MKD
00:47
Pokaż więcej multimediów

Mecz Polska 2:0 Macedonia Północna 13.10.2019

Zrobić ten ostatni krok. Przed meczem z Macedonią Północną w Warszawie było wiadomo, że ewentualna wygrana zapewni reprezentacji Polski awans do Euro 2020 już na dwie kolejki przed końcem eliminacji. Goście z Bałkanów, którzy również liczyli się w walce o dwa pierwsze miejsca, nie zamierzali odpuszczać, ale podopieczni Jerzego Brzęczka nie pozwolili im na zbyt wiele. O zwycięstwie biało-czerwonych przesądzili rezerwowi: Przemysław Frankowski i Arkadiusz Milik.

• Zejście z boiska

Jest we mnie radość i szacunek dla tych chłopaków. Jestem dumny z drużyny, patrząc na to, co pokazała w trudnym spotkaniu. To był nasz najlepszy mecz pod względem taktycznym i wieloma innymi w tych eliminacjach i kolejne bramki zawodników, którzy weszli z ławki. To świadczy o dobrej atmosferze w tej reprezentacji i tym, że zawodnicy rezerwowi są ważną częścią tego zespołu.

KLUCZOWI ZMIENNICY

Rolą rezerwowego jest często zmiana oblicza spotkania. Czasem zdarza się, że trenerzy idealnie dobierają zmienników i właśnie takimi decyzjami tym razem popisał się Jerzy Brzęczek. Mimo przewagi Polacy przez ponad 70 minut nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali. Wszystko zmieniło się w końcówce, kiedy na boisku pojawili się Przemysław Frankowski i Arkadiusz Milik. Obaj wpisali się na listę strzelców, a dla zawodnika Chicago Fire był to pierwszy gol w narodowych barwach.

NA STARYCH SZPALTACH

Z NOTATNIKA STATYSTYKA

Autor: Wojciech Frączek

1. MECZOWY RENTGEN

► Piąty w historii mecz przeciwko Macedonii Północnej, ale dopiero pierwszy na własnym boisku, piąty bez porażki i trzecia wygrana (w tym trzecia z rzędu), bramki 11-2

► Po raz trzeci wyrównany rekord reprezentacji liczby kolejnych meczów bez straconej bramki (4) na własnym boisku
    ► Po raz drugi wyrównany rekord reprezentacji liczby kolejnych meczów bez porażki (9) na własnym boisku w mistrzostwach Europy (eliminacje + finały)
    ► Robert Lewandowski wyśrubował własny rekord liczby występów w reprezentacji do 110

4. TEN PIERWSZY RAZ...

► Przemysław Frankowski 314. zawodnikiem, który strzelił bramkę dla reprezentacji
    ► Przemysław Frankowski strzelił najszybszą bramkę w historii meczów reprezentacji po wejściu na boisko z ławki rezerwowych (48 sekund), bijąc rekord Marcina Żewłakowa z finałów MŚ 2002 (64 sekundy)