0:1 Bomba R. Bensona, A. Malarz bez szans
Kapitalnie G. Rogers po strzale A. Hlouška
R. Benson uderza przewrotką, ale nad bramką
M. Kucharczyk w świetnej sytuacji, ale spalony
1:1 M. Kucharczyk pieczętuje awans Legii
Legia w Lidze Mistrzów!

Legia Warszawa - Dundalk FC 1:1, 23.08.2016

Stało się. Długich 20 lat czekali polscy kibice na awans mistrza kraju do elitarnej Champions League. W futbolu dwie dekady to prawdziwa epoka. Wystarczy zauważyć, że wielu kibiców, którzy tego sierpniowego wieczoru na Stadionie Wojska Polskiego świętowali sukces drużyny Besnika Hasiego, w ogóle nie pamiętało występów Legii czy Widzewa w fazie grupowej. Awans mistrzów Polski nie przyszedł jednak łatwo. Wojskowi co prawda wygrali dwumecz 3:1, ale gdyby podczas spotkań w Dublinie i Warszawie wziąć pod uwagę tylko podstawowe 90 minut, to o awansie musiałaby decydować dogrywka.
Robbie Benson
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:1.
GOOOL! Michał Kucharczyk!
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

A. Prijović

Piłkarze Legii Warszawa przed rewanżowym meczem z Dundalk FC. W górnym rzędzie od lewej: Arkadiusz Malarz, Vadis Odjidja-Ofoe, Nemanja Nikolić, Igor Lewczuk, Tomasz Jodłowiec, Adam Hloušek. W dolnym rzędzie od lewej: Steeven Langil, Michał Kucharczyk, Thibault Moulin, Łukasz Broź, Michał Pazdan (kapitan).Piłkarze Legii Warszawa przed rewanżowym meczem z Dundalk FC. W górnym rzędzie od lewej: Arkadiusz Malarz, Vadis Odjidja-Ofoe, Nemanja Nikolić, Igor Lewczuk, Tomasz Jodłowiec, Adam Hloušek. W dolnym rzędzie od lewej: Steeven Langil, Michał Kucharczyk, Thibault Moulin, Łukasz Broź, Michał Pazdan (kapitan).

Piłkarze Legii Warszawa przed rewanżowym meczem z Dundalk FC. W górnym rzędzie od lewej: Arkadiusz Malarz, Vadis Odjidja-Ofoe, Nemanja Nikolić, Igor Lewczuk, Tomasz Jodłowiec, Adam Hloušek. W dolnym rzędzie od lewej: Steeven Langil, Michał Kucharczyk, Thibault Moulin, Łukasz Broź, Michał Pazdan (kapitan).

Zaczęliśmy źle ten mecz. Mieliśmy problem z zawodnikami gości, którzy wchodzili między nasze formacje. W całym meczu zespół Dundalk nie miał jednak poza bramką ani jednej dobrej sytuacji do strzelenia gola. W drugiej połowie zdarzyła się łatwa czerwona kartka. Zrobiliśmy jednak zmiany i mentalność zawodników była świetna. Przez oba mecze to my zasługiwaliśmy na awans, to było najważniejsze. Jestem zadowolony z Legii, z jej kibiców, którzy tyle czekali na ten awans. Także z zawodników. Nie straciłem jednak kontaktu z rzeczywistością. Wiem, że styl nie był dobry. Dziś świętujemy, ale od jutra wracamy do pracy.
0
Sen się spełnił. Cieszymy się bardzo. Choć gra pozostawia wiele do życzenia. Ale najważniejszy był cel. W pierwszej połowie, czyli w Irlandii, wygraliśmy 2:0. Dzisiaj ta bramka taka trochę niespodziewana nas troszeczkę podłamała, byliśmy w szoku. Później ta czerwona kartka i 20 minut w osłabieniu. Ale najważniejszy jest cel. Kto by pamiętał jakbyśmy pięknie grali i byśmy nie awansowali. Cieszymy się. I tyle.
Arkadiusz Malarz
Bramkarz Legii Warszawa w rozmowie z TVP
Wszyscy sobie zdajemy sprawę, że dzisiaj był lekki koszmar, który skończył się happy endem. Cieszymy się z tego wykonanego planu. Każdy sobie zdaje sprawę, że teraz to ciśnienie z nas teraz zeszło. Teraz skupiamy się na lidze. Tak jak trener w szatni powiedział: teraz 100% liga.
Łukasz Broź
Obrońca Legii Warszawa w rozmowie z TVP
POSTACIE MECZU
Adam Hloušek podczas meczu Legia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016).Adam Hloušek podczas meczu Legia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016).
0
Michał Kucharczyk podczas meczu Legia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016).Michał Kucharczyk podczas meczu Legia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016).

HUŚTAWKA NASTROJÓW

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, na wypełnionym po brzegi stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie chyba nikt nie spodziewał się, że ostatnia prosta do awansu będzie okupiona tak dużym stresem. Legioniści, nie dość że szybko stracili bramkę, to jeszcze w końcówce musieli sobie radzić w dziesięciu. Hloušek dobrze spisywał się na lewej obronie, włączał się również w akcje ofensywne, ale dwa nieodpowiedzialne zagrania sprawiły, że Czech osłabił drużynę w drugiej połowie. Kamień z serc warszawskich kibiców spadł dopiero w ostatnich sekundach, kiedy Kucharczyk, jeden z wyróżniających się zawodników gospodarzy, przesądził o losach rywalizacji.

Na starych szpaltach
Okładka Przeglądu Sportowego po meczu Legia - Dundalk 1:1.Okładka Przeglądu Sportowego po meczu Legia - Dundalk 1:1.Legia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016) Piłka NożnaLegia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016) Piłka NożnaLegia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016) Piłka NożnaLegia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016) Piłka NożnaLegia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016) Piłka NożnaLegia Warszawa - Dundalk FC 1:1 (23.08.2016) Piłka Nożna
Z notatnika statystyka
AUTOR: Wojciech Frączek
MECZOWY RENTGEN

► Po raz trzeci w historii (po 20 latach przerwy) polski klub awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów (po raz drugi uczyniła to Legia Warszawa)
► 966. mecz polskiego klubu w europejskich pucharach
► 360. gol stracony przez polski klub w 1/32 finału europejskich pucharów
► 20. mecz Legii Warszawa w 1/32 finału europejskich pucharów ze straconą dokładnie 1 bramką
► Pierwszy awans Legii Warszawa w Lidze Mistrzów uzyskany w meczu 1/32 finału

SERIE I SERIALE

► 232. mecz klubu z Polski w PEMK i LM liczonych łącznie
► 202. mecz Legii Warszawa w europejskich pucharach
► 54. mecz Legii Warszawa w PEMK i LM liczonych łącznie
► 20. bramka stracona przez polski klub w 1/32 finału Ligi Mistrzów na własnym boisku
► 10. mecz polskiego klubu ze strzeloną bramką w 1/32 finału Ligi Mistrzów na własnym boisku

JUBILEUSZE I REKORDY

► 100. mecz Legii Warszawa w europejskich pucharach na własnym boisku
► 340. gol strzelony przez polski klub w PEMK i LM liczonych łącznie
► 40. gol Legii Warszawa strzelony w 1/32 finału europejskich pucharów na własnym boisku
► 20. mecz polskiego klubu ze strzeloną bramką w 1/32 finału PEMK i LM liczonych łącznie
► 10. remis polskiego klubu w rozmiarze 1:1 w PEMK i LM liczonych łącznie na własnym boisku

PO OSTATNIM GWIZDKU

► 40. mecz polskiego klubu w 1/32 finału europejskich pucharów na własnym boisku ze straconą dokładnie 1 bramką
► 20. mecz Legii Warszawa w PEMK i LM liczonych łącznie na własnym boisku ze strzeloną bramką
► 18. mecz Legii Warszawa w 1/32 finału europejskich pucharów na własnym boisku zarówno ze strzeloną, jak i ze straconą bramką
► 10. mecz polskiego klubu w 1/32 finału PEMK i LM liczonych łącznie ze strzeloną dokładnie 1 bramką
► We wszystkich 4 meczach 1/32 finału Ligi Mistrzów na własnym boisku Legia Warszawa traciła minimum jedną bramkę