7 tygodni emocji
Autor: Redakcja Biblioteki PZPN
Data dodania: 25.11.2022
PPNS podsumowaniePPNS podsumowanie

Blisko dwa miesiące emocji i niezapomnianych wrażeń. Specjalne, dedykowane treści i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w piłkarskim quizie. Radość po zwycięstwach i smutek po porażkach ulubionych zespołów. Uczestniczący w wyjazdach na mecze w ramach programu „Poznaj Polskę na sportowo” często po raz pierwszy w życiu mieli okazję osobiście pojawić się na trybunach polskich stadionów. Niemal 20 tysięcy uczestników gościło łącznie na 60 wydarzeniach na terenie całego kraju. Zapraszamy na podsumowanie programu w telegraficznym skrócie.

Poznaj Polskę na sportowo - podsumowanie

Ogólnopolski finał quizu „Poznaj Polskę na sportowo” odbył się 17 listopada na antenie TVP1. Wzięły w nim udział reprezentacje z każdego związku wojewódzkiego. Drużyna Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej pokonała w finale ekipę Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Reprezentacja ZZPN w nagrodę otrzymała czek na 30 tysięcy złotych, a zwycięzcy zapowiedzieli, że wygraną przekażą dla drużyny AMP Football. Kapitanem drużyny była aktorka Lea Oleksiak. Dziękujemy za wspólną zabawę! 

W finale wzięli udział:

Grupa I (6-9 lat)
Anna Jarmuła i Mikołaj Widerowski.

Grupa II (10-14 lat)
Kamil Turalski i Julia Kuliszenko
 
Grupa III (15-19 lat)
Marika Chowańska i Antoni Poniżnik

PPNS - finałPPNS - finał
twitter.com/MEIN_GOV_PL

Zwycięska drużyna Wielkiego Finału quizu „Poznaj Polskę na sportowo”. Drużyna Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej pokonała w finale ekipę Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.