0:6 Gol R. Lewandowskiego, asysta M. Rybusa

0:7 Gol R. Lewandowskiego, asysta F. Starzyńskiego

POL
00:44
Pokaż więcej multimediów

Mecz Gibraltar 0:7 Polska 07.09.2014

Pierwszy krok czasami bywa najtrudniejszy. Po serii meczów towarzyskich selekcjoner Adam Nawałka stawiał go – w meczach o punkty – z Gibraltarem, absolutnym debiutantem w rozgrywkach międzynarodowych. Mecz w portugalskim Faro trudny był tylko w pierwszej odsłonie. W drugiej okazał się miłym, łatwym i przyjemnym spacerkiem. Biało-czerwoni rozgromili rywali aż 7:0, a popis gry dał kapitan Robert Lewandowski, który zdobył cztery bramki.

BOMBARDIERZY

Robert Lewandowski i Kamil Grosicki byli głównymi aktorami spotkania z Gibraltarem. Sześć z siedmiu goli było dziełem wspomnianej dwójki. „Grosik” nie tylko szalał na skrzydle, ale również zdobył dwie pierwsze bramki. „Lewy” w pierwszej połowie był niewidoczny. W drugiej pokazał klasę i czterokrotnie posłał piłkę do bramki Jordana Pereza.

2. JUBILEUSZE I REKORDY

► Pobity rekord liczby meczów (3) bez remisu na neutralnym boisku w mistrzostwach Europy (eliminacje i finały łącznie): Niemcy 0:2 (08.06.2008, Klagenfurt, finały); Chorwacja 0:1 (16.06.2008, Klagenfurt, finały); Gibraltar 7:0 (07.09.2014, Faro, eliminacje)
    ► 25. występ Kamila Glika w reprezentacji i 5. żółta kartka
    ► 10. mecz w reprezentacji Mateusza Klicha i Arkadiusza Milika
    ► 20. mecz Grzegorza Krychowiaka w reprezentacji

3. TEN PIERWSZY RAZ...

► Pierwszy w historii mecz z Gibraltarem, który jest naszym 96. rywalem w oficjalnym meczu międzypaństwowym
    ► Filip Starzyński debiutantem nr 919 w biało-czerwonych barwach
    ► Po raz pierwszy w reprezentacji zagrali zawodnicy reprezentujący barwy klubowe Bayernu Monachium (Robert Lewandowski) i Sevilli (Grzegorz Krychowiak)