KOR
LEG
6.12.202320:00
Korona Kielce
Fortuna Puchar Polski logotyp 2023/2024Fortuna Puchar Polski logotyp 2023/2024Puchar Polski "Fortuna Puchar Polski" 2023/2024

Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 (pd.), 06.12.2023

Kibice w stolicy chyba nie byli grzeczni. Albo przynajmniej ci w Kielcach byli grzeczniejsi. 6 grudnia bowiem tylko fani Złocisto-Krwistych mogli się cieszyć z mikołajkowego prezentu. Legia, która była najbardziej utytułowaną drużyną w historii Pucharu Tysiąca Drużyn, a jednocześnie broniła trofeum wywalczonego 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie, w sezonie 2023/2024 z rozgrywkami musiała pożegnać się już w 1/8 finału. Dla piłkarzy Kosty Runjaicia porażka na Suzuki Arenie była tym bardziej dotkliwa, że decydujący cios gospodarze zadali im w ostatniej minucie dogrywki. Na odpowiedź i doprowadzenie do rzutów karnych, zwyczajnie zabrakło już czasu.

2.11.2023

► W poprzedniej rundzie Korona Kielce wyeliminowała drugi zespół Legii Warszawa.

17
GOOOL! Adrián Dalmau!
Adrián Dalmau
42
GOOOL! Tomáš Pekhart!
Tomáš Pekhart
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 1:1.
Sędzia kończy pierwszą połowę dogrywki.
Sędzia rozpoczyna drugą połowę dogrywki.
GOOOL! Martin Remacle!
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

D. Bąk

Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)

Kilka dni wcześniej Korona przegrała u siebie w lidze z Lechem 0:1, a mecz rozgrywany był na całkowicie zasypanej śniegiem murawie. Tym razem boisko udało się lepiej przygotować do gry, ale warunki wciąż były trudne.

Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023) Kamil Kuzera

Byliśmy do bólu mega konsekwentni. Naturalnie przydarzyły nam się błędy i po jednym z nich straciliśmy bramkę. Wszystko toczyło się jednak zgodnie z naszym planem. Momentami musieliśmy mocno cierpieć, ale wykorzystaliśmy swoje atuty. Zespół wykonał kawał roboty i idziemy w górę.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA KORONY
Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023) Kosta Runjaić

Mieliśmy okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Korona zagrała bardzo odważnie. Włożyliśmy wiele wysiłku w to spotkanie, niestety moja drużyna nie awansowała dalej. Na koniec dnia nie możemy zbyt mocno analizować tej sytuacji, przed nami kolejne mecze. Pozostajemy w grze w lidze i w europejskich pucharach i musimy robić wszystko, by wygrywać.

0
Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023) Martin RemacleKorona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023) Martin Remacle
0
Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023) Tomas PekhartKorona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023) Tomas Pekhart

LICZBY KŁAMIĄ

Patrząc tylko na statystyki można by pozornie stwierdzić, że Belg i Czech zaliczyli występy na podobnym poziomie. Nic bardziej mylnego! Przede wszystkim napastnik gości przebywał na murawie przez pełne 120 minut i w tym czasie wykreował mniej więcej tyle samo sytuacji, co pomocnik gospodarzy, który na boisko wszedł pod koniec 1. połowy dogrywki. Poza tym waga bramki zdobytej przez Remacle’a była nieporównywalnie większa, bo kiedy wychowanek Standardu Liège trafił do siatki, stało się jasne, że to Korona zamelduje się w ćwierćfinale. Co ciekawe ten sam zawodnik, zdobywając dwie bramki w dogrywce, przesądził również o sukcesie zespołu Kamila Kuzery w 1/16 finału. Wówczas rywalem kielczan były… rezerwy warszawskiej Legii.

Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023) Konrad Forenc

Napisaliśmy piękną historię. W przerwie, po pierwszej połowie dogrywki, trener powiedział nam, żebyśmy poszli na całość, pressowali, zamykali Legię i wszystko jest w naszych rękach oraz głowach. Dźwignęliśmy to. To dla nas bardzo dobre, bo po ostatnim meczu z Lechem było sporo niedosytu. Myślę, że pokazaliśmy Koronę walczącą i nie odstawaliśmy piłkarsko. Naprawdę zasłużenie wyrwaliśmy awans, pozostaje się tylko cieszyć. Zaraz mamy trudne spotkanie we Wrocławiu, ale awans w Pucharze Polski na pewno nam pomoże. W Koronie trzeba mieć charakter, od tego się zaczyna. Jak nie wywalczysz, nie pójdziesz do końca, to nie odzyskasz piłki. Taka jest prawda. Musieliśmy ten awans wyrwać, wyszarpać, a teraz się cieszymy.

Konrad Forenc
POMECZOWA WYPOWIEDŹ BRAMKARZA KORONY DLA POLSATU SPORT
ŹRÓDŁO: x.com/@Korona_Kielce
PÓŁKA Z PAMIĄTKAMI
Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023)
Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 pd. (06.12.2023) Patryk Kun

Myślę, że przeważaliśmy w dogrywce, byliśmy bliżej strzelenia gola. Koronie udała się jedna akcja, której nie przerwaliśmy w środku boiska. Miejscowi wyprowadzili kontratak i zdobyli bramkę w końcówce. Brakowało czasu, by wyrównać. Na pewno czujemy duże rozczarowanie, bo nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Chcieliśmy to rozstrzygnąć w 90 minut, ale tak się ułożył mecz, że była dogrywka, którą też chcieliśmy wygrać. Nie wiem, co jeszcze mogę powiedzieć – przegraliśmy i tyle. Trzeba myśleć o zwycięstwie w niedzielnym spotkaniu ligowym.

Patryk Kun
POMECZOWA WYPOWIEDŹ POMOCNIKA LEGII DLA POLSATU SPORT
Przegląd Sportowy po meczach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski (08.12.2023)Przegląd Sportowy po meczach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski (08.12.2023)Piłka Nożna po meczach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski (12.12.2023)Piłka Nożna po meczach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski (12.12.2023)

► 306. mecz Legii w Pucharze Polski, żadna inna drużyna nie zagrała w tych rozgrywkach tyle razy
► Tylko jeden mecz tych rywali w PP zakończył się remisem, 1:1 w Kielcach w ćwierćfinale sezonu 2003/04 (w rewanżu w Warszawie Korona przegrała 0:2)
► Tylko w jednym meczu Pucharu Polski w Legią Korona nie straciła żadnej bramki – w wygranym 3:0 po dogrywce w Kielcach w ćwierćfinale sezonu 2005/06 (Korona awansowała wówczas do półfinału)

► Szósty mecz tych drużyn w Pucharze Polski, bilans: 2-1-3, bramki 9-10
► Po raz drugi w historii Pucharu Polski jeden klub eliminuje w jednej rundzie drugą drużynę innego klubu i w kolejnej rundzie pierwszą drużynę tego samego klubu (w 1/16 finału Korona wyeliminowała Legię II Warszawa)
► 10. wyjazdowa porażka Legii w PP w rozmiarze 1:2
► Po tym straciu bilns bramkowy Korony w meczach 1/8 finału PP na własnym boisku stał się dodatni: 10-9