0:1 Z. Aboukhlal po świetnym podaniu T. Buitinka
1:2 T. Makowski po rzucie rożnym M. Grabowskiego
Dwie świetne okazje Holendrów, ale nie ma gola
A. Benedyczak o włos od wyrównania w końcówce

Polska - Holandia 1:2, 14.10.2019

Kolejny sprawdzian z trudnym rywalem. Cztery dni po efektownej wygranej z Niemcami na wyjeździe (4:3), przed kompletem publiczności na stadionie w Kaliszu, reprezentacja Polski do lat 20 podejmowała Holendrów. Przed meczem Jacek Magiera komplementował rywali: „To świetny zespół, który gra powtarzalnie” i słowa selekcjonera znalazły odzwierciedlenie również na boisku. Od początku to goście kontrolowali grę, dłużej utrzymywali się przy piłce i zasłużenie prowadzili do przerwy różnicą dwóch goli. Po zmianie stron biało-czerwoni podjęli walkę, ale nie wystarczyło to choćby do remisu. W czwartym meczu towarzyskiego Turnieju Ośmiu Narodów Polacy zanotowali trzecią porażkę.
netherlands
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.

M. Żukowski

Reprezentacja Polski do lat 20 przed meczem z Holandią. W górnym rzędzie od lewej: Paweł Sokół, Mateusz Bondarenko, Jakub Kiwior, Jakub Bednarczyk, Serafin Szota, Tomasz Makowski (kapitan). W dolnym rzędzie od lewej: Marcel Zylla, Marcin Grabowski, Łukasz Poręba, Bartosz Slisz, Dawid Kurminowski.Reprezentacja Polski do lat 20 przed meczem z Holandią. W górnym rzędzie od lewej: Paweł Sokół, Mateusz Bondarenko, Jakub Kiwior, Jakub Bednarczyk, Serafin Szota, Tomasz Makowski (kapitan). W dolnym rzędzie od lewej: Marcel Zylla, Marcin Grabowski, Łukasz Poręba, Bartosz Slisz, Dawid Kurminowski.

Reprezentacja Polski do lat 20 przed meczem z Holandią. W górnym rzędzie od lewej: Paweł Sokół, Mateusz Bondarenko, Jakub Kiwior, Jakub Bednarczyk, Serafin Szota, Tomasz Makowski (kapitan). W dolnym rzędzie od lewej: Marcel Zylla, Marcin Grabowski, Łukasz Poręba, Bartosz Slisz, Dawid Kurminowski.

Wyciągamy z tego wnioski, druga połowa na pewno dobra. Żałujemy porażki, bo ja nie lubię przegrywać. Nikt nie lubi przegrywać, ale dzisiaj przyjmujemy to z pokorą. Zawodnicy mają teraz wrócić do klubów, pracować, walczyć o miejsce w swoich składach. Widzimy się w listopadzie, gramy ze Szwajcarią, z Norwegią i będziemy grać o to, aby wygrywać mecze.
0
Mieliśmy pierwszą połowę słabszą, ale bramki straciliśmy po własnych błędach w ustawieniu. Daliśmy sobie zagrać piłkę pomiędzy, po ziemi i z tego Holandia strzeliła dwie bramki. W drugiej połowie poprawiliśmy ten element. Zamykaliśmy przestrzenie i takich sytuacji nie stwarzała, a nam udało się strzelić ze stałego fragmentu gry.
KAPITAN REPREZENTACJI POLSKI W ROZMOWIE Z TVP
Tomasz Makowski podczas meczu Polska - Holandia 1:2 U-20 (14.10.2019).Tomasz Makowski podczas meczu Polska - Holandia 1:2 U-20 (14.10.2019).