WIS
POL
7.11.202320:00
Wisła Kraków
Fortuna Puchar Polski logotyp 2023/2024Fortuna Puchar Polski logotyp 2023/2024Puchar Polski "Fortuna Puchar Polski" 2023/2024

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0, 07.11.2023

Sześć Pucharów Polski zdobyły w sumie kluby, które los skojarzył w 1/16 finału tych rozgrywek sezonu 2023/24. Zarówno Wisła, jak i Polonia lata świetności miały już jednak za sobą i tak się złożyło, że na tym etapie tworzyły jedyną parę, złożoną z drużyn występujących na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Faworytem byli gospodarze, którzy jednak mimo wyraźnej przewagi i grze przeciwko osłabionemu rywalowi przez blisko godzinę (po czerwonej kartce dla Jakuba Piątka) długo nie potrafili potwierdzić swojej dominacji. Ostatecznie wygrali jednak wyraźnie i mogli czekać na kolejnego rywala w najlepszej szesnastce rozgrywek.

Eneko Satrústegui
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:0.
Szymon Kobusiński
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

M. Carbó

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)

Na stadionie przy Reymonta w Krakowie zmierzyli się czterokrotni zdobywcy Pucharu Polski z dwukrotnymi triumfatorami tych rozgrywek. Wisła ostatni raz po Puchar Tysiąca Drużyn sięgnęła w 2003 roku, a Polonia dwa lata wcześniej.

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023) Radosław Sobolewski

Nie ma co ukrywać, że bardzo mocny wpływ na rozwój wydarzeń miała czerwona kartka otrzymana przez zespół przeciwny. Wiadomo, jak się ciężko gra wtedy i tak naprawdę mecz toczył się pod naszą pełną kontrolą. Kwestią czasu było tylko wykorzystanie jednej sytuacji i zdobycie pierwszej bramki. Kończymy na strzeleniu trzech i na pewno ten wynik bardzo, bardzo mocno cieszy, ale też to spotkanie pod względem defensywy wyglądało całkiem nieźle, bo rywal chyba nie oddał strzału celnego.

Radosław Sobolewski
POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA WISŁY
Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023) Maksymilian Hołownia

Nasza obrona pola karnego wyglądała naprawdę nieźle. Fakt, że Wisła dochodziła do sytuacji strzeleckich, ale finalnie nie była w stanie strzelić nam tego gola. Aż do drugiej połowy, gdzie bramki straciliśmy w zasadzie po stałych fragmentach. Dlatego tym bardziej to boli, że takie zaangażowanie i podejście naszych zawodników zostało zniweczone właśnie przez ten element gry. Uważam, że mogliśmy zachować się w tych sytuacjach zdecydowanie lepiej.

1
Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023) Szymon SobczakWisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023) Szymon Sobczak
3
Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023) Jakub PiątekWisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023) Jakub Piątek

NIEZAPOMNIANE SPOTKANIE

O tym, czy mecz na dłużej zapadnie w pamięci piłkarza, decydują przeważnie silne przeżycia – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Z radością spotkanie z Polonią wspomina zapewne wychowanek krakowskiej Wisły, który po kilkunastu latach gry w innych zespołach, od jesieni 2023 roku w końcu reprezentował barwy Białej Gwiazdy. Gol, który otworzył wynik, był trzecim trafieniem Sobczaka w nowym-starym klubie. Co ciekawe drugim przeciwko ekipie Czarnych Koszul. Odmienne wspomnienia z tego listopadowego wieczoru będzie miał defensywny pomocnik, który przed sezonem przeniósł się do stolicy z Ruchu Chorzów. Piątek najpierw omal nie sprokurował bramki, podając piłkę w obronie w poprzek boiska, a później jego dwa nierozważne zagrania (faul i ręka) sprawiły, że już przed przerwą został odesłany przez arbitra do szatni.

Moja bramka była ważna, bo dała nam spokój w końcówce i później potrafiliśmy ten mecz zamknąć. Mieliśmy swój pomysł na to spotkanie. Na pewno ta czerwona kartka nam pomogła, bo wiedzieliśmy, że musimy konsekwentnie grać swoje i w końcówce przeciwnik chyba nie wytrzymał. Cieszy to, że pewnie wygraliśmy i jesteśmy w następnej rundzie. To było dla nas najważniejsze.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ NAPASTNIKA WISŁY DLA POLSATU SPORT
Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023)
Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (07.11.2023) Jakub Lemanowicz

Wiedzieliśmy, że Wisła „siądzie” od samego początku i zepchnie nas do niskiej obrony, ale mimo tej czerwonej kartki staraliśmy się biegać, przeszkadzać i wygrać ten mecz. Niestety jedna bramka w drugiej połowie napędziła Wisłę i poszła za ciosem. Po przerwie chcieliśmy zabezpieczyć bardziej tyły i grać na kontrę. Próbowaliśmy, ale się nie udało. Staraliśmy się walczyć do samego końca, tego nie można odmówić drużynie. Niestety wynik końcowy jest taki, jaki jest. Ciężko mi mówić przy 3:0, że to był mój dobry mecz. Chociaż na pewno cieszę się z obronionego karnego, bo ostatnio niezbyt często mi się to zdarzało.

Jakub Lemanowicz
POMECZOWA WYPOWIEDŹ BRAMKARZA POLONII DLA POLSATU SPORT
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:1 (07.11.2023) Przegląd SportowyPodbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:1 (07.11.2023) Przegląd SportowyPodbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:1 (07.11.2023) Piłka NożnaPodbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:1 (07.11.2023) Piłka Nożna

► 10. wygrana Wisły w 1/16 finału PP na własnym boisku
► 10. kolejny wyjazdowy mecz Polonii w 1/16 finału PP bez remisu (wyśrubowany rekord klubowy)
► 12. kolejny mecz Wisły w 1/16 finału PP na własnym boisku ze strzeloną minimum 1 bramką (wyśrubowany rekord klubowy)

► Pierwszy wyjazdowy mecz Polonii w 1/16 finału PP ze straconymi dokładnie 3 bramkami, a zarazem pierwsza porażka w rozmiarze 0:3

► Siódmy mecz Wisły z Polonią w PP (na 8 wszystkich) ze strzeloną minimum 1 bramką, jedyny bez zdobytej to 0:0 w Krakowie w sezonie 1953/54 w meczu, który trwał 150 minut (2 dogrywki po 30 minut)
► Wisła w meczach z Polonią w PP strzeliła 4 razy więcej bramek niż straciła (16/4)
► 11. mecz Wisły w 1/16 finału PP na własnym boisku bez remisu
► 11. wyjazdowy mecz Polonii w PP bez wygranej
► Drugi gol był bramką nr 160 straconą przez Polonię w PP
► 20. wyjazdowy mecz Polonii w PP bez strzelonej bramki
► Szósta porażka Polonii w PP różnicą 3 bramek, wszystkie to przegrane 0:3 (w tym dwa walkowery)