baner do strefy kibica baner do strefy kibica
KronikiZapraszamy do Strefy Kibica!
Zapraszamy do Strefy Kibica!
Autor: Krzysztof Jaśniok
Data dodania: 17.12.2020

Masz w domu stare bilety, proporczyki, programy meczowe, breloczki, plakaty ulubionych drużyn, mundialowe maskotki? A może wybierając się na mecze klubów lub reprezentacji robiłaś/robiłeś zdjęcia albo nagrywałaś/nagrywałeś filmy? Dołącz do wielkiego projektu portalu Łączy Nas Piłka i podziel się w cyfrowej formie wspomnieniami z piłkarskich stadionów. W Bibliotece PZPN, która właśnie zyskała nową, bardziej nowoczesną oprawę, każdy może zostawić jakąś pamiątkę.

Sto lat polskiego futbolu to dziesiątki wybitnych piłkarzy, setki tysięcy niezapomnianych meczów, ale przede wszystkim miliony ludzi, którzy przez ten czas odwiedzali stadiony, słuchali radiowych relacji lub śledzili boiskowe wydarzenia, patrząc w ekran telewizora. I tak jak bez widzów nie byłoby teatru, tak bez fanów nie byłoby żadnego sportowego spektaklu. To dla Was – prawdziwych kibiców polskiej piłki, zarówno klubowej, jak i reprezentacyjnej – stworzyliśmy to wielkie archiwum.

Okiem kibica.Okiem kibica.

W Strefie Kibica na razie umieszczamy dwie zakładki: WSPOMNIENIA, ZDJĘCIA I FILMY oraz BILETY I PROGRAMY MECZOWE. W pierwszej publikujemy maile nadesłane przez Czytelników Biblioteki, a także zrobione przez Was fotki i wideo. W drugiej można znaleźć mnóstwo starych kart wstępu i prospektów, które pasjonaci piłki przez lata chowali po szufladach, szafach i regałach. Już niedługo w Strefie Kibica pojawią się trzy kolejne pozycje. W zakładce KOSZULKI, FLAGI I SZALIKI będzie można zobaczyć wszelkie tekstylia zgromadzone przez kibiców i kolekcjonerów, a w dziale PAMIĄTKI, PLAKATY I MASKOTKI gadżety i wielkoformatowe druki, jakie powstały z myślą o miłośnikach futbolu. Ostatnią zakładkę dedykujemy wszystkim fanom dobrej piłkarskiej literatury. W dziale POLECANE KSIĄŻKI będzie można przeczytać odredakcyjne i nadesłane przez Czytelników recenzje starych i współczesnych futbolowych bestsellerów, od „Nienasyconego” Pawła Wilkowicza o Robercie Lewandowskim po „Pół wieku z piłką” Kazimierza Górskiego.

BilecikiBileciki

Strefa Kibica czeka na każdego, kto chce się przyłączyć i podzielić swoimi przeżyciami z piłkarskich stadionów. Materiały prosimy przysyłać na maila biblioteka@pzpn.pl lub na adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02-366 Warszawa z dopiskiem BIBLIOTEKA – OKIEM KIBICA. Warunkiem wykorzystania materiałów przez redakcję jest posiadanie konta na portalu laczynaspilka.pl/biblioteka i zaakceptowanie regulaminu.

► ZOBACZ DZIAŁ STREFA KIBICA