Artur Sobiech90'+2'
Szpaler dla nowych od ustępujących mistrzów Polski
0:1 F. Marchwiński głową, podawał N. Kwekweskiri
N. Kwekweskiri upada w polu karnym, sędzia upomina go żółtą kartką
Zmiana decyzji po analizie VAR, sędzia anuluje żółtą kartkę i dyktuje jedenastkę
0:2 K. Velde z rzutu karnego

Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2, 14.05.2023

Umarł król, niech żyje król! Dokładnie rok wcześniej – 14 maja 2022 roku, Lech zapewnił sobie mistrzostwo Polski. Minęło 12 miesięcy i zespół z Poznania w Częstochowie honorowym szpalerem witał na murawie najlepszą ekipę kolejnego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Raków – dla którego był to pierwszy sukces w lidze w dziejach klubu, do spotkania z Kolejorzem przystąpił z pewnością nieco zdekoncentrowany kilkudniowym świętowaniem i zdziesiątkowany kontuzjami. Dlatego nie udało mu się przedłużyć trwającej aż 515 dni serii meczów bez porażki przed własną publicznością. Nie mogło być jednak inaczej, skoro podopieczni Marka Papszuna przez 90 minut nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Filipa Bednarka. Lech zwyciężył 2:0 i zapewnił sobie udział w kolejnym sezonie w eliminacjach europejskich pucharów.

RZZZP
Ekstraklasa "PKO Bank Polski Ekstraklasa"
6.05.2023
Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)

Piłkarze Lecha zdecydowali się przed meczem stworzyć szpaler dla najlepszej drużyny ligi. Rok wcześniej to oni byli oklaskiwani.

Lech Poznań
32
GOOOL! Filip Marchwiński!
Filip Marchwiński
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:1.
Żółta kartka! Artur Sobiech!
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.
0
2
Sędzia: Daniel Stefański
Koszulka Raków Częstochowa (2022/2023).Koszulka Raków Częstochowa (2022/2023).

Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Marek Papszun

Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki dla nas był. Było nam trudno w osłabionym składzie mocniej przeciwstawić się Lechowi. Nie mogliśmy w sztabie szkoleniowym przypomnieć sobie tak okrojonej kadry. Zasłużenie przegraliśmy z lepszym zespołem. Lech miał więcej z gry, miał więcej sytuacji podbramkowych.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA RAKOWA
Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) John van den Brom

W końcu i tu mogę podkreślić to wyrażenie, w końcu wygraliśmy z Rakowem Częstochowa po długiej przerwie i to powoduje u nas radość, bo tym bardziej możemy wyczekiwać rywalizacji z tym klubem w przyszłych rozgrywkach. Pozytywna postawa w tym spotkaniu zapewniła nam udział w pucharach w kolejnym sezonie, ale my chcemy w dwóch ostatnich kolejkach powalczyć o trzecie miejsce.

0
Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Vladislavs GutkovskisRaków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Vladislavs Gutkovskis
2
Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Filip MarchwińskiRaków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Filip Marchwiński

NA SZPICY

„Potrzeba matką wynalazku”. Ta myśl z pewnością przyświecała trenerowi Lecha, bo to Marchwiński wystąpił na pozycji najbardziej wysuniętego piłkarza w zespole z Poznania. Stało się tak ze względu na problemy zdrowotne Mikaela Ishaka oraz Artura Sobiecha (ten drugi wszedł na boisko w końcówce). Wychowanek Kolejorza, grający przeważnie w drugiej linii, w innej roli spisał się jednak bez zarzutu, otwierając wynik. Całkowicie zawiodła natomiast ofensywa gospodarzy, na czele z Gutkovskisem. Brak celnego strzału w całym spotkaniu po prostu nie przystoi świeżo upieczonemu mistrzowi Polski.

Jako drużyna zagraliśmy dzisiaj bardzo dobry mecz. W pierwszej połowie były momenty, że to my dominowaliśmy, Raków też miał swoje sytuacje, ale myślę, że to my prowadziliśmy grę. Graliśmy bardzo cierpliwie, zmienialiśmy strony, czekaliśmy na swoje sytuacje. Trener w przerwie powiedział, że jest bardzo zadowolony, mamy zagrać tak samo wyrachowanie po zmianie stron. Dołożyliśmy drugą bramkę i tak naprawdę zamknęliśmy ten mecz.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ NAPASTNIKA LECHA, ŹRÓDŁO: LECHPOZNAN.PL
Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023)
Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Szymon Czyż

Mój powrót po kontuzji na boisko cieszy. Szkoda tylko, że w takich okolicznościach. To boli, że przegraliśmy, jeszcze przed własnymi kibicami. Mały plus mogę dopisać, że wróciłem na boisko po tych długich miesiącach. Nie mieliśmy kontroli nad spotkaniem, do czego wszystkich przyzwyczailiśmy. Nie stwarzaliśmy sytuacji. Wchodziłem przy wyniku 0:2. Szkoda, że się nie udało zdobyć bramki kontaktowej, bo to by nas na pewno napędziło.

Szymon Czyż
POMECZOWA WYPOWIEDŹ POMOCNIKA RAKOWA DLA KLUBOWEJ TELEWIZJI
Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Przegląd SportowyRaków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Przegląd SportowyRaków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Tygodnik Piłka NożnaRaków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (14.05.2023) Tygodnik Piłka Nożna