WISWisła Kraków herb od 2007
Herb Schalke 04 GelsenkirchenSCH
28.11.200216:30
Wisła KrakówWisła Kraków herb od 2007
Logotyp Puchar UEFA (lata 90.)Logotyp Puchar UEFA (lata 90.)Puchar UEFA 2002/2003
Émile Mpenza81'
K. Uche nie trafia z bliska do pustej bramki!
1:0 Samobój C. Poulsena po rzucie wolnym M. Szymkowiaka
G. Asamoah w słupek w kapitalnej sytuacji!
D. Rodríguez minimalnie niecelnie
C. Poulsen o włos od wyrównania
1:1 É. Mpenza wykorzystuje błąd A. Huguesa
M. Żurawski marnuje świetną okazję

Wisła Kraków - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1, 28.11.2002

Mogło być lepiej, ale równie dobrze mogło być znacznie gorzej. Pierwszy mecz trzeciej rundy Pucharu UEFA w Krakowie budził mieszane uczucia. Po pierwszej połowie starcia Wisły z Schalke 04, które po wyeliminowaniu warszawskiej Legii znów przyjechało do Polski, kibice gospodarzy mogli być rozczarowani, że ich ulubieńcy prowadzą zaledwie jedną bramką. Po drugiej części czuli ulgę, że spotkanie zakończyło się remisem. Przed rewanżem w Niemczech kwestia awansu była otwarta, ale w nieco lepszej sytuacji była ekipa Tomasza Hajty, która w rewanżu mogła liczyć na wsparcie trybun.

Mike Hanke
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
1
1
Sędzia: Geórgios Kasnaféris
Koszulka Wisły Kraków z 2002 roku.Koszulka Wisły Kraków z 2002 roku.

G. Pater

Wisła Kraków przed meczem Wisła Kraków - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1, 28.11.2002.Wisła Kraków przed meczem Wisła Kraków - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1, 28.11.2002.
KADR Z TRANSMISJI TVP

Wisła Kraków przed meczem z Schalke 04 Gelsenkirchen. W górnym rzędzie od lewej: Angelo Hugues, Paweł Strąk, Kalu Uche, Mariusz Jop, Arkadiusz Głowacki, Marcin Kuźba. W dolnym rzędzie od lewej: Kamil Kosowski (kapitan), Marcin Baszczyński, Maciej Żurawski, Maciej Stolarczyk, Mirosław Szymkowiak.

Henryk Kasperczak podczas meczu Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).

W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze, ale po przerwie już znacznie słabiej. Zawiodła mnie zwłaszcza druga linia. Szkoda, że tak się stało, bo zwycięstwo dawałoby nam większą szansę na awans przed meczem rewanżowym. Nie  jestem więc zadowolony z remisu, ale tak się mecz ułożył i teraz trzeba będzie się przygotować do spotkania w Gelsenkirchen. Wszystko jeszcze jest możliwe.

Henryk Kasperczak
POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA WISŁY, ŹRÓDŁO: WPROST.PL
Frank Neubarth podczas meczu Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).

Przed meczem byłbym zadowolony z  wyniku remisowego, ale teraz pozostał pewien niedosyt. Mogliśmy w  Krakowie wygrać, bo mieliśmy znacznie więcej sytuacji do zdobycia goli. Po przerwie opanowaliśmy środek boiska i zdołaliśmy powstrzymać napastników Wisły. Jestem zadowolony z wyniku. Porównując Wisłę do Legii, z którą graliśmy w drugiej rundzie, na pewno krakowianie zaprezentowali się lepiej, bo mają lepszy atak. Natomiast w Krakowie wypracowaliśmy sobie znacznie więcej sytuacji strzeleckich niż w Warszawie.

Frank Neubarth
POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA SCHALKE 04, ŹRÓDŁO: WPROST.PL
Kibice w Krakowie przed meczem Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).Kibice w Krakowie przed meczem Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).

Na trybunach stadionu przy ul. Reymonta tego wieczoru zasiadło 10 tysięcy kibiców. Wśród nich nie zabrakło fanów z Zagłębia Ruhry, których przed meczem można było spotkać na ulicach Krakowa.

7
Kamil Kosowski podczas meczu Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).Kamil Kosowski podczas meczu Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).

W meczu z Schalke 04 funkcję kapitana Wisły pełnił Kamil Kosowski. Na zdjęciu pomocnik krakowian w pojedynku z Jörgiem Böhme.

Mirosław Szymkowiak w przerwie meczu Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).

Zagraliśmy słabiej niż w obydwu spotkaniach z Parmą. Nawet w lidze zdarzało nam się szybciej rozgrywać piłkę, ale w Polsce nie mamy aż tak wymagających rywali. Zawodnicy Schalke zaskoczyli nas bardzo agresywną grą. W meczach z VfL Bochum i z Legią cofali się zawsze na własną połowę, a na nas wściekle się rzucili i wypracowali sobie od razu kilka znakomitych sytuacji. Jednak to my wyszliśmy na prowadzenie, chcieliśmy kontrolować przebieg meczu (...). Zaskoczyli nas także ustawieniem drugiej linii. Dotychczas wystawiali jednego typowo ofensywnego zawodnika i cofniętego Poulsena. Tym razem zagrał Kmetch, który świetnie radził sobie w pomocy, a na dodatek cofał się do drugiej linii Ebbe Sand. Duńczyk pełnił rolę fałszywego napastnika. Jeśli zauważymy jeszcze dochodzącego do nich Asamoaha, to okaże się, że nieraz mieli na środku trzech napastników, a jako czwarty wchodził jeszcze Böhme. Momentami razem z Pawłem Strąkiem goniliśmy w kółko między czwórką rywali, nie mieliśmy większych szans na odebranie im piłki. Chcieliśmy zagrać w swoim stylu, z oskrzydlającymi Kalu i Kosą, ale nie wyszło (...) Ciągle mam kłopoty ze ścięgnem Achillesa. Razem z Arkiem Głowackim graliśmy na własną odpowiedzialność. Bardzo chciałem grać, ale odbiło się to na moim zdrowiu. W tej chwili mam zapalenie ścięgna. Skrzypi tak, że mam wrażenie, jakby za mną wlokły się stare drzwi. Mam przez sześć dni chodzić w bucie ortopedycznym.

Mirosław Szymkowiak w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”
POMECZOWA WYPOWIEDŹ POMOCNIKA WISŁY, ŹRÓDŁO: WISLAKRAKOW.COM
Marcin Kuźba podczas meczu Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).Marcin Kuźba podczas meczu Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).
1
Émile Mpenza podczas meczu Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).Émile Mpenza podczas meczu Wisła Kraków - Schalke 04 1:1 (28.11.2002).