LEG
POG
30.10.201419:45
Legia Warszawa
Logo Puchar Polski (bez sponsora)Logo Puchar Polski (bez sponsora)Puchar Polski 2014/2015

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (pd.), 30.10.2014

Awans do ćwierćfinału Pucharu Polski w sezonie 2014/2015 nie przyszedł łatwo piłkarzom Legii Warszawa. Dla będących na fali mistrzów Polski starcie z Portowcami miało być formalnością. Szczecinianie byli trapieni kontuzjami i znajdowali się w kiepskiej formie. Mimo to wybrańcy Jána Kociana sprawili legionistom sporo problemów (prowadzili nawet po golu Łukasza Zwolińskiego). O triumfie drużyny Henninga Berga przesądziła dopiero dogrywka, w której zespół Norwega zdobył dwie bramki.

Michał Żyro
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 1:1.
Sędzia kończy pierwszą połowę dogrywki.
Sędzia rozpoczyna drugą połowę dogrywki.
107
GOOOL! Tomasz Jodłowiec!
112
Costa Marques Guilherme
Hélio Pinto
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.
3
1
Sędzia: Szymon Marciniak
Koszulka Legia Warszawa (2014-2015).Koszulka Legia Warszawa (2014-2015).

A. Piech

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (30.10.2014)Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (30.10.2014)

Kapitanowie wyprowadzają na boisko zespoły Legii Warszawa i Pogoni Szczecin. Na pierwszym planie Ivica Vrdoljak (Legia) i z prawej Rafał Murawski (Pogoń). Na zdjęciu widoczni jeszcze (od lewej): Jakub Rzeźniczak, Dušan Kuciak i Dawid Kudła.

Takiego początku spotkania przy Łazienkowskiej chyba nikt się nie spodziewał. Pogoń Szczecin jest w kryzysie, niedawno zmieniła trenera (Ján Kocian zastąpił Dariusza Wdowczyka), w dodatku do Warszawy przyjechała osłabiona brakiem Marcina Robaka i Adama Frączczaka. Legia jest na fali, wygrywa w ekstraklasie i Lidze Europejskiej, a takich przeciwników jak Pogoń – pogrążonych w kryzysie i osłabionych –  ma obowiązkowo połykać na śniadanie. Może to zgubiło gospodarzy, bo przy golu dla Pogoni wyraźnie zaspała cała linia obrony Legii. Guilherme dał spokojnie strzelić uderzyć na bramkę Takuyi Murayamie. Jakub Rzeźniczak przysnął, a zza jego pleców wyskoczył Łukasz Zwoliński, który bez problemów pokonał Dušana Kuciaka.

Łukasz Majchrzyk
polsatsport.pl z 30 października 2014 r.
0

Jeśli Legia chciała wygrać minimalnym nakładem sił, to się przeliczyła i za karę musiała zagrać dogrywkę.

Henning Berg (Legia Warszawa, 2014)

To był dobry mecz, powinniśmy wygrać nawet wyżej, jeszcze przed dogrywką, bo mieliśmy ku temu wiele dogodnych sytuacji. Taki jest jednak futbol. Dobrze, że zdołaliśmy ostatecznie rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść, udowadniając jednocześnie jakość i dobre przygotowanie fizyczne. Dostaliśmy trzydzieści minut dodatkowego treningu.

Henning Berg, trener Legii Warszawa
WYPOWIEDŹ Z POMECZOWEJ KONFERENCJI PRASOWEJ
Postacie meczu
Łukasz Broź (do meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1, 30.10.2014).Łukasz Broź (do meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1, 30.10.2014).
Łukasz
Broź
W Legii Warszawa od 2013 roku

Pewnie wiele osób było zaskoczonych, że w dogrywce to właśnie obrońca Legii, a nie jej kapitan Ivica Vrdoljak podszedł do rzutu karnego. Jednak stali bywalcy stadionu przy Łazienkowskiej mogli odetchnąć z ulgą, że to nie Chorwat ostatecznie ustawił piłkę na 11. metrze. Fani Legii mieli jeszcze w pamięci starcie z Celtikiem w eliminacjach Ligi Mistrzów z lipca 2014 roku, w którym Vrdoljak zmarnował dwie jedenastki. Wyglądało na to, że na jakiś czas wyleczył się z wykonywania „jedenastek”. Łukasz Broź pokazał, że nie boi się strzelać rzutów karnych i pewnie pokonał Dawida Kudłę. „Broziu” trafił do Legii przed sezonem 2013/2014 z Widzewa Łódź. I już w pierwszym roku sięgnął po mistrzostwo Polski. W sumie zdobył z nią 4 tytuły, a 3-krotnie wygrywał Puchar Polski. Z ekipą z Warszawy zagrał też w Lidze Mistrzów. W barwach Legii wystąpił w 148 meczach i strzelił 4 gole. Bramka zdobyta w spotkaniu z Pogonią była jego premierową.

Łukasz Zwoliński (Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1, 30.10.2014)Łukasz Zwoliński (Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1, 30.10.2014)
Łukasz
Zwoliński
W Pogoni Szczecin od 2010 roku

Wychowanek szczecińskiego klubu wrócił do Pogoni przed sezonem 2014/2014. Wcześniej był wypożyczany do Arki Gdynia i Górnika Łęczna, aby zaliczać kolejne minuty na boisku, na które nie mógł liczyć w barwach Portowców. W końcu postawiono na niego w klubie z Grodu Gryfa. I „Zwolak” zaczął odwdzięczać się za zaufanie. W pierwszym sezonie po powrocie do Szczecina rozegrał 33 ligowe mecze i zdobył 12 bramek. Trafił do siatki także w Pucharze Polski – w Warszawie przeciwko Legii. Gol dający prowadzenie Pogoni mocno zaskoczył wiele osób na stadionie. Szczecinianie mieli wówczas gorszy czas, zmienili trenera, a mimo to potrafili – za sprawą Zwolińskiego – „ukąsić” legionistów. W ostatecznym rozrachunku trafienie napastnika gości było tylko honorowym. „Zwolak” był graczem Pogoni do końca czerwca 2018 roku, kiedy to wyjechał do Chorwacji – do HNK Gorica. Po dwóch latach spędzonych na obczyźnie wrócił do Polski i związał się z Lechią Gdańsk.

Bilet z meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (30.10.2014).Bilet z meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (30.10.2014).
Okładka Przegląd Sportowy po meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (30.10.2014).Okładka Przegląd Sportowy po meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (30.10.2014).