1:0 J. Amaral błyskawicznie otwiera wynik
2:0 Niesamowity kontratak i gol J. Kamińskiego
Nieuznany gol M. Ishaka, był spalony
3:0 J. Kamiński znów po indywidualnej akcji
4:0 M. Ishak po przejęciu piłki przez J. Kamińskiego

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0, 02.10.2021

Jednostronny mecz na szczycie PKO BP Ekstraklasy. W Poznaniu lider podejmował drugą w tabeli ekipę z Wrocławia, ale jeśli ktoś spodziewał się wielkich emocji, musiał być rozczarowany. Śląsk przyjechał do Wielkopolski niepokonany w dziewięciu kolejkach, ale nie był w stanie w żaden sposób sprzeciwić się rozpędzonemu Lechowi. Kolejorz „egzekucję” rywala rozpoczął już w 2. minucie i ani przez moment zwycięstwo podopiecznych Macieja Skorży nie było zagrożone. Bohaterem został młodzieżowiec Jakub Kamiński, który na swoim koncie zapisał dwie bramki i asystę.

Lech Poznań
ZRRZP
Ekstraklasa "PKO Bank Polski Ekstraklasa"
Jakub Kamiński
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 2:0.
Łukasz Bejger
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0.
4
0
Sędzia: Bartosz Frankowski
Koszulka Lech Poznań (2021/2022).Koszulka Lech Poznań (2021/2022).

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021) Maciej Skorża

Zagraliśmy dobry mecz. Od początku chcieliśmy narzucić nasze warunki gry wysokim pressingiem i to się udało. Mieliśmy szczęście, że już w drugiej minucie spotkania otworzyliśmy wynik, świetna decyzja João Amarala o oddaniu strzału słabszą lewą nogą. To było dla nas bardzo ważne, bo dodało nam pewności siebie. Jestem zadowolony z tej wysokiej fazy pressingu, bo to wyglądało naprawdę dobrze. Drużyna dobrze pracowała jako całość. Druga i trzecia bramka to umiejętności indywidualne Jakuba Kamińskiego, a 55. minuta przypieczętowała nasze zwycięstwo.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA LECHA
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021) Jacek Magiera

Nie zgodzę się, że Śląsk nie udźwignął presji. Oczywiście atmosfera stworzona przez kibiców była dla Lecha naturalną pomocą. Śląsk dawno nie grał przy tak licznej publiczności z takim dopingiem, ale my chcemy grać takie mecze. To świadczy o sile naszej drużyny, bo kibice przyszli nie tylko dla Lecha, ale i dla nas. Liczymy, że będzie tak też na innych stadionach. Takie spotkania rozwijają.

0
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021) Jakub KamińskiLech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021) Jakub Kamiński
0
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021) Mateusz PraszelikLech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021) Mateusz Praszelik

IDZIE MŁODOŚĆ

Nie tylko przepis o młodzieżowcu sprawiał, że w zespołach ekstraklasy coraz ważniejsze role odgrywali piłkarze dopiero wchodzący do seniorskiego futbolu. W meczu Lecha ze Śląskiem kibice mogli porównać potencjał przyszłościowych graczy z Poznania i Wrocławia, a tym razem zdecydowanie korzystniej wypadł pomocnik gospodarzy. Jakub Kamiński zdecydowanie zasłużył na miano zawodnika meczu, a jego dwa gole i asysta wyraźnie przyczyniły się do sukcesu Kolejorza. Swoich szans tego wieczoru szukał również Mateusz Praszelik, jednak jego strzały mijały bramkę.

Potwierdziliśmy dzisiaj to, że w tym sezonie początki meczów szczególnie u nas są bardzo dobre. To cieszy, bo bramka João pozwoliła nam jeszcze bardziej się rozpędzić. Strzał, który obronił Filip Bednarek w pierwszej połowie był jedną z najlepszych sytuacji Śląska w tym spotkaniu. Byliśmy skoncentrowani przy rzucie rożnym po tej akcji, wyszedłem do kontry i udało się skończyć tę szansę golem. Kolejne moje trafienie było efektem indywidualnych treningów, więc tym bardziej się z niej cieszę. Śląsk już po bramce Miki Ishaka nie miał na nic szans w tym meczu i to dało się odczuć. Myślę, że nasz pressing wyglądał dzisiaj bardzo dobrze, każdy wiedział dokładnie, co ma robić w danym momencie.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ POMOCNIKA LECHA, ŹRÓDŁO: LECHPOZNAN.PL
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021)
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021) Patryk Janasik

Lech pokazał dzisiaj fajną piłkę, trudno nam się było przeciwstawić. Gdybyśmy strzelili gola, to ten mecz mógłby wyglądać inaczej. Uważam, że nasz przeciwnik zasłużenie zwyciężył. My musimy iść dalej, skupić się na kolejnych meczach i zdobywać punkty. Trudno stwierdzić dlaczego stało się tak, że szybko straciliśmy bramkę. Nie wiem czy brakuje koncentracji, czy jest jakiś inny powód. Na pewno przeanalizujemy tę sytuację.

Nie grałem przez półtora miesiąca. Po takiej przerwie nie jest łatwo wrócić, dlatego bardzo się cieszę, że zagrałem na dobrą sprawę pierwszy raz w tym sezonie w PKO BP Ekstraklasie. Powrót cieszy, ale szkoda wyniku. Ważne, że jestem zdrowy i czekam już na kolejne mecze.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ POMOCNIKA ŚLĄSKA, ŹRÓDŁO: SLASKWROCLAW.PL
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021) Tygodnik Piłka NożnaLech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (02.10.2021) Tygodnik Piłka Nożna