B. Šaranov broni strzał z rzutu karnego A. Todorovskiego
M. Polaček powstrzymuje N. Mihajlovicia
J. Vlasko daje awans Zagłębiu Lubin!

Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3, 21.07.2016

Jeśli ktoś uważa, że 240 minut rywalizacji na piłkarskim boisku, podczas których nie pada ani jedna bramka, nie może być interesujące, powinien obejrzeć dwumecz Zagłębia z Partizanem. W obu starciach nie brakowało emocji, okazji, celnych strzałów, czy efektownych interwencji bramkarzy. Oba spotkania również miały zupełnie inne oblicze. W Belgradzie na murawie bezapelacyjnie dominowali wicemistrzowie Serbii, którzy tylko przez swoją nieskuteczność, nie mogli cieszyć się z wygranej. W Lubinie stroną dominującą był z kolei zespół Miedziowych, ale również on, nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Tym samym o wszystkim zadecydował konkurs rzutów karnych, w którym minimalnie lepsi okazali się piłkarze Piotra Stokowca.

* Redakcja Biblioteki PZPN dysponuje obecnie zapisem wideo całej 1. połowy i rzutów karnych, a także obszernych fragmentów 2. połowy i dogrywki.

Sędzia kończy pierwszą połowę dogrywki.
Sędzia rozpoczyna drugą połowę dogrywki.
119
Petar Đuričković
Miroslav Bogosavac
Dogrywka zakończyła się wynikiem 0:0. Czekają nas dodatkowe emocje w serii rzutów karnych.
Sędzia rozpoczyna serię rzutów karnych.
Seria rzutów karnych zakończyła się wynikiem 4:3.
Wybierz drużynę:
0
0
Sędzia: Anatolij Abduła
Koszulka Zagłębie Lubin (2016).Koszulka Zagłębie Lubin (2016).

J. Vlasko

Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Miroslav RadovićZagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Miroslav Radović

Po opuszczeniu warszawskiej Legii na początku 2015 roku, Miroslav Radović znów miał okazję zaprezentować swoje umiejętności przed polską publicznością. Co ciekawe, niedługo po dwumeczu z Zagłębiem ogłosił powrót do klubu z Łazienkowskiej. Na zdjęciu serbskiego pomocnika próbuje zatrzymać Maciej Dąbrowski.

Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Piotr Stokowiec

Nasze zwycięstwo sprawiło, że cały Lubin jest dzisiaj szczęśliwy. Cieszę się, że w naszej grze było tak mało przypadku. Pokazaliśmy niesamowitą wolę walki, ale też bardzo dużą jakość. Jesteśmy dobrze przygotowani pod względem fizycznym i mentalnym, co pokazały karne.

PIOTR STOKOWIEC
POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA ZAGŁĘBIA, ŹRÓDŁO: GAZETAWROCLAWSKA.PL
Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Ivan Tomić

Przebieg tego spotkania był całkowicie inny niż tydzień temu. W Belgradzie to my prowadziliśmy grę i byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Tutaj role trochę się odwróciły. Zagłębie zmieniło taktykę, często stosowało górne piłki i to nas zgubiło. Szkoda, że po tak dobrej grze u siebie odpadamy po karnych, ale takie jest życie.

1
Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Martin PolacekZagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Martin Polacek

Martin Polaček w dwumeczu z Partizanem bronił skutecznie i z dużym szczęściem. W serii rzutów karnych również popisał się instynktem.

Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Martin Polacek

Na własnym stadionie, przy wsparciu kibiców gra się dużo lepiej. Fajnie nas dopingowali. Mieliśmy jeden cel – żeby awansować. I to się nam udało. (...) Tworzymy jedną drużynę. Nie czuję się żadnym bohaterem. Tak się złożyło, że w pierwszym meczu bardziej ja pomogłem, teraz pomogli inni.

Martin Polaček
POMECZOWA WYPOWIEDŹ BRAMKARZA ZAGŁĘBIA, ŹRÓDŁO: SPORT.INTERIA.PL
POSTACIE MECZU
Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Jan VlaskoZagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Jan Vlasko
Ján
Vlasko
W Zagłębiu Lubin od 2015 roku

Aby zostać bohaterem zespołu, wcale nie trzeba wyjść na boisko w podstawowym składzie. W obu starciach z Partizanem Vlasko musiał zadowolić się rolą zmiennika. W Belgradzie od trenera Stokowca dostał niespełna 10 minut. W Lubinie Adriana Rakowskiego zmienił niedługo po tym jak upłynęła godzina gry. Przebieg meczu sprawił, że to słowacki pomocnik był w centrum uwagi w kulminacyjnym momencie rywalizacji. Podszedł do piłki w kluczowej serii rzutów karnych. Utrzymał nerwy na wodzy i po pewnym uderzeniu po ziemi mógł cieszyć się razem z kolegami z drużyny i kibicami.

Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Nemanja MihajlovićZagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Nemanja Mihajlović
Nemanja
Mihajlović
W Partizanie Belgrad od 2015 roku

20-latek był uznawany za jeden z największych talentów w drużynie z Belgradu. Dobrze wyszkolony technicznie, w obu spotkaniach sprawiał sporo problemów defensorom Zagłębia. Młodzieżowy reprezentant Serbii miał też sporo okazji, aby pokonać Martina Polačka. Nie dokonał tego jednak ani z gry, ani w konkursie jedenastek, kiedy został powstrzymany przez słowackiego golkipera. Co ciekawe nie był to jego jedyny występ na polskich boiskach, a po latach postanowił przyjechać nad Wisłę na dłużej. W 2020 roku podpisał umowę z Arką Gdynia.

PÓŁKA Z PAMIĄTKAMI
Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016)Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016)Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016)Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016)
Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, k. 4:3 (21.07.2016) Łukasz Piątek

Przed tym dwumeczem nie byliśmy w roli faworyta. Na pewno cieszymy się z tego awansu. Był dreszczyk emocji, karny „o coś”, więc te emocje były. Na analizę przed koleją rundą jeszcze przyjdzie czas. Nasz sztab z pewnością prześledzi grę Duńczyków i będziemy gotowi.