WISWisła Kraków herb od 2007
NK Primorje herbPRI
3.10.200217:00
Wisła KrakówWisła Kraków herb od 2007
Logotyp Puchar UEFA (lata 90.)Logotyp Puchar UEFA (lata 90.)Puchar UEFA 2002/2003

Wisła Kraków - NK Primorje 6:1, 03.10.2002

Kiedy po niespełna kwadransie na tablicy wyników stadionu przy ulicy Reymonta w Krakowie wyświetlał się wynik 0:1, kibice Wisły nie mogli uwierzyć w to co widzą. Przecież przed pierwszym gwizdkiem wszyscy zastanawiali się nie czy, ale jak wysoko Biała Gwiazda rozprawi się z wicemistrzem Słowenii. Tymczasem po wygranej 2:0 na wyjeździe, spotkanie u siebie podopieczni Henryka Kasperczaka rozpoczęli od straty bramki. Na szczęście dla gospodarzy szybko wyrównał z karnego Maciej Żurawski. Jednak o pierwszej połowie w wykonaniu wicemistrzów Polski trudno powiedzieć coś pozytywnego. Dopiero po zmianie stron Wiślacy wrócili na właściwe tory i całkowicie zdominowali zespół Primorje. Pięć kolejnych goli było na to najlepszym dowodem.

* Telewizja Polska zakończyła transmisję na żywo ok. 79 minuty meczu, dlatego w końcowych fragmentach wideo jest bez komentarza.

Marcin Kuźba
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 1:1.
Uroš Barut
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1.
6
1
Sędzia: Kristinn Jakobsson
Koszulka Wisły Kraków z 2002 roku.Koszulka Wisły Kraków z 2002 roku.

P. Brożek

Kamil Kosowski podczas meczu Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).Kamil Kosowski podczas meczu Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).

Kamil Kosowski stoczył wiele pojedynków m.in. z Sanim Trgo. Prawy obrońca NK Primorje nie zaliczy występu w Krakowie do udanych. Po jego niefortunnej interwencji padła bramka na 3:1 dla gospodarzy.

Henryk Kasperczak podczas meczu Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).

To były dwie różne połowy meczu. W pierwszej graliśmy słabo, a przede wszystkim zbyt wolno, ułatwiając rywalowi organizowanie akcji ofensywnych. Za bardzo cofnęli się Kosowski i Uche, nie było praktycznie akcji, ani bokami ani środkiem. Pokrzyczałem trochę na zawodników, kilka brzydkich słów też padło. Po przerwie było znacznie lepiej. Przede wszystkim przyspieszyliśmy tempo gry, co spowodowało, że rywal zupełnie się pogubił. Zejście z boiska Marcina Kuźby już na początku meczu spowodowane było bólami kręgosłupa.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA WISŁY, ŹRÓDŁO: WISLAKRAKOW.COM
Adriano Fegic podczas meczu Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).

Do przerwy prowadziliśmy wyrównaną walkę z wiślakami, ale w drugiej połowie opadliśmy z sił, a wtedy gospodarze dominowali wyraźnie na boisku. Krakowianie byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrali. Rzeczywiście po zdobyciu bramki miałem nadzieję, że jest szansa na przejście Wisły. Jednak uleciała ona natychmiast po utracie pierwszego gola.

Adriano Fegic
POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA NK PRIMORJE, ŹRÓDŁO: WISLAKRAKOW.COM
Paweł Brożek podczas meczu Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).Paweł Brożek podczas meczu Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).
0
Mitja Zatkovič podczas meczu Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).Mitja Zatkovič podczas meczu Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).

HUŚTAWKA NASTROJÓW

Jeśli spojrzeć na to, który z piłkarzy był w lepszym humorze w chwili rozpoczęcia spotkania, to z całą pewnością był to 19-latek w składzie gości. Zatkovič nie dość, że rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, to jeszcze szybko wpisał się na listę strzelców otwierając wynik. Brożek obserwował to wszystko z ławki rezerwowych. Wraz z upływem czasu sytuacja zmieniła się jednak diametralnie. Snajper Wisły wszedł na boisko po niespełna 20 minutach, zastępując kontuzjowanego Marcina Kuźbę. W drugiej połowie podwyższył na 5:1. Słoweniec z kolei był jednym z dwóch pechowców w zespole NK Primorje, który pokonał własnego bramkarza.

Mirosław Szymkowiak podczas meczu Wisła Kraków - Ruch Chorzów 5:2 (09.08.2002).Mirosław Szymkowiak podczas meczu Wisła Kraków - Ruch Chorzów 5:2 (09.08.2002).

Tuż przed rozpoczęciem zmagań w Pucharze UEFA, w ligowym meczu z Ruchem Chorzów, kontuzji doznał Mirosław Szymkowiak. Uraz barku wyeliminował go z gry na kilka tygodni. Podczas starcia z NK Primorje zawodnik Białej Gwiazdy mógł odnaleźć się w nowej dla siebie roli eksperta telewizyjnego. Komentował spotkanie w duecie z dziennikarzem TVP Jackiem Jońcą.

Program meczowy Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).Program meczowy Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002).
Wisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002) Piłka NożnaWisła Kraków - NK Primorje 6:1 (03.10.2002) Piłka Nożna