Polska

4:1

Szwajcaria

wynik do przerwy 1:1

45' S. Włodarczyk (k.)
52' K. Kozłowski
56' A. Mosór
61' S. Włodarczyk
Gole
29' M. Willimann
43' D. Hoyo-Kowalski
Kartki
82' T. Mühlethaler

Mecz Polska 4:1 Szwajcaria 08.09.2019

Drugi mecz i od razu... półfinał. Formuła turnieju o Puchar Syrenki sprawiała, że już po pierwszej wygranej biało-czerwoni stanęli przed szansą awansu do decydującej rozgrywki. Czekało ich jednak trudne zadanie. Po wymagającym starciu z Gruzją i zapewnieniu sobie zwycięstwa w 90. minucie, tym razem podopieczni Marcina Dorny mierzyli się z bardzo silną Szwajcarią. Wystarczy wspomnieć, że ostatni raz ta drużyna przegrała oficjalny mecz w kwietniu 2018 roku (jeszcze w kategorii do lat 15). Tym bardziej selekcjonera i zgromadzonych na stadionie w Sulejówku kibiców, ucieszyć musiał przebieg meczu, w którym Polacy okazali się wyraźnie lepsi od rywali.

• Zejście z boiska

Jestem bardzo dumny z postawy drużyny, wygraliśmy 4 do 1, jesteśmy w wielkim finale i teraz myślimy tylko o tym, żeby go wygrać i wygrać Puchar Syrenki. Czuję, że jestem w świetnej formie. Na pewno drużyna pomogła mi w tym, żebym zagrał dobrze w tym meczu. Jestem dumny z chłopaków.

Ariel Mosór
KAPITAN REPREZENTACJI POLSKI W ROZMOWIE Z „ŁĄCZY NAS PIŁKA”

ZAMIANA RÓL

W rywalizacji o miejsce w ataku przed eliminacjami mistrzostw Europy Buksa i Włodarczyk zostali potraktowani przez selekcjonera sprawiedliwie. W meczu z Gruzją mecz w wyjściowej jedenastce rozpoczął ten pierwszy. To jednak drugi, mimo że wszedł na boisko niespełna pół godziny przed końcem, przesądził o losach spotkania. Dlatego dwa dni później w starciu ze Szwajcarią w pierwszym składzie znalazł się napastnik Legii i... znów nie zawiódł. Strzelił dwa gole i przede wszystkim wytrzymał próbę nerwów, gdy tuż przed przerwą, przy stanie 0:1 podszedł do jedenastki. Wychowanek krakowskiej Wisły z kolei zameldował się na murawie w drugiej połowie i niczym szczególnym się nie wyróżnił.