vs
GÓR
5.12.202317:00
Pogoń Szczecin
Fortuna Puchar Polski logotyp 2023/2024Fortuna Puchar Polski logotyp 2023/2024Puchar Polski "Fortuna Puchar Polski" 2023/2024

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 (pd.), 05.12.2023

Próbowali, ale ostatecznie nie udało się im oszukać przeznaczenia. Piłkarze z Zabrza w ostatniej minucie podstawowego czasu gry doprowadzili do wyrównania, co skutkowało dodatkowymi 30 minutami rywalizacji. Ale w dogrywce, tak jak przez zdecydowaną większość całego spotkania, to zespół Pogoni dominował na boisku, a jedną z licznych akcji bramkowych udało mu się zamienić na zwycięskiego gola. Tym samym Portowcy w najlepszej ósemce Fortuna Pucharu Polski zameldowali się po raz pierwszy od siedmiu lat. W sezonie 2016/17 dotarli aż do półfinału i także tym razem liczyli na – co najmniej – powtórzenie tego wyniku.

Pierwszy gwizdek! Zaczynamy spotkanie!
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:0.
Sędzia kończy pierwszą połowę dogrywki.
Sędzia rozpoczyna drugą połowę dogrywki.
111
Żółta kartka! Norbert Barczak!
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.
Wybierz drużynę:
2
1
Sędzia: Damian Sylwestrzak
Koszulka Pogoń Szczecin (2023/2024)Koszulka Pogoń Szczecin (2023/2024)

W. Biczachczjan

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)

Ponad 20 lat kibice w Szczecinie musieli czekać, żeby z trybun stadionu przy ulicy Twardowskiego zobaczyć mecz zakończony dogrywką. Poprzednio miało to miejsce 8 sierpnia 2003 roku, kiedy to Portowcy pokonali w 1/16 finału Pucharu Polski Groclin Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski (1:0).

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023) Jens Gustafsson

Jestem dumny z tego, jak zawodnicy zareagowali po porażce w Zabrzu (w lidze – przyp. red.). Uważam, że pokazaliśmy dziś dużo lepsze przygotowanie mentalne. Dziś też zobaczyliśmy, że zmiany mogą nam pomóc wygrać mecz. Wszyscy, którzy pojawili się na boisku, dołożyli się do tego zwycięstwa.

Jens Gustafsson
POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA POGONI
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023) Jan Urban

Gdy strzeliliśmy w drugiej połowie na 1:1, to spodziewałem się, że lepiej pokierujemy wynikiem. Zabrakło nam większego wyrachowania, doświadczenia. Niepotrzebnie poszliśmy na otwartą walkę, choć wiedzieliśmy, że mamy atuty, aby to robić. Szkoda. Mogliśmy strzelić wyrównującą bramkę, ale tak się nie stało.

POSTACIE MECZU
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023) Leo BorgesPogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023) Leo Borges
0
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023) Sebastian MusiolikPogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023) Sebastian Musiolik

ONI ZADECYDOWALI

Pierwszy – dobijając własny strzał głową w słupek, przedłużył emocje w Szczecinie o 30 minut. Drugi – będąc jak się okazało asem w talii trenera Jensa Gustafssona, na początku dogrywki przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Pogoni. Trzeba przyznać, że obok zdobywcy pierwszej bramki – Kamila Grosickiego, Musiolik i Borges odegrali kluczowe role w końcowym rozstrzygnięciu losów rywalizacji. Ale jak to w Pucharze Tysiąca Drużyn bywa – po końcowym gwizdku, nie wszyscy mogli być zadowoleni.

Mieliśmy podobny plan, jak podczas niedawnego meczu ligowego, ale pojawiły się problemy z realizacją i wypadło to nie najlepiej. Graliśmy gorzej, nie potrafiliśmy się dłużej utrzymać przy piłce po odbiorze, nasze kontry nie były wystarczająco groźne. Tym samym dawaliśmy się napędzać Pogoni, która w przebiegu spotkania była drużyną lepszą.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ NAPASTNIKA GÓRNIKA DLA GÓRNIK TV
ŹRÓDŁO: x.com/@PogonSzczecin
Półka z pamiątkami
Program meczowy przed meczem Pogoń Szczecin - Górnik ZabrzeProgram meczowy przed meczem Pogoń Szczecin - Górnik ZabrzePogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023)
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 pd. (05.12.2023) Olaf Korczakowski

Trener zrobił mi miłą niespodziankę, że wyszedłem w pierwszym składzie. Wydaje mi się, że dobrze wykorzystałem tę szansę. Wiem, że dzięki każdej minucie, którą będę spędzał z tym zespołem, będę się stawał lepszym zawodnikiem. Na pewno szkoda tej sytuacji, którą miałem. Jestem ofensywnym zawodnikiem, więc będę szukał zawsze takich okazji, żeby strzelić bramkę czy asystować. To mnie napędza. Górnik ustawił się nisko i czekał na kontrataki. My z kolei po swojemu prowadziliśmy grę. Chcieliśmy narzucić przeciwnikowi swój styl, graliśmy szybko piłką, staraliśmy się stwarzać sytuacje. Z takim rywalem, który broni się bardzo nisko gra się jednak niezwykle ciężko. Na koniec najważniejsze, że daliśmy w tym meczu radę.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ POMOCNIKA POGONI DLA POGONSZCZECIN.PL
Na starych szpaltach
Przegląd Sportowy po meczach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski (08.12.2023)Przegląd Sportowy po meczach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski (08.12.2023)Piłka Nożna po meczach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski (12.12.2023)Piłka Nożna po meczach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski (12.12.2023)
Z notatnika statystyka
AUTOR: Wojciech Frączek
MECZOWY RENTGEN

► Trzeci mecz tych drużyn w Pucharze Polski, bilans: 2-0-1, bramki 4-4, w każdym Górnik strzelał minimum 1 bramkę
► W poprzednim meczu tych drużyn w Szczecinie w półfinale sezonu 1981/82 padł identyczny wynik (1:1 w 90 minutach i 1:0 w dogrywce dla Pogoni)