W Kotle Czarownic
Autor: Redakcja Biblioteki PZPN
Data dodania: 26.10.2022
PPNS Finał Śląsk - ChorzówPPNS Finał Śląsk - Chorzów

Kolejny tydzień, kolejne rozstrzygnięcia. Młodzi pasjonaci futbolu z całego kraju rywalizują w wojewódzkich finałach konkursu wiedzy o piłce nożnej, przygotowanego w ramach wspólnego projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę na sportowo”. W ostatnich dniach tak było m.in. na Śląsku.

Wiele utytułowanych klubów i wielkie piłkarskie tradycje z całą pewnością miały wpływ na duże zainteresowanie konkursem właśnie w tej części kraju. Uczestnicy z najlepszymi wynikami z pierwszego etapu, do rywalizacji o awans do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 17 listopada w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie, przystąpili w wyjątkowym miejscu – w murach Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

„Poznaj Polskę na sportowo” - wojewódzki finał quizu wiedzy o piłce nożnej w Chorzowie

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Kategoria 6 – 9 lat: Alicja Poręba i Kamil Fedorski
Kategoria 10 – 14 lat: Magdalena Kowalczyk i Błażej Gębski
Kategoria 15 – 19 lat: Pola Makowska i Jakub Dziwisz

PPNS Finał Śląsk - ChorzówPPNS Finał Śląsk - Chorzów

Laureatom, a także pozostałym uczestnikom śląskiego finału quizu wiedzy PPnS, osobiście gratulował wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula (na zdjęciu z prawej strony). Prezesowi Śląskiego ZPN towarzyszył członek zarządu ŚZPN Teodor Wawoczny.

Reprezentanci Śląska już za niespełna miesiąc zjawią się w stolicy, żeby sprawdzić swoją wiedzę w konfrontacji z dziećmi i młodzieżą z pozostałych województw. Dzień przed wielkim finałem konkursu, wszyscy pojawią się na trybunach PGE Narodowego, żeby wspierać biało-czerwonych w meczu z Chile, podczas ostatniego testu przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Katarze. Kto uzupełni grono finalistów quizu „Poznaj Polskę na sportowo” przekonamy się w najbliższych dniach. 

PPNS Terminarz 26.10PPNS Terminarz 26.10