GROGroclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Herb
Girondins Bordeaux Herb 2001-2020BOR
26.02.200416:00
Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Herb
Logotyp Puchar UEFA (lata 90.)Logotyp Puchar UEFA (lata 90.)Puchar UEFA 2003/2004

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Girondins Bordeaux 0:1, 26.02.2004

„Gdybyśmy tego nie wykorzystali to bylibyśmy frajerami” – tak schodząc do szatni po pierwszej połowie miał powiedzieć kapitan Groclinu Dyskobolii Tomasz Wieszczycki. I trudno nie przyznać racji doświadczonemu zawodnikowi, bo mecz dla zespołu z Grodziska Wielkopolskiego ułożył się wyśmienicie. Gospodarze co prawda nie byli w stanie trafić do bramki, ale od 31. minuty grali w przewadze, po tym jak czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył Brazylijczyk Eduardo Costa. Po zmianie stron można było się więc spodziewać szturmu podopiecznych Dušana Radolský’ego, ale Żyrondyści skutecznie i mądrze powstrzymywali ich ataki. Zespół z Wielkopolski miał więc optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało. A to zemściło się w ostatnich sekundach, kiedy to po kontrataku ekipy z Bordeaux, Mariusza Liberdę pokonał Marouane Chamakh. Perspektywa awansu przed rewanżem we Francji bardzo się oddaliła.

80
Zmiana Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp..
Marouane Chamakh
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1.
0
1
Sędzia: Stefan Meßner
Koszulka Groclin Grodzisk Wlkp.Koszulka Groclin Grodzisk Wlkp.

A. Sikora

Dušan Radolský podczas meczu Girondins Bordeaux - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 4:1 (03.03.2004).

W trakcie przerwy zimowej robiliśmy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować drużynę. Poza kłopotami Križanaca wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Nie jest tak źle. Pod względem organizacji gry prezentują się lepiej od Herthy Berlin czy Manchesteru City. W dodatku świetnie spisują się w defensywie. Bordeaux to bardzo dobre wino. Czerwone, smaczne. Piłem z przyjemnością i mam nadzieję, że po meczu... jego smak się dla nas nie zmieni.

Dušan Radolský przed dwumeczem z Girondins Bordeaux
TRENER GROCLINU DYSKOBOLII DLA „ŻYCIA WARSZAWY”
Sebastian Mila i Tomasz Wieszczycki podczas meczu Girondins Bordeaux - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 4:1 (03.03.2004).Sebastian Mila i Tomasz Wieszczycki podczas meczu Girondins Bordeaux - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 4:1 (03.03.2004).

Eduardo Costa (pierwszy z prawej) przebywał na boisku niewiele ponad pół godziny. Zobaczył czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Na zdjęciu wspólnie z Rio Mavubą faulują Sebastiana Milę. Z tyłu kapitan Groclinu Dyskobolii Tomasz Wieszczycki.

Michel Pavon

Bardzo się dzisiaj napracowaliśmy i mam nadzieję, że kibice będą nam chcieli podziękować za postawę. Porażka w meczu u siebie zmusi Groclin do ataku, a że potrafimy przeprowadzać kontry, to chyba już wiecie. Fani mogą obejrzeć niepowtarzalne show, wielkie wydarzenie.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA GIRONDINS BORDEAUX, ŹRÓDŁO: „PIŁKA NOŻNA” Z 2 MARCA 2004 R.
Tomasz Moskała podczas meczu Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004)Tomasz Moskała podczas meczu Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004)
3
Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004) Marouane Chamakh do porównańGroclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004) Marouane Chamakh do porównań

WETERANI

Obaj ofensywni zawodnicy byli od lat związani ze swoimi klubami i dla obu ten mecz był wyjątkowy. Moskała skorzystał na odejściu do holenderskiego NEC Nijmegen Andrzeja Niedzielana i pierwszy raz zagrał w tym sezonie Pucharu UEFA. Być może byłoby inaczej, gdyby uprawniony do gry był pozyskany z poznańskiego Lecha Bartosz Ślusarski. Filigranowy napastnik tworzył więc duet napastników z Grzegorzem Rasiakiem. Był aktywny, ale nie zagroził bramkarzowi rywali. Bohaterem meczu został za to Chamakh. Urodzony we Francji Marokańczyk od 16 roku życia był związany z akademią Girondins Bordeaux, a do pierwszej drużyny dołączył w styczniu 2003 roku. To on w doliczonym czasie rozstrzygnął losy spotkania, a po jego golu piłkarze z Grodziska Wielkopolskiego znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem.

Piotr Piechniak podczas meczu Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004).Piotr Piechniak podczas meczu Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004).

Kiedy stawką jest awans do IV rundy Pucharu UEFA zaangażowania nie może zabraknąć. Na zdjęciu powietrznemu starciu Piotra Piechniaka z Albertem Celadesem przyglądają się Igor Kozioł i Marouane Chamakh.

Sebastian Mila podczas meczu Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004).

Nie możemy tak grać, jeśli chcemy myśleć o awansie. Zagraliśmy słabiej w drugiej połowie. Mam nadzieję, że w rewanżu nie zrobimy tego błędu i poprawimy grę. Możemy winić tylko sami siebie. Nie przygotowanie, nie okres, nie termin. Mam nadzieję, że za tydzień tego nie będziemy musieli robić.

POMOCNIK GROCLINU DYSKOBOLII W ROZMOWIE Z TVP
Program meczowy Groclin Dyskobolia - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004).Program meczowy Groclin Dyskobolia - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004).
Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004) Piłka NożnaGroclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004) Piłka NożnaGroclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004) Piłka NożnaGroclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Girondins Bordeaux 0:1 (26.02.2004) Piłka Nożna