PIA
GÓR
9.02.202216:30
Piast Gliwice
Fortuna Puchar Polski logoFortuna Puchar Polski logoPuchar Polski "Fortuna Puchar Polski" 2021/2022

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4, 09.02.2022

Miał być listopad, a był luty. Pandemiczna rzeczywistość kolejny raz dała się we znaki piłkarzom i organizatorom rozgrywek w Polsce. Z powodu wykrycia przypadków COVID-19 w drużynie Piasta, ostatni mecz 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski musiał zostać przeniesiony na początek rundy wiosennej. Derbowe starcie gliwiczan z Górnikiem nie zachwyciło. Zawodnicy obu zespołów stworzyli sytuacji jak na lekarstwo i nie bez powodu spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zmarzniętym kibicom w Gliwicach brak emocji zrekompensowała nieco seria jedenastek, w której większą skutecznością wykazali się goście z Zabrza. W nagrodę w ćwierćfinale czekała ich rywalizacja z poznańskim Lechem.

27.10.2021
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:0.
Sędzia kończy pierwszą połowę dogrywki.
Sędzia rozpoczyna drugą połowę dogrywki.
106
Tomáš Huk
109
Żółta kartka! Alasana Manneh!
Dogrywka zakończyła się wynikiem 0:0. Czekają nas dodatkowe emocje w serii rzutów karnych.
Sędzia rozpoczyna serię rzutów karnych.
Seria rzutów karnych zakończyła się wynikiem 2:4.
Sędzia: Sebastian Jarzębak
Koszulka Piast Gliwice (2021/2022).Koszulka Piast Gliwice (2021/2022).

R. Sappinen

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4 (09.02.2022)Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4 (09.02.2022)

W Fortuna Pucharze Polski na każdym etapie o awanse decydowało tylko jedno spotkanie. Gospodarzem była zawsze drużyna występująca na niższym poziomie rozgrywek, a w przypadku zespołów występujących w tych samych rozgrywkach – kolejność losowania. Z tego właśnie powodu mecz odbywał się w Gliwicach, a nie w Zabrzu.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4 (09.02.2022) Waldemar Fornalik

Nie jest przyjemnie odpadać po takim meczu i rzutach karnych. Po słabej w naszym wykonaniu pierwszej połowie, zmieniliśmy system gry i to poskutkowało. Mecz się wyrównał, w wielu fazach mieliśmy przewagę. Szkoda, bo były możliwości do zdobycia jednej bramki.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA PIASTA, ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4 (09.02.2022) Jan Urban

Obie drużyny próbowały grać w piłkę, ale to kosztowało na tym terenie mnóstwo zdrowia. A że spotkanie było wyrównane, rozstrzygnęło się w rzutach karnych. Nasz zespół przeżywa fajną historię w lidze i w Pucharze Polski. Zobaczymy, dokąd możemy dojść w tej przygodzie.

2

W zaległym meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Piast Gliwice mierzył się z Górnikiem Zabrze zabrakło wozu VAR. W tej sytuacji Sebastian Jarzębak nie mógł liczyć na pomoc sędziów VAR, choć ci stawili się na obiekcie przy Okrzei. Śląskie derby w Pucharze Polski zaplanowane były na 30 listopada, ale ze względu na przypadki koronawirusa w zespole Piasta pojedynek został przełożony na 9 lutego. Na arbitra głównego spotkania wyznaczono Sebastiana Jarzębaka, a w wozie VAR mieli zasiąść Tomasz Musiał oraz Piotr Lasyk. W czwartek odpowiedzialni za wideoweryfikację sędziowie musieli się mocno zdziwić, gdy okazało się, że wóz VAR na stadion nie dotarł. (...) Brak wideoweryfikacji na meczu w Gliwicach spowodowany był błędem ludzkim. PZPN zapomniał poinformować Live Park o wysłaniu wozu VAR do Gliwic. - Nawaliła komunikacja. Jak wiemy, ten mecz miał się odbyć w listopadzie. Był przełożony przez COVID-19. Wyznaczono nową datę. Zabrakło komunikacji na linii PZPN – Live Park – powiedział portalowi Weszło.com Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. - Wyciągniemy wnioski i wypracujemy system, który w przyszłości ma zapobiec tego typu sytuacjom – dodał.

BŁĄD LUDZKI
FRAGMENT ARTYKUŁU NA GOL24.PL Z 11 LUTEGO 2022 R.
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4 (09.02.2022) Grzegorz Sandomierski

Fajnie, że udało się pomóc w awansie. To był ciężki mecz dla obu drużyn. Wystarczy spojrzeć jak teraz wygląda boisko. 120 minut biegania po nim na pewno weszło w nogi. Ale koniec końców to my się cieszymy z awansu, a po to tu przyjechaliśmy. Wiadomo, że chcieliśmy to skończyć w 90 minut, ale takim rozstrzygnięciem też nikt z nas nie pogardzi. Ktoś powie, że to jest loteria, a ktoś inny, że to jest umiejętność, ale dostałem rzetelne informacje od sztabu jak to może wyglądać, trochę zaufałem i skończyło się dla nas dobrze i to cieszy najbardziej.

Grzegorz Sandomierski
POMECZOWA WYPOWIEDŹ BRAMKARZA GÓRNIKA, ŹRÓDŁO: POLSATSPORT.PL
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4 (09.02.2022) Damian KądziorPiast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4 (09.02.2022) Damian Kądzior
0
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4 (09.02.2022) Lukas PodolskiPiast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0, k. 2-4 (09.02.2022) Lukas Podolski