1:0 Gol B. Kapustki po efektownym rajdzie okupiony kontuzją
Groźny strzał S. Zenjova, świetna obrona A. Boruca
1:1 R. Sappinen trafia do siatki, asystował H. Ojamaa
H. Ojamaa trafiony piłką w głowę, to mógł być gol
Główka A. Jędrzejczyka, broni M. Igonen
M. Wieteska główkuje, S. Zenjov wybija piłkę z bramki!
2:1 R. Lopes po złym wybiciu piłki przez M. Pooma

Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1, 21.07.2021

Po dwumeczu ze znacznie trudniejszym przeciwnikiem, jakim było norweskie Bodø/Glimt, wydawało się, że w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Legię czeka łatwiejsze zadanie. Przeciwnikiem była bowiem estońska Flora Tallin. Jednak wbrew przewidywaniom – lekko, łatwo i przyjemnie wcale nie było. Choć początek był piorunujący, bo już w 3. minucie do siatki trafił Bartosz Kapustka. Ale właśnie wtedy zaczęły się problemy legionistów. Fetujący zdobycie bramki „Kapi” doznał poważnej kontuzji (zerwania więzadeł w prawym kolanie), która wykluczyła go z gry prawie do końca sezonu. Cały misterny plan trenera Czesława Michniewicza posypał się. Legia nie mogła się otrząsnąć po utracie ważnego piłkarza i prezentowała się bardzo słabo. To Estończycy coraz częściej dochodzili do sytuacji bramkowych, aż wreszcie wyrównali na początku 2. połowy. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie z prezentu skorzystał Rafael Lopes, który huknął nie do obrony. Bezradny Matvei Igonen odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Legioniści wygrali rzutem na taśmę i na rewanż do Tallina udali się z jednobramkową zaliczką.

Marco Lukka
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 1:0.
Sergei Zenjov
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.
Wybierz drużynę:
2
1
Sędzia: Witalij Mieszkow
Koszulka Legia Warszawa (2020-2021).Koszulka Legia Warszawa (2020-2021).

J. Pesqueira

Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021)Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021)
KADR Z TRANSMISJI TVP

Legia Warszawa przed meczem z Florą Tallin w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Stoją od lewej: Artur Jędrzejczyk (kapitan), Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia, Mahir Emreli, André Martins, Luquinhas, Bartosz Kapustka, Tomáš Pekhart, Filip Mladenović, Josip Juranović, Artur Boruc.

Po dobrym dwumeczu w I rundzie z Bodø/Glimt (3:2 i 2:0) w Warszawie zostało przyjemne wspomnienie. Przeciwko najwyżej przeciętnej Florze Tallin zespół Czesława Michniewicza zagrał słabo, popełnił masę błędów, pozwolił rywalowi na zbyt wiele, choć drużyny dzieli przepaść jeśli chodzi o budżet, zarobki, a nawet pozycję w europejskim futbolu. Estończycy nigdy nie zagrali w III rundzie eliminacji Champions League. A teraz staną przed historyczną szansą i po tym, co pokazali w Warszawie – w przyszły wtorek w Tallinie nie będą na straconej pozycji. Gola na 1:2 stracili w doliczonym czasie po strzale Rafaela Lopesa.

0

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w trzeciej minucie. Wówczas Bartosz Kapustka przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wbiegł praktycznie nieatakowany w pole karne i lekkim, ale precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza. Pomocnik gospodarzy w geście radości podskoczył wysoko i wylądował na murawie „z przytupem”, jednak tak nieszczęśliwie, że nabawił się urazu. Próbował jeszcze kontynuować grę, ale ostatecznie w siódmej minucie został zmieniony przez Bartosza Slisza.

Maciej Nycz
rmf24.pl z 21 lipca 2021 r.
Czesław Michniewicz (trener Legia Warszawa, 2021).

Spodziewałem się trudnego meczu i zwycięstwa, ale nie będę ukrywał, że bardziej okazałego. Początek meczu należał do nas, fantastyczna bramka Bartka Kapustki, ale i jego kontuzja. Lekarz badał kolano Bartka, na razie manualnie, nie wygląda to dobrze, liczymy się z tym, że będzie go jakiś czas brakować. Musieliśmy dokonać zmiany, również ustawienia, i zaczęły się kłopoty. Gra przestała się kleić, brakowało dokładności, a nasze błędy napędzały rywali. Zaczęło być nerwowo, ale tak się dzieje, jak faworytowi jest pod górkę. Wygraliśmy jednak, to są puchary, więc to cieszy. Po zmianie przepisów 2:1 to taki sam wynik jak 1:0.

Czesław Michniewicz, trener Legii Warszawa
WYPOWIEDŹ Z POMECZOWEJ KONFERENCJI PRASOWEJ
Jürgen Henn (trener Flora Tallinn, 2021).

Mecz był dla nas naprawdę trudny, szczególnie jego końcowa część. Pierwsze 60 minut gry było dość wyrównane, dopiero potem Legia zaczęła coraz intensywniej napierać, a rozstrzygnięcie przyszło już w doliczonym czasie gry. Na szczęście jesteśmy dopiero na półmetku rywalizacji, pozostajemy wciąż w grze i będziemy walczyć o korzystny rezultat w kolejnym spotkaniu. Próbowaliśmy dostosować skład personalny do taktyki przygotowanej na środowy mecz, stąd nieobecność niektórych zawodników, którzy mogli być oczekiwani w wyjściowej jedenastce. Mecz był dla nas bardzo trudny, aż ciężko opisać, ile wysiłku musieli włożyć nasi zawodnicy w to, by powstrzymać drużynę Legii.

Jürgen Henn, trener Flory Tallinn
POSTACIE MECZU
Bartosz Kapustka (do meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1, 21.07.2021)Bartosz Kapustka (do meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1, 21.07.2021)
Bartosz
Kapustka
W Legii Warszawa od 2020 roku

Pomocnik Legii przeszedł drogę z nieba do piekła. W 3. minucie popisał się kapitalnym rajdem z własnej połowy boiska, który zakończył zdobyciem bramki i… poważną kontuzją. Uradowany pobiegł w kierunku kibiców na Żylecie, wyskoczył w górę… i podczas lądowania prawe kolano wykręciło mu się do środka. Radość przerodziła się w grymas bólu. „Kapi” wrócił jeszcze na boisko, ale chwilę później nie był w stanie grać. W 7. minucie zakończył udział w meczu i… niemal całym sezonie 2021/2022 (wrócił na końcówkę). Szczegółowe badania wykazały, że u Bartosza Kapustki doszło do zerwania więzadeł. Zawodnika czekała 9-miesięczna przerwa w grze.

Henrik Ojamaa (Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1, 21.07.2021)Henrik Ojamaa (Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1, 21.07.2021)
Henrik
Ojamaa
We Florze Tallin od 2021 roku

Estoński pomocnik przypomniał o sobie kibicom Legii zaliczając asystę przy golu Rauno Sappinena. Sam również próbował pokonać Artura Boruca, ale albo uderzał zbyt lekko, albo brakowało mu precyzji. Bez wątpienia Ojamaa zaliczył udany występ w Warszawie, a takich brakowało mu, gdy był jeszcze piłkarzem Wojskowych. Jego kariera w Legii nie trwała długo. Do klubu z Łazienkowskiej trafił w 2013 roku. Zagrał w 45 meczach, strzelił 2 gole. Estończyk nie mógł odnaleźć się w stolicy. Legia wypożyczała go do kolejnych klubów, aż w końcu rozwiązała z nim umowę. Ojamaa wrócił do Polski w 2018 roku i został zawodnikiem Miedzi Legnica. W marcu 2020 r. trafił do Widzewa Łódź.

Półka z pamiątkami
Proporczyk z meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021)Proporczyk z meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021)Bilet z meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021)Bilet z meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021)

Miało być miło, zrobiło się nerwowo. To, co wyprawiali legioniści na boisku zakrawało na kpinę – całkiem niedawno odpadali z pucharów z klubami z Luksemburga, Mołdawii czy Kazachstanu. Teraz – jeśli w wtorek znowu zlekceważą Florę – na listę ich pogromców może trafić Flora. Wynik nie przesądza o awansie.

Na starych szpaltach
Okładka Przegląd Sportowy po meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021).Okładka Przegląd Sportowy po meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021).Piłka Nożna po meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021)Piłka Nożna po meczu Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1 (21.07.2021)

TEN PIERWSZY RAZ…

► Pierwsza wygrana polskiego klubu w 1/128 finału LM w rozmiarze 2:1, poprzednie 4 mecze, w których polski klub strzelał dokładnie 2 bramki kończyły się wynikiem 2:0
► Pierwsza wygrana Legii w Lidze Mistrzów na własnym boisku w rozmiarze 2:1
► Pierwsza wygrana Legii w 1/128 finału LM w rozmiarze 2:1