Poznaj Polskę na sportowoArtykuły o polskiej piłce nożnejSprawdź formę Polaków przed mundialem!
Sprawdź formę Polaków przed mundialem!
Autor: Redakcja Biblioteki PZPN
Data dodania: 09.11.2022
PPNS - PGE NarodowyPPNS - PGE Narodowy
FOT. CYFRASPORTFOT. CYFRASPORT

To będzie jedyna szansa, żeby na żywo przekonać się, w jakiej dyspozycji przed mistrzostwami świata w Katarze są Robert Lewandowski i spółka. 16 listopada (czyli niespełna tydzień przed starciem z Meksykiem na mundialu) na PGE Narodowym w Warszawie podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z reprezentacją Chile. Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki w ramach projektu „Poznaj Polskę na sportowo” przygotował 5 tysięcy darmowych biletów dla młodych piłkarek i piłkarzy trenujących w klubach zarejestrowanych w PZPN. Zapisy potrwają do 10 listopada.

Klasyk PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań – Legia Warszawa, starcie byłych mistrzów Polski w Fortuna 1. Lidze Wisła Kraków – ŁKS Łódź czy derby stolicy Wielkopolski, w których Warta zmierzyła się z „Kolejorzem”. Uczestnicy programu „Poznaj Polskę na sportowo” od tygodni pojawiają się na trybunach polskich stadionów, żeby na żywo obserwować piłkarskie zmagania. Dla młodych zawodników, często mieszkających i trenujących poza wielkimi aglomeracjami, to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć w akcji zawodowych piłkarzy. Nie tylko w ramach rozgrywek ligowych, ale także reprezentujących Polskę w międzynarodowej rywalizacji. Tak było chociażby w Stalowej Woli, gdzie kadra do lat 20 pokonała rówieśników z Portugalii 3:1, czy w Białymstoku podczas meczu drużyn do lat 21 Polska – Grecja (0:1)

Uczestnicy programu „Poznaj Polskę na sportowo” na meczu reprezentacji Polski do lat 21 z Grecją w Białymstoku

Teraz na zainteresowanych czeka największa atrakcja, bo pojawienie się na trybunach PGE Narodowego podczas meczu pierwszej reprezentacji Polski dla każdego pasjonata futbolu jest zawsze największym świętem. Tym bardziej tuż przed inauguracją rywalizacji na mistrzostwach świata. Kluby mogą aplikować o przyznanie biletów, a także sfinansowanie dojazdu i powrotu ze stadionu (w grupach od 18 do 45 zawodników w wieku od 6 do 19 lat wraz z maksymalnie 3 opiekunami) poprzez specjalny formularz zamieszczony na stronie PZPN (dostępny TUTAJ). W tym samym miejscu znajdują się także wszelkie dokumenty i informacje związane z projektem.

„Poznaj Polskę na sportowo” to jednak nie tylko wyjazdy na mecze, ale także specjalne treści edukacyjne dotyczące polskiego futbolu przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku szkolnym. Każdy wciąż może również sprawdzić swoją wiedzę o piłce nożnej w dedykowanym dla swojego wieku quizie (rejestracja wyników i udział w konkursie PPNS nie są już jednak możliwe).