A. Sima główkuje nad bramką, fura szczęścia Legii!
0:1 M. Emreli lobuje bramkarza, świetna asysta M. Nawrockiego
1:1 Kapitalny gol A. Baha, asysta z rożnego L. Masopusta
1:2 Ależ bomba J. Juranovicia, podawał M. Nawrocki!
N. Stanciu marnuje wyborną okazję
2:2 L. Masopust po podaniu A. Simy, kiks L. Rose'a
O. Lingr o włos od gola, piłka tuż obok słupka!

Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2, 19.08.2021

Przed starciem z czeskim gigantem niewielu dawało Legii szansę ma sukces. Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów Wojskowi przystąpili do walki o awans do fazy grupowej Ligi Europy. W decydującej rundzie kwalifikacji mieli jednak bardzo wymagającego rywala – Slavię Praga. Polski zespół nie był faworytem tej konfrontacji. Długimi fragmentami ten mecz to potwierdzał. Wydawało się, że gol dla gospodarzy jest kwestią czasu, ale właśnie wtedy cios zadała Legia, a konkretnie – Mahir Emreli, który przelobował bramkarza. Slavia odpowiedziała wprawdzie kilka minut później, ale potem potężną bombę w okienko posłał Josip Juranović i zrobiło się 2:1 dla gości z Warszawy. I być może taki wynik utrzymałby się do przerwy, gdyby nie błąd Lindsaya Rose’a. Rezultat 2:2, ustalony w 1. połowie, utrzymał się do końca spotkania. Rewanż w stolicy Polski zapowiadał się  pasjonująco.

Lukáš Masopust
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 2:2.
Nicolae Stanciu
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.
2
2
Sędzia: Felix Zwayer
Koszulka Slavia Praga (2021)Koszulka Slavia Praga (2021)

O. Lingr

To miała być formalność. Legia Warszawa jechała do Pragi na mecz ze Slavią jak skazaniec na ścięcie. No, mogła w najlepszym razie starać się przetrwać z jak najmniejszymi stratami. A jednak piłkarze Czesława Michniewicza wywalczyli w stolicy Czech remis. Sprawa awansu do fazy grupowej Ligi Europy jest otwarta.

Marek Wawrzynowski
sportowefakty.wp.pl z 19 sierpnia 2021 r.
Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2021)Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2021)
KADR Z TRANSMISJI TVP

Legia Warszawa przed pierwszym meczem ze Slavią Praga w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy. Na pierwszym planie widoczny Lindsay Rose, który zaliczył fatalny występ. To po jego błędzie w końcówce 1. połowy legioniści stracili gola na 2:2.

Do zapomnienia jest za to boiskowe nieudacznictwo Lindsaya Rose'a. Reprezentant Mauritiusu grał żenująco słabo od samego początku spotkania. Michniewicz chciał go ściągnąć tuż po tym, jak w 36. min zobaczył żółtą kartkę. Trzymanie go na boisku groziło czerwonym kartonikiem. (...) Trener nie chciał rzucać Rose’owi tzw. wędki i nie ściągnął go w porę. W ostatnich sekundach pierwszej połowy zemściło się to srodze na Legii. Głupia strata reprezentanta Mauritiusu zakończyła się bowiem drugim golem dla Slavii, którego z kilku metrów do pustej bramki strzelił Lukáš Masopust. 45. min w wykonaniu Rose’a to był szczyt żenady. Piłkarz o tak małych umiejętnościach, nigdy nie powinien zagrać w Legii.

Artur Szczepanik
sport.interia.pl z 19 sierpnia 2021 r.

Piękny obrazek z trybun stadionu w Pradze. Podczas przedmeczowej rozgrzewki kontuzji nabawił się Tomáš Pekhart, który był przewidziany do gry od 1. minuty. Zastąpił go Mahir Emreli. Po strzelonym golu reprezentant Azerbejdżanu pobiegł na trybunę i serdecznie wyściskał się z czeskim napastnikiem.

0

Ozdobą spotkania było trafienie Josipa Juranovicia. Chorwat przymierzył z dystansu w samo okienko bramki strzeżonej przez Ondřeja Kolářa.

Jindřich Trpišovský (trener Slavia Praga, 2021).

Dobrze rozpoczęliśmy mecz, mieliśmy okazje do zdobycia bramki, ale zamiast prowadzić 1:0, straciliśmy gola. Później doprowadziliśmy do remisu po rzucie rożnym. Trafienie Juranovicia troszeczkę nas wybiło z rytmu, lecz udało nam się wyrównać przed końcem pierwszej połowy. Myślę, że po przerwie przeciwnicy mieli więcej okazji, legionistom pomogło wejście Josué. Nie stwarzaliśmy tylu akcji, mieliśmy 2-3 sytuacje, których nie wykorzystaliśmy.

Jindřich Trpišovský, trener Slavii Praga
WYPOWIEDŹ Z POMECZOWEJ KONFERENCJI PRASOWEJ
Czesław Michniewicz (trener Legia Warszawa, 2021).

Za nami ciekawy mecz stojący na dobrym poziomie. Dostarczyliśmy kibicom dużo emocji, padły cztery bramki po dobrych akcjach. Zdobyliśmy bramki tak jak ćwiczyliśmy na treningach, martwić może tylko gol stracony tuż przed przerwą. Remis oddaje jednak to, co działo się na boisku.

Czesław Michniewicz, trener Legii Warszawa
Nicolae Stanciu (Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2, 19.08.2021)Nicolae Stanciu (Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2, 19.08.2021)
Nicolae
Stanciu
W Slavii Praga od 2019 roku

Rumun był jednym z trzech rekordowych transferów chińskich inwestorów Slavii. Do stolicy Czech pomocnik trafił z saudyjskiego Al-Ahli Dżudda. Kosztował 4 miliony euro. Nie była to pierwsza przygoda Stanciu z czeskim futbolem. Przed wyjazdem do Arabii Saudyjskiej występował on bowiem w szeregach lokalnego rywala – Sparty. Wybór Slavii okazał się słuszny, bo już w pierwszym sezonie reprezentant Rumunii sięgnął z tym klubem po mistrzostwo kraju. Do Ligi Mistrzów nie udało się awansować, Stanciu i spółka próbowali więc sforsować bramy Ligi Europy. I kto wie, jak potoczyłyby się losy tej rywalizacji, gdyby Rumun wykorzystał doskonałą okazję z końcówki 1. połowy (strzelił obok słupka). W 2. odsłonie próbował jeszcze raz uderzać na bramkę Artura Boruca, ale tym razem górą był golkiper Legii.

Josip Juranović (do meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2, 19.08.2021).Josip Juranović (do meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2, 19.08.2021).
Josip
Juranović
W Legii Warszawa od 2020 roku

Meczem ze Slavią chorwacki obrońca (wahadłowy) kończył roczną przygodę z Legią. Pożegnalny występ w barwach warszawskiego klubu okrasił kapitalnym golem. Po podaniu od Maika Nawrockiego nieatakowany przez nikogo Josip Juranović ruszył z własnej połowy boiska, pokonywał kolejne metry, aż wreszcie huknął na czeską bramkę. Golkiper gospodarzy tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem. Gol Chorwata można było śmiało określić mianem – stadiony świata. Dwa dni po spotkaniu ze Slavią potwierdziło się oficjalnie, że nowym klubem Juranovicia będzie Celtic Glasgow. Szkoci zapłacili za transfer około 3 milionów euro. Brak tego piłkarza w kolejnych miesiącach potwierdził tylko, jak ważny był to zawodnik dla stołecznego zespołu.

Program meczowy Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2021)Program meczowy Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2021)Odznaka z meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2022).Odznaka z meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2022).Bilet z meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2021)Bilet z meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2021)
Okładka Przegląd Sportowy po meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2022)Okładka Przegląd Sportowy po meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2022)Przegląd Sportowy po meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2022).Przegląd Sportowy po meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2022).Piłka Nożna po meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2021).Piłka Nożna po meczu Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2021).