, pokazała, na czym polega gra w wyższej lidze.

Michał Fidziukiewicz, pomocnik Zagłębie Sosnowiec
slask.sport.pl z 28 października 2015 r.

► Drugi mecz tych drużyn w PP i wyrównany bilans meczowy (1-0-1)
► 128. mecz Zagłębia w PP
► 88. mecz Cracovii w PP
► Ósmy mecz Cracovii w ¼ finału PP (połowa z nich to zwycięstwa)

► Druga kolejna porażka Zagłębia w meczu ¼ finału PP na własnym boisku i drugi kolejny na tym szczeblu rozgrywek w domu z więcej niż 1 straconą bramką
► 30. wyjazdowe zwycięstwo Cracovii w PP
► 42. porażka Zagłębia w PP
► 38. zwycięstwo Cracovii w PP

► 15. porażka Zagłębia w PP na własnym boisku
► Wyrównany bilans bramkowy Cracovii w meczach ¼ finału PP (9-9)
► Po tym meczu bilans wyjazdowych meczów Cracovii w ¼ finału PP stał się idealnie równy (2-0-2, bramki 5-5)