vs
POD
28.10.201419:45
Górnik Zabrze
Logo Puchar Polski (bez sponsora)Logo Puchar Polski (bez sponsora)Puchar Polski 2014/2015
1:4 Samobójczy gol M. Magiery
Sędzia dyktuje karnego - błąd, nie było zagrania ręką!
2:4 Gol M. Magiery z rzutu karnego

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:4, 28.10.2014

Jak dzieci we mgle… Śląskie starcie o ćwierćfinał Pucharu Polski w sezonie 2014/15 odbyło się w dość niecodziennych warunkach i miało zaskakujący przebieg, bo za faworyta do awansu uchodzili gospodarze. Ze zwycięstwa jednak cieszyli się goście, choć strzelili dwa gole mniej od zabrzan. Jak to możliwe? Po prostu przy bardzo ograniczonej widoczności piłkarzom Górnika najwyraźniej pomyliły się strony i dwa razy wpakowali piłkę do własnej bramki. Tylko jeden z nich zdołał się zrehabilitować. Mariusz Magiera po tym, jak strzelił samobója, skutecznie wyegzekwował karnego, dzięki czemu swój licznik w tym meczu wyrównał do zera. Drużynie z Roosevelta niewiele to pomogło. Podbeskidzie wygrało 4:2 i ku zaskoczeniu większości obserwatorów zameldowało się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Maciej Mańka
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 1:2.
Piotr Malinowski
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4.
Wybierz drużynę:
2
4
Sędzia: Tomasz Radkiewicz
Koszulka Górnik Zabrze (2014-2015).Koszulka Górnik Zabrze (2014-2015).

B. Iwan

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:4 (28.10.2014)Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:4 (28.10.2014)

Starcie dwóch twardzieli. Ostry atak na nogi Pavola Staňo przeprowadza Adam Danch. Obaj nominalni obrońcy w tym spotkaniu zagrali w drugiej linii.

Leszek Ojrzyński

Przyjechaliśmy zagrać dobry mecz. Dokonaliśmy siedmiu zmian w podstawowej jedenastce i się cieszę, że ci chłopcy pokazali zaangażowanie, dobrą grę i skuteczność. Najważniejszy jest wynik, a ja jako trener wreszcie po raz pierwszy wygrałem w Zabrzu. Puchar Polski mamy z głowy... Ale tylko do marca (śmiech). A jeśli chodzi o mgłę, to bywały już mecze w takich warunkach, jednak z pewnością się przyjrzymy, czy karny na 2:4 był podyktowany słusznie.

0

Mecz przy Roosevelta zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla gości z Bielska. Już bowiem w 7. minucie gry błąd gospodarzy w kryciu w polu karnym wykorzystał Gracjan Horoszkiewicz, który urwał się Dzikamaiowi Gwazemu i mierzonym strzałem w boczną siatkę dał swojemu zespołowi prowadzenie, pokonując debiutującego w pierwszej drużynie Górnika Mateusza Kuchtę. Zabrzanie odpowiedzieli dziesięć minut później. Po efektownej akcji kolejnego z debiutantów Armina Ćerimagicia piłka trafiła do ustawionego z lewej strony boiska Macieja Małkowskiego, ten zagrał na prawą flankę do Gwazego, który klatką zgrał futbolówkę do Ćerimagicia, a ten strzałem z półobrotu umieścił piłkę w bramce.

Fragment relacji Marcina Ziacha; sportowefakty.wp.pl; 28 października 2014 r.
MECZ DEBIUTANTÓW

W walce o górną piłkę tym razem lepszy był Idrissa Cissé. Senegalskiego napastnika próbuje zatrzymać Błażej Augustyn.

Józef Dankowski

Przegraliśmy za łatwo. Niewyraźny był w naszym wykonaniu początek, ale po wyrównaniu myśleliśmy, że mecz się jednak odwróci. Jednak w pierwszej połowie wysokie piłki grane przez rywali siały popłoch. Po zmianie stron poprawiliśmy organizację gry, ale Podbeskidzie nadal nas punktowało. A ta mgła? No cóż, chyba kibice nie mieli najlepszych warunków do oglądania, a te widowiska są przecież organizowane dla nich.

Pomeczowa wypowiedź trenera Górnika Zabrze, Józefa Dankowskiego
WYSOKIE PIŁKI SIAŁY POPŁOCH

Dariusz Pietrasiak sprowadza do parteru Dawida Plizgę. Napastnik Górnika grał słabo i w 69. minucie został zmieniony przez Mateusza Zacharę.

Zanim piłkarze wyszli na drugą połowę mgła zgęstniała do tego stopnia, że z wysokości trybun trudno było dostrzec bramki. Utrudniała jednak nie tylko obserwację meczu, ale i grę w nim, chociaż de facto zwłaszcza obrońcy Górnika nawet przed przerwą poruszali się jak dzieci we mgle. Tak samo było po przerwie, dzięki czemu goście zdobyli dwa kolejne gole, ale przy drugim znów strzelec mógł Kuchtę tylko przeprosić za strzał samobójczy. Nieszczęśnikiem był Magiera, który w końcówce trafił jeszcze raz, tym razem do bramki rywali. Głównie jednak dzięki temu, że sędzia Tomasz Radkiewicz pomylił głowę Horoszkiewicza z jego ręką.

Fragment relacji Rafała Musioła; „Dziennik Zachodni”, 29 października 2014 r.
PARDON, NIE DO TEJ BRAMKI
POSTACIE MECZU
Mariusz MagieraMariusz Magiera
Mariusz
Magiera
W Górniku Zabrze od 2008 roku

Doświadczonemu defensorowi Górnika ten mecz pewnie śnił się po nocach jako koszmar. Nie tylko ze względu na mroczną atmosferę na stadionie Górnika, która z powodzeniem mogłaby robić za scenerię opowieści o Kubie Rozpruwaczu. W gęstej mgle przy Roosevelta zabrzański obrońca popełniał błąd za błędem, a jeden z nich – zakończony trafieniem samobóczym – przypieczętował klęskę gospodarzy w starciu z niżej notowanym rywalem. Magiera zdążył wprawdzie odkupić winy, wykorzystując kilka minut później rzut karny, ale niesmak pozostał. Zwłaszcza że sędzia nie powinien podyktować jedenastki. Na powtórce wyraźnie widać, że Gracjan Horoszkiewicz nie odbił piłki ręką, tylko głową.

Gracjan HoroszkiewiczGracjan Horoszkiewicz
Gracjan
Horoszkiewicz
W Podbeskidziu Bielsko–Biała od 2014 roku

„Mecz rozgrywany w tradycyjnej porze Ligi Mistrzów, a więc o 20.45, od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Już w siódmej minucie obrona Górnika, grająca akurat w optymalnym składzie, popełniła błąd i Gracjan Horoszkiewicz, 19-letni debiutujący defensor Górali, zdobył dla nich gola. Decydujące podanie zaliczył Bartłomiej Konieczny, dzięki czemu miał udział w »kołysce«, jaką wykonała drużyna dla jego dziecka” – relacjonowała redakcja „Dziennika Zachodniego”. Młody obrońca sezon 2014/15 zaczął w barwach Cracovii, ale tuż przed końcem okienka transferowego przeniósł się do Bielska-Białej. Tam jednak furory nie zrobił. W ciągu półtora roku dostał szansę tylko w czterech ligowych spotkaniach i został wypożyczony do Chrobrego Głogów. Szkoda, bo mecz z Górnikiem pokazał, że może być silnym punktem Podbeskidzia.

► 10. wyjazdowe zwycięstwo Podbeskidzia Bielsko-Biała w PP
► Trzeci wyjazdowy mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała w 1/8 finału PP i pierwsza wygrana

PO OSTATNIM GWIZDKU

► 25. mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała w PP ze straconą bramką
► 40. gol stracony przez Podbeskidzie Bielsko-Biała w PP (drugi dla Górnika Zabrze)