10:0 D. Wasilewski dobija strzał F. Gerbowskiego

LIE
00:44
Pokaż więcej multimediów

Mecz Polska 11:0 Liechtenstein 12.10.2019

Efektowne postawienie kropki nad i. Po wygranej z Macedonią Północną stało się jasne, że zwycięstwo nad kopciuszkiem z Liechtensteinu, podopiecznym Marcina Dorny najprawdopodobniej zapewni awans do Elite Round eliminacji mistrzostw Europy. Wygrana Belgii z drużyną z Bałkanów sprawiła, że już po meczu w Inowrocławiu wszystko stało się jasne. Kibice zobaczyli przy okazji festiwal strzelecki biało-czerwonych, którego główną gwiazdą był zdobywca pięciu bramek Szymon Włodarczyk. Co ciekawe aż 9 z 11 goli padło przed przerwą.

2 0 0 2 0 23 0

Napastnika rozlicza się przede wszystkim ze strzelonych goli, więc na pewno chcę być bramkostrzelnym zawodnikiem. Ważne są też umiejętności mądrego poruszania się po boisku oraz utrzymywania się przy piłce.

Szymon Włodarczyk o ideale snajpera
Napastnik reprezentacji Polski w rozmowie z Legia.com 25 maja 2020 r.

EGZEKUTOR I ASYSTENT

Zdobyć w jednym spotkaniu pięć bramek, niezależnie od poziomu rozgrywek, to zawsze nie lada wyczyn. A dokonać tego w zaledwie 45 minut to już wydarzenie niespotykane. W meczu z Liechtensteinem popis strzelecki dał Szymon Włodarczyk. A trzeba podkreślić, że gdyby syn byłego reprezentanta Polski Piotra, jeszcze nieco bardziej poprawił skuteczność, mógłby zbliżyć się do dwucyfrowej liczby trafień. Swojej bramki nie zdobył natomiast Filip Borowski, ale on z kolei często uczestniczył w kreowaniu akcji biało-czerwonych. Na swoim koncie zapisał też trzy asysty.