Niespodzianka w Stalowej Woli
Autor: Redakcja Biblioteki PZPN
Data dodania: 04.10.2022
PPNS Polska-Portugalia 1:3 U20 (27.09.2022)PPNS Polska-Portugalia 1:3 U20 (27.09.2022)

Świetna dyspozycja, piękne bramki i zwycięstwo reprezentacji Polski nad faworyzowanym przeciwnikiem – czy może być lepsza recepta na spędzenie udanego popołudnia od wizyty na stadionie? W Stalowej Woli komplet publiczności oklaskiwał popisowy występ kadry do lat 20 pod wodzą Miłosza Stępińskiego, która w ramach towarzyskiego Turnieju Ośmiu Narodów nie dała szans Portugalczykom i wygrała 3:1. Wśród kibiców na trybunach nie mogło zabraknąć uczestników programu „Poznaj Polskę na sportowo”. 

PPNS Polska-Portugalia 1:3 U20 (27.09.2022)PPNS Polska-Portugalia 1:3 U20 (27.09.2022)

Kiedy młodzi polscy piłkarze toczą równorzędny bój i ostatecznie okazują się lepsi od wyżej notowanych rówieśników z zachodu Europy, można mieć uzasadnione powody do optymizmu. Tym bardziej, że kilka dni wcześniej nasza drużyna w nie najlepszym stylu uległa Niemcom 1:2. Tym razem jednak zobaczyliśmy odważny, ofensywny futbol w wykonaniu biało-czerwonych, z czego zadowolenia po meczu nie krył sam selekcjoner. 

Miłosz Stępiński

Wynik cieszy nas bardzo, ale najważniejsze było dla mnie to, żeby moi piłkarze nie bali się grać w piłkę. I tak zagrali w tym spotkaniu. Nasz zespół to prawdziwa husaria!

Miłosz Stępiński
SELEKCJONER REPREZENTACJI POLSKI DO LAT 20

Trudno nie zgodzić się z taką opinią trenera. Szczególnie w pierwszej połowie oglądaliśmy świetne widowisko okraszone pięknymi golami reprezentacji Polski.

Skrót meczu

Dobrą grę i wygraną polskich piłkarzy na żywo oglądali ich nieco młodsi koledzy. Na trybunach pojawiło się bowiem blisko stu uczestników programu „Poznaj Polskę na sportowo”, którzy do Stalowej Woli przyjechali z Krosna i Ożarowa.

Finansowanie wyjazdów na mecze młodych zawodników z klubów zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej jest możliwe dzięki współpracy krajowej federacji z Ministerstwem Edukacji i Nauki. W ramach programu „Poznaj Polskę na sportowo” przygotowaliśmy też specjalne artykuły edukacyjne dotyczące futbolu oraz quiz wiedzy skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat, w którym do wygrania są bilety na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w Warszawie.