4.08.201617:15Sydbank Park, Haderslev4795
Główka M. Dal Hende, świetna obrona M. Polačka
0:1 Ľ. Guldan uderza po długim rogu
1:1 M. Pedersen pokonuje głową bramkarza Zagłębia
Ľ. Guldan mógł dać dogrywkę, ale trafił w słupek!

SønderjyskE - Zagłębie Lubin 1:1, 04.08.2016

Po porażce 1:2 w pierwszym starciu z Duńczykami Zagłębie musiało wygrać w rewanżu różnicą dwóch goli. Połowę tego celu udało się osiągnąć do przerwy. Wydawało się, że Miedziowi pójdą za ciosem, tym bardziej, że SønderjyskE spisywało się w tamtym czasie słabo na własnym boisku. W lidze zajmowało odległą pozycję, a kilka dni wcześniej przegrało u siebie z Lyngby BK 0:1. Lubinianie jednak nie dobili przeciwnika, a sami dali sobie strzelić wyrównującego gola. W końcówce była jeszcze szansa na doprowadzenie do dogrywki, ale Ľubomír Guldan trafił piłką w słupek. Przygoda Zagłębia z Ligą Europy w sezonie 2016/2017 dobiegła tym samym końca na III rundzie eliminacyjnej.

Ľubomír Guldan
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:1.
Ján Vlasko
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
1
1
Sędzia: Tamás Bognár
Koszulka SønderjyskE (2016)Koszulka SønderjyskE (2016)

M. Uhre

Podopieczni Stokowca grali lepiej w obu spotkaniach, jednak nie zdołali wyeliminować wicemistrza Danii. Zadecydowały detale, i choć gra Miedziowych wyglądała dobrze, to po tym dwumeczu z pewnością będą oni mieli ogromny niedosyt.

Maciej Wdowiarski, „SuperExpress”
sport.se.pl z 4 sierpnia 2016 r.
SønderjyskE - Zagłębie Lubin 1:1 (04.08.2016)SønderjyskE - Zagłębie Lubin 1:1 (04.08.2016)

Jedyny moment radości piłkarzy z Lubina miał miejsce w 22. minucie. Gola dającego prowadzenie Zagłębiu strzelił Ľubomír Guldan (w środku z numerem 33). Na zdjęciu widoczni jeszcze (od lewej): Filip Starzyński, Krzysztof Janus (nr 7), Maciej Dąbrowski i Ján Vlasko.

KGHM Zagłębie Lubin nie spuszczało głów po pierwszym meczu, gdy na własnym stadionie przegrało 1:2. Wynik fatalny jak na pucharowe starcie, ale Miedziowi wcale nie byli gorszym zespołem. Dość powiedzieć, że pozostał ogromny niedosyt. Dlatego w Haderslev lider Lotto Ekstraklasy miał zamiar odrobić straty i awansować do czwartej rundy.

Bartosz Zimkowski
sportowefakty.wp.pl z 4 sierpnia 2016 r.
0

Wielka radość w ekipie SønderjyskE. Chwilę wcześniej Marc Pedersen (w środku) doprowadził do wyrównania. Zagłębie, aby awansować, znów musiało zdobyć dwie bramki. Okazało się to ponad siły graczy z Lubina.

W 89. minucie piłkę meczową miał na głowie Guldan, ale strzelił w słupek! Od 90. minuty 4795 fanów oglądało to widowisko na stojąco, a sędzia doliczył aż 5 minut. Te niczego już jednak nie zmieniły. SønderjyskE dowiozło korzystny dla siebie rezultat do końcowego gwizdka i zameldowało się w IV rundzie. Zagłębie może już skupić się na rywalizacji w LOTTO Ekstraklasie i Pucharze Polski.

Piotr Janas
nowiny24.pl z 4 sierpnia 2016 r.
Postacie meczu
Ľubomír Guldan, Zagłębie Lubin, 2017 rok.Ľubomír Guldan, Zagłębie Lubin, 2017 rok.
Ľubomír
Guldan
W Zagłębiu Lubin od 2013 roku

Słowacki obrońca Zagłębia był zamieszany w obie bramki, jakie padły w tym spotkaniu. Po jego uderzeniu w pierwszej połowie Miedziowi wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie to właśnie on nie zdołał upilnować duńskiego obrońcy Marka Pedersena i ten doprowadził do wyrównania. Mimo to Ľubomír Guldan mógł zostać bohaterem lubinian. Gdy boiskowy zegar wskazywał 89. minutę, Słowak uderzył piłkę głową po centrze z rzutu rożnego Filipa Starzyńskiego, ale ta zamiast w bramce, wylądowała na słupku. Okazja do doprowadzenia do dogrywki przepadła i Zagłębie pożegnało się z Ligą Europy. Guldan to jedna z klubowych legend. Gdy przychodził do klubu w 2013 roku, nie spodziewał się raczej, że spędzi w nim 8 lat. Zmieniali się trenerzy, partnerzy w obronie, a on pozostawał wierny Miedziowym. W 2021 roku zakończył karierę i został dyrektorem sportowym Zagłębia.

Maciej Dąbrowski, Zagłębie Lubin, 2016 rok.Maciej Dąbrowski, Zagłębie Lubin, 2016 rok.
Maciej
Dąbrowski
W Zagłębiu Lubin od 2015 roku

Dla popularnego „Dąbka” był to pożegnalny występ w barwach Zagłębia. Jeszcze przed dwumeczem z duńskim SønderjyskE było wiadomo, że zmieni barwy klubowe i przeniesie się do Legii Warszawa, która zdołała awansować do Ligi Mistrzów. Wydawało się, że Maciej Dąbrowski nie wystąpi już w rewanżu w Haderslev, jednak otrzymał on zgodę od stołecznego zespołu, aby pomógł jeszcze Zagłębiu w spotkaniu w Danii. Po nim udał się w podróż do Warszawy. Z Legią „Dąbek” podpisał 3-letni kontrakt, ale jego przygoda ze stolicą trwała krócej. O ile w Zagłębiu był ostoją defensywy, o tyle w Legii bywało z tym różnie. Po wywalczeniu dwóch mistrzostw i Pucharu Polski wrócił do Lubina w 2018 roku. Po sezonie 2018/2019 odszedł do ŁKS-u Łódź.

Bilet z meczu SønderjyskE - Zagłębie Lubin 1:1 (04.08.2016).Bilet z meczu SønderjyskE - Zagłębie Lubin 1:1 (04.08.2016).
Ľubomír Guldan (Zagłębie Lubin, 2016).

Duńczycy nie zasłużyli na awans. Poza atutami fizycznymi i stałymi fragmentami nie pokazali niczego, w czym byliby lepsi od nas. Szkoda pierwszej połowy w Lubinie. Tam przegraliśmy awans.

Ľubomír Guldan, obrońca Zagłębia Lubin
„PIŁKA NOŻNA” Z 9 SIERPNIA 2016 R.
Piłka Nożna po meczu SønderjyskE - Zagłębie Lubin 1:1 (04.08.2016).Piłka Nożna po meczu SønderjyskE - Zagłębie Lubin 1:1 (04.08.2016).

► Po raz 10. nie udało się polskiemu klubowi awansować do 1/64 finału Ligi Europy
► Trzeci wyjazdowy mecz Zagłębia w LE i trzeci bez wygranej (drugi, kolejny remis)