Święto Niepodległości po piłkarsku
Autor: Redakcja Biblioteki PZPN
Data dodania: 17.11.2022
PPNS 11 listopadaPPNS 11 listopada
FOT. CYFRASPORTFOT. CYFRASPORT

11 listopada dla każdego Polaka jest dniem szczególnym. Narodowe Święto Niepodległości jak zawsze było celebrowane w całym kraju na różne sposoby. Patriotycznych akcentów nie mogło oczywiście zabraknąć na piłkarskich stadionach, czego świadkami na żywo byli młodzi pasjonaci futbolu, którzy pojawili się na trybunach w ramach projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę na sportowo”.

Ostrowiec Świętokrzyski – to wyjątkowo szczęśliwe miasto dla reprezentacji Polski. Pierwsza kadra mężczyzn na stadionie KSZO rozegrała w sumie cztery spotkania, z których wszystkie wygrała! Ostatni raz biało-czerwoni gościli na tym obiekcie w 2005 roku. Teraz pojawiła się na nim nasza kobieca reprezentacja. W towarzyskim starciu z Rumunkami kibice zobaczyli hat-tricka lewej obrończyni – Martyny Wiankowskiej i efektowną wygraną gospodyń 6:0

Towarzyski mecz reprezentacji kobiet Polska - Rumunia 6:0

Narodowe świętowanie trwało oczywiście przez cały piłkarski weekend, podczas którego rozgrywano ostatnią w 2022 roku kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Na przełamanie Kielcach liczyli fani słabo spisującej się w tym sezonie Korony. Wspierać gospodarzy przyjechali m.in. młodzi zawodnicy z Nowego Sącza i Przemyśla, jednak złocisto-krwiści musieli uznać wyższość Widzewa Łódź. Rewelacyjny beniaminek wygrał 1:0 po golu w doliczonym czasie i dzięki temu zimę spędzi na podium.

17. kolejka PKO BP Ekstraklasy: Korona Kielce - Widzew Łódź 0:1

W nie najlepszych nastrojach z Zabrza do Kuczowa, Kalet i Dębicy wracali z kolei młodzi piłkarze z klubów partnerskich Górnika. Mimo, że Lukas Podolski i spółka byli faworytami w starciu z czerwoną latarnią ligi – Miedzią Legnica, musieli przełknąć gorycz wysokiej porażki 0:3. Dla adeptów futbolu była to jednak cenna lekcja pokazująca, że przegrywanie jest również nieodłącznym elementem życia każdego sportowca.

17. kolejka PKO BP Ekstraklasy: Górnik Zabrze - Miedź Legnica 0:3