Mocny strzał L. Iwanickiego w słupek
J. Gierek o włos od gola, kapitalna interwencja K. Lindenbergera
Kombinacyjna akcja zakończona strzalem W. Wragi, broni K. Lindenberger

Widzew Łódź - LASK Linz 1:0, 01.10.1986

Skromne zwycięstwo na wagę awansu. Po remisie 1:1 na wyjeździe, kluczowe na własnym stadionie było zachowanie czystego konta. I to zadanie udało się zrealizować podopiecznym Bronisława Waligóry. Choć być może stylem Widzew nie porywał już swoich kibiców, tak jak było to jeszcze kilka lat wcześniej (drużyna została gruntownie przemeblowana w drugiej połowie lat 80.), zanotował kolejny mały sukces w europejskich pucharach. Było to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzedniego roku, kiedy to faworyzowani łodzianie, niespodziewanie odpadli już w pierwszej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów z tureckim Galatasaray Stambuł. Bohaterem dwumeczu z LASK został Wiesław Wraga, który w obu spotkaniach wpisał się na listę strzelców.

Leszek Iwanicki
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.
1
0
Sędzia: James Duncan
Koszulka Widzew Łódź (1986)Koszulka Widzew Łódź (1986)

J. Gierek

Bronisław Waligóra podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)

Piłkarze nie umieli zneutralizować drugiej linii Linzu. Na szczęście w drugiej połowie drużyna pozbyła się słabości, ale moje przeczucie, że będzie to ciężki mecz, sprawdziło się.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA WIDZEWA, ŹRÓDŁO: „TEMPO” Z 2 PAŹDZIERNIKA 1986 R.
Johann Kondert podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)

W pierwszej połowie graliśmy dobrze i chcieliśmy zbudować fundament pod przyszłe zwycięstwo, strzelając bramkę. Nie zrobiliśmy tego. W drugiej części Widzew był lepszy, a na dodatek miał Wragę.

Johann Kondert
POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA LASK, ŹRÓDŁO: „TEMPO” Z 2 PAŹDZIERNIKA 1986 R.
Marek Dziuba podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)Marek Dziuba podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)

Marek Dziuba był jedną z kluczowych postaci w zespole Widzewa. Spełniał nie tylko zadania w defensywie, ale również często włączał się w akcje ofensywne.

Wiesław Wraga podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)Wiesław Wraga podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)
0
Dariusz Gajda podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)Dariusz Gajda podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)

WIDOCZNY – NIEWIDOCZNY

Jeśli ktoś chciałby wskazać bohatera dwumeczu, z całą pewnością wybór padłby na Wragę. Mierzący zaledwie 168 cm napastnik, w obu spotkaniach wyróżniał się nie tylko tym, że trafiał do siatki. Jego przebojowe ataki sprawiały sporo problemów rywalom, o czym świadczy chociażby liczba fauli popełnionych na widzewiaku. Urodzony w Stargardzie Szczecińskim zawodnik tego wieczoru osiągnął również swój mały cel. Zdobył dla łodzian piątą bramkę w europejskich pucharach, tym samym doganiając najskuteczniejszego (w tym czasie) Włodzimierza Smolarka. Powrotu do Łodzi miło nie wspominał natomiast Gajda, który przed wyjazdem do Austrii przez cztery lata reprezentował barwy ŁKS-u. Pomocnik był kompletnie niewidoczny i zapewne z tego powodu spędził na murawie tylko 45 minut.

Michał Bunio i Jan Tomaszewski podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)Michał Bunio i Jan Tomaszewski podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)
KADR Z TRANSMISJI TVP

Jak Łódź, to Jan Tomaszewski. Związany przez wiele lat z Łódzkim Klubem Sportowym legendarny bramkarz reprezentacji Polski, tym razem wcielił się w rolę eksperta telewizyjnego. Na antenie Telewizji Polskiej spotkanie komentował Michał Bunio.

Kazimierz Górski podczas meczu Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)

Ten chłopak imponuje swobodą w wypracowywaniu kolegom pozycji strzałowych, a i sam potrafi zaskakująco strzelić. W środę miał pecha. Jego piękny strzał trafił w słupek! Po przerwie Widzew był wyraźnie lepszy i powinien strzelić jeszcze dwie bramki...

Kazimierz Górski o Leszku Iwanickim i meczu Widzew–LASK
BYŁY SELEKCJONER REPREZENTACJI POLSKI DLA „PIŁKI NOŻNEJ” Z 7 PAŹDZIERNIKA 1986 R.
Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)

Taki wynik, dający awans gospodarzom, zegar na stadionie Widzewa wskazywał od 55. minuty. I do końca spotkania nic się nie zmieniło.

Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986)
Widzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986) Piłka NożnaWidzew Łódź – LASK Linz 1:0 (01.10.1986) Piłka Nożna