POLpoland
japanJPN
27.03.200215:15
Polskapoland
LOGOTYP PZPN Z LAT 2002-2011.LOGOTYP PZPN Z LAT 2002-2011.Mecze międzypaństwowe 2002

Polska - Japonia 0:2, 27.03.2002

Wielki test przed inauguracją. Mecz z Japonią w Łodzi miał dać kadrze Jerzego Engela obraz tego, jak może wyglądać starcie z Koreą Południową w mistrzostwach świata. I niestety nie mógł napawać optymizmem. Do skutecznej gry nie natchnął nawet hymn, po raz pierwszy wykonany przez światowej sławy tenora Marka Torzewskiego (autora polskiej piosenki na mundial). Biało-czerwoni wyraźnie ustępowali piłkarzom z Kraju Kwitnącej Wiśni przede wszystkim pod względem taktycznym i szybkościowym. Niewiele ponad dwa miesiące przed mundialem, na który z udziałem Polaków czekaliśmy szesnaście lat, stało się jasne, że przed selekcjonerem jeszcze dużo pracy.
japan
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:2.
japan
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.
poland
0
2
japan
Sędzia: Hermann Albrecht
Biała koszulka reprezentacji Polski, z czerwonymi wypustkami pod pachami i na dolnej połowie rękawów. Na piersi orzełek.Biała koszulka reprezentacji Polski, z czerwonymi wypustkami pod pachami i na dolnej połowie rękawów. Na piersi orzełek.

J. Bąk

Reprezentacja Polski przed meczem z Japonią. W górnym rzędzie od lewej: Tomasz Iwan, Jerzy Dudek, Paweł Kryszałowicz, Tomasz Kłos, Radosław Kałużny. W dolnym rzędzie od lewej: Tomasz Wałdoch (kapitan), Emmanuel Olisadebe, Tomasz Hajto, Marek Koźmiński, Michał Żewłakow, Piotr Świerczewski.Reprezentacja Polski przed meczem z Japonią. W górnym rzędzie od lewej: Tomasz Iwan, Jerzy Dudek, Paweł Kryszałowicz, Tomasz Kłos, Radosław Kałużny. W dolnym rzędzie od lewej: Tomasz Wałdoch (kapitan), Emmanuel Olisadebe, Tomasz Hajto, Marek Koźmiński, Michał Żewłakow, Piotr Świerczewski.

Reprezentacja Polski przed meczem z Japonią. W górnym rzędzie od lewej: Tomasz Iwan, Jerzy Dudek, Paweł Kryszałowicz, Tomasz Kłos, Radosław Kałużny. W dolnym rzędzie od lewej: Tomasz Wałdoch (kapitan), Emmanuel Olisadebe, Tomasz Hajto, Marek Koźmiński, Michał Żewłakow, Piotr Świerczewski.

0
Marek Koźmiński podczas meczu Polska - Japonia 0:2 (27.03.2002).Marek Koźmiński podczas meczu Polska - Japonia 0:2 (27.03.2002).
0
Hidetoshi Nakata podczas meczu Polska - Japonia 0:2 (27.03.2002).Hidetoshi Nakata podczas meczu Polska - Japonia 0:2 (27.03.2002).

Z ZIEMI WŁOSKIEJ DO POLSKI

Tak się złożyło, że na mecz Polski z Japonią obaj pomocnicy przyjechali z Półwyspu Apenińskiego. Koźmiński z Italią związał się już w 1992 roku, kiedy z Hutnika Kraków przeniósł się do Udinese. Później reprezentował barwy Brescii, a w 2002 roku był już piłkarzem Ancony. Z Nakatą miał okazję spotykać się na boiskach Serie A, gdzie ten występował od 1998 roku. Najpierw w Perugii, później w Romie (zdobył mistrzostwo Włoch 2001) i Parmie (Puchar Włoch 2002). Był wówczas uznawany za jednego z najlepszych pomocników świata, a swoje umiejętności potwierdził w Łodzi. W bezpośrednim porównaniu występu obu graczy, tak jak w przypadku całych reprezentacji, wypadło ono zdecydowanie na korzyść piłkarza gości.

Program meczowy Polska - Japonia 0:2 (27.03.2002).Program meczowy Polska - Japonia 0:2 (27.03.2002).Polska - Japonia (27.03.2002)Polska - Japonia (27.03.2002)Polska - Japonia (27.03.2002)Polska - Japonia (27.03.2002)Polska - Japonia (27.03.2002)Polska - Japonia (27.03.2002)Polska - Japonia (27.03.2002)Polska - Japonia (27.03.2002)
Okładka przeglądu sportowego po meczu polska - japonia (27.03.2002)Okładka przeglądu sportowego po meczu polska - japonia (27.03.2002)Okładka piłki nożnej po meczu Polska - Japonia (27.03.2002)Okładka piłki nożnej po meczu Polska - Japonia (27.03.2002)

► 10. mecz Arkadiusza Bąka w reprezentacji

► Po raz pierwszy w reprezentacji zagrał zawodnik występujący na co dzień we włoskim klubie Ancona Calcio (Marek Koźmiński)

► Szósty mecz reprezentacji przeciwko Japonii i druga kolejna porażka (pozostałe 4 mecze to zwycięstwa)
► Po tym spotkaniu bilans marcowych meczów ze zdobytą i ze straconą bramką jak również bez zdobytej i bez straconej bramki stał się idealnie równy – odpowiednio 23-23 i 11-11