Przed ostatnim meczem eliminacji mistrzostw Europy zarówno Polacy, jak i Irlandczycy wiedzieli, że wygrana w Pruszkowie najprawdopodobniej zapewni awans do mistrzostw Europy. Obie drużyny walczyły bowiem o zajęcie drugiego miejsca, a aż siedem z ośmiu zespołów z tej pozycji w poszczególnych grupach miało zagwarantowane bilety do Azerbejdżanu. Ponieważ w klasyfikacji brano pod uwagę mecze z ekipami z trzech pierwszych pozycji, wiadomo było, że najgorszy rezultat to podział punktów. Niestety właśnie taki scenariusz zrealizował się na stadionie Znicza. Piłkarze Bartłomieja Zalewskiego co prawda w konkursie jedenastek zapewnili sobie wygraną, ale rozstrzygnięcia w pozostałych turniejach pozbawiły ich marzeń o wyjeździe na Euro.
8
R. Grym
18
K. Chodyna
9
P. Macierzyński
* mecz rozgrywany w wymiarze 2 x 40 minut.
Reprezentacja Polski do lat 17 przed meczem z Irlandią. W górnym rzędzie od lewej: Tymoteusz Puchacz, Kamil Grabara, Jakub Moder, Bartłomiej Gajda, Tomasz Makowski, Adam Chrzanowski (kapitan). W dolnym rzędzie od lewej: Sebastian Szymański, Mikołaj Kwietniewski, Bartosz Wiktoruk, Paweł Olszewski, Marco Drawz.
Mam nadzieję, że nie będzie tak, że zabraknie nam do awansu tego zwycięstwa. Byłoby szkoda, bo przez dwa lata wygrywaliśmy praktycznie każdy mecz. Jestem przekonany, że jak gralibyśmy na lepszym boisku to byśmy wygrali, Niestety boisko nie dopisało, nie ukrywajmy, że wygląda lekko dramatycznie.
Irlandczycy byli bardzo dobrze zbudowani. Wygrywali sporo główek w środku pola, co nam sprawiało wiele kłopotów. Mieliśmy przed meczem założenie żebyśmy zgarniali wszystkie drugie piłki, ale naprawdę było ciężko z nimi. Ale nie wydaje mi się, że z przebiegu spotkania byliśmy słabsi. Mieliśmy swoje sytuacje, niestety nie wykorzystaliśmy ich.
To był typowy mecz walki, w którym nie było wielu sytuacji podbramkowych. Dlatego w statystykach obu zawodników próżno szukać strzałów, są za to naruszenia regulaminu. O występie Szymańskiego i Modera nie można powiedzieć nic szczególnego. Może poza efektownym zagraniem zawodnika Lecha, które rozpoczęło bodaj najładniejszą akcję spotkania, zakończoną strzałem Marco Drawza. W 2016 roku w Pruszkowie obaj nie przypuszczali zapewne, że kilka lat później spotkają się w drużynie narodowej seniorów. Pierwszy z nich w reprezentacji prowadzonej przez Jerzego Brzęczka zadebiutował we wrześniu 2019 roku, drugi dwanaście miesięcy później.
1. Anglia (grupa 2): 4 punkty
2. Austria (grupa 6): 4 punkty
3. Holandia (grupa 4): 3 punkty
4. Bośnia i Hercegowina (grupa 3): 3 punkty
5. Szwecja (grupa 5): 3 punkty
6. Szkocja (grupa 1): 3 punkty
7. Hiszpania (grupa 8): 2 punkty
8. Polska (grupa 7): 1 punkt
* awans wywalczyło siedem z ośmiu drużyn z najlepszym bilansem. Pod uwagę brano wyniki meczów z zespołami z 1. i 3. miejsca w każdej z grup.
► 171. mecz reprezentacji w ME U17 (eliminacje + finały)
► Drugi w historii mecz reprezentacji w eliminacjach ME U17 rozegrany w Pruszkowie, poprzednio 14.10.2009 - 7:0 z Izraelem
► 11. remis reprezentacji w eliminacjach ME U17 na własnym boisku
► 25. remis reprezentacji w eliminacjach ME U17
► 10. bezbramkowy remis reprezentacji w eliminacjach ME U17
► Trzeci mecz reprezentacji w ME U17 (eliminacje + finały) przeciwko Irlandii i pierwszy remis
► We wszystkich trzech meczach w ME U17 (eliminacje + finały) przeciwko Irlandii padły zaledwie 2 bramki
► 15. bezbramkowy remis reprezentacji w ME U17 (eliminacje + finały)
► Przerwana seria reprezentacji 6 kolejnych meczów ze zdobytą bramką w eliminacjach ME U17
► W siedmiu ostatnich meczach w eliminacjach ME U17 reprezentacja traciła 2 albo nie traciła żadnej bramki (2 razy dwie i 5 razy żadnej)