vs
UkraineUKR
4.09.201015:00
Polskapoland
LOGOTYP PZPN Z LAT 2002-2011.LOGOTYP PZPN Z LAT 2002-2011.Mecze międzypaństwowe 2010

Polska - Ukraina 1:1, 04.09.2010

Fatalna seria zakończona. Polscy kibice czekali na bramkę reprezentacji ponad pół roku (od wygranego 2:0 marcowego meczu z Bułgarią w Warszawie). Niemoc przełamał w 42. minucie Ireneusz Jeleń, dla którego jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w narodowych barwach. Napastnik AJ Auxerre mógł rozstrzygnąć losy meczu, ale zmarnował kilka innych dogodnych okazji. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w samej końcówce i skończyło się tylko remisem. Przy okazji spotkania w Łodzi trzeba także odnotować debiut w kadrze Sebastiana Boenischa.
poland
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 1:0.
Ukraine
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
Wybierz drużynę:
poland
1
1
Ukraine
Sędzia: Ravshan Ermatov
Koszulka reprezentacji Polski z 2011 roku.Koszulka reprezentacji Polski z 2011 roku.

E. Smolarek

Reprezentacja Polski przed meczem z UkrainąReprezentacja Polski przed meczem z Ukrainą

Reprezentacja Polski przed meczem z Ukrainą. W górnym rzędzie od lewej: Artur Boruc, Ireneusz Jeleń, Sebastian Boenisch, Łukasz Piszczek, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Błaszczykowski. W dolnym rzędzie od lewej: Michał Żewłakow (kapitan), Sławomir Peszko, Maciej Iwański, Tomasz Bandrowski, Rafał Murawski.

Przy bramce dostałem dobre podanie od Kuby Błaszczykowskiego, minąłem bramkarza i strzeliłem do pustej bramki. Nie wypadało zmarnować takiej sytuacji. Szkoda tylko, że po przerwie nie wykorzystałem kilku innych okazji. Kiedy ostatni raz tak „pudłowałem”? Czasami zdarza mi się to w meczach ligowych. Gdybyśmy wygrali ten mecz, nikt zapewne nie pytałby mnie o zmarnowane sytuacje. Tak bywa...

JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ

Obu napastników w tym meczu łączy w zasadzie tylko to, że strzelili gole. Jeleń, który na boisku spędził prawie całe spotkanie (87 minut), był zdecydowanie najaktywniejszym graczem. Gdyby jednak zawodnik Auxerre wykorzystał choć połowę dogodnych okazji, biało-czerwoni mogliby się cieszyć z wygranej. A tak, na sześć oddanych strzałów tylko jeden dał oczekiwany skutek. Pod względem skuteczności Polaka zdecydowanie przewyższył Sełezniow. Snajper Dnipro wszedł na murawę na ostatnie pół godziny (zastępując Andrija Szewczenkę) i właściwie niczym się nie wyróżnił. Miał tylko jedną dogodną okazję, którą w ostatnich sekundach zamienił na wyrównującą bramkę.

KULISY SPOTKANIA

Show F. Smudy w meczu z Ukrainą
PÓŁKA Z PAMIĄTKAMI
Bilet z meczu Polska – Ukraina 1:1 (04.09.2010)Bilet z meczu Polska – Ukraina 1:1 (04.09.2010)Bilet z meczu Polska – Ukraina 1:1 (04.09.2010)Bilet z meczu Polska – Ukraina 1:1 (04.09.2010)
Na starych szpaltach
Okładka przeglądu sportowego po meczu Polska - Ukraina (04.09.2010)Okładka przeglądu sportowego po meczu Polska - Ukraina (04.09.2010)

► Debiut Sebastiana Boenischa w reprezentacji
► Po raz pierwszy w reprezentacji wystąpił zawodnik grający na co dzień we włoskiej Fiorentinie (Artur Boruc)