NIRnorthern-ireland
polandPOL
4.09.200413:00
Irlandia Północnanorthern-ireland
Logo mistrzostw świata 2006Logo mistrzostw świata 2006Eliminacje mistrzostw świata 2006
Piotr Włodarczyk79'
0:1 M. Żurawski bezpośrednio z rzutu rożnego!
0:2 P. Włodarczyk podwyższa prowadzenie
0:3 J. Krzynówek po szybkiej akcji Polaków
P. Włodarczyk ukarany za niesportowe zachowanie
Strzał M. Hughesa, broni J. Dudek

Irlandia Północna - Polska 0:3, 04.09.2004

Po przegranej batalii o mistrzostwa Europy reprezentacja Polski przystąpiła do walki o mundial w Niemczech. Eliminacje MŚ biało-czerwoni rozpoczęli z przytupem, od efektownego 3:0 w Belfaście. Równie efektownie rozpoczął mecz Maciej Żurawski. Popularny „Żuraw” zdobył chyba najefektowniejszą bramkę w drużynie narodowej – niczym Kazimierz Deyna przed laty z Portugalią w Chorzowie – bezpośrednio z rzutu rożnego. Dla Polski było to dopiero pierwsze z wyspiarskich starć. Drużynę Pawła Janasa czekały jeszcze boje z Anglikami i Walijczykami. Po 1. kolejce eliminacji MŚ biało-czerwoni zostali liderem grupy.
poland
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:2.
Tony Capaldi
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.
0
3
poland
Sędzia: Jan Wegereef
Zielona koszulka reprezentacji Irlandii Północnej, z niebieskimi barkami, niebieską połową rękawów (górną).Zielona koszulka reprezentacji Irlandii Północnej, z niebieskimi barkami, niebieską połową rękawów (górną).

A. Smith

Reprezentanci Polski dziękują naszym kibicom za doping po meczu z Belfaście. Polska wygrała 3:0 z Irlandią Północną.Reprezentanci Polski dziękują naszym kibicom za doping po meczu z Belfaście. Polska wygrała 3:0 z Irlandią Północną.

Reprezentanci Polski dziękują swoim kibicom za doping po zwycięskim meczu w Belfaście. Na zdjęciu od lewej: Jacek Bąk (z tyłu), Arkadiusz Głowacki, Paweł Kryszałowicz (z tyłu), Maciej Żurawski, Arkadiusz Radomski, Mariusz Lewandowski (z tyłu), Damian Gorawski, Marek Zieńczuk.

Byłem zaskoczony, że udało mi się tak szybko zdobyć bramkę, w dodatku bezpośrednio z rzutu rożnego. Takie strzały nigdy mi się nie udawały, nawet na treningach. Chyba pomógł mi trochę wiatr.
W reprezentacji od 18.08.1999

Piotr Włodarczyk zapisał się w tym meczu jako... podwójny strzelec. Za pierwszym razem trafił do siatki przeciwnika i podwyższył prowadzenie. Za drugim strzelił już... rywala, z łokcia. Za bezmyślny faul słusznie obejrzał czerwoną kartkę. Przydomek Włodarczyka „Nędza” był więc adekwatny do zaistniałej sytuacji.

Jacek Krzynówek.Jacek Krzynówek.
Jacek
Krzynówek
W reprezentacji od 10.11.1998

Bezapelacyjnie gracz meczu. Każda jego akcja pachniała golem. W końcu udało mu się pokonać Maika Taylora. Po zdobyciu bramki Jacek Krzynówek wykonał gest dłonią ku niebu. Gola zadedykował zmarłemu kilka dni wcześniej ojcu. O tym, że poleci do Belfastu, skrzydłowy Bayeru Leverkusen zdecydował w ostatniej chwili. Nie był pewien, czy będzie w stanie pomóc kolegom. Paweł Janas postawił na niego i na pewno nie żałował.

Byłem nie do życia. 24 godziny przed meczem dostałem takich drgawek, że nie byłem w stanie funkcjonować. Lekarze kadry podłączyli mnie pod kroplówkę, do pierwszej w nocy próbowali postawić na nogi. Powtarzałem trenerowi, że nie wiem, czy potrafię pomóc drużynie, ale on powtarzał: „Ważne, że jesteś”. I wystawił mnie w pierwszym składzie. Wewnętrznie czułem się zmasakrowany. Uważam, że do 30. minuty byłem pierwszy do zmiany. Nie poznawałem siebie, nie potrafiłem nic zrobić. Trener jednak we mnie wierzył, wytrzymał, zmienił dopiero po tym, jak zdobyłem bramkę.
Fragment wywiadu Izabeli Koprowiak z Jackiem Krzynówkiem opublikowanego w „Przeglądzie Sportowym”
WAŻNE, ŻE JESTEŚ
Program meczowy Irlandia Płn. - Polska 0:3 (04.09.2004).Program meczowy Irlandia Płn. - Polska 0:3 (04.09.2004).Bilet z meczu Irlandia Płn. - Polska 0:3 (04.09.2004).Bilet z meczu Irlandia Płn. - Polska 0:3 (04.09.2004).
Okładka przeglądu sportowego po meczu Irlandia Płn. - Polska (04.09.2004)Okładka przeglądu sportowego po meczu Irlandia Płn. - Polska (04.09.2004)Okładka piłki nożnej po meczu irlandia płn. - polska (06.09.2004) Okładka piłki nożnej po meczu irlandia płn. - polska (06.09.2004) piłka nożna po meczu irlandia płn. - polska (04.09.2004) piłka nożna po meczu irlandia płn. - polska (04.09.2004) piłka nożna po meczu irlandia płn. - polska (04.09.2004) piłka nożna po meczu irlandia płn. - polska (04.09.2004)

► Szósty mecz reprezentacji przeciwko Irlandii Północnej i ciągle ujemny bilans (2-1-3), choć bramkowy równy (9-9)