M. Kucharczyk zatrzymany przez G. Rogersa
C. Kilduff w dobrej sytuacji nad bramką
0:2 A. Prijović w ostatnich sekundach

Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2, 17.08.2016

Czy tym razem się uda? Od 20 lat kibice polskich klubów wciąż zadawali sobie to pytanie. Od sezonu 1996/1997 i awansu Widzewa Łódź, żaden mistrz Polski nie zameldował się w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W kolejnej próbie Legia Warszawa doszła do ostatniej rundy eliminacji i wydawało się, że pokonanie Irlandczyków z Dundalk FC jest w ich zasięgu. Mimo, że od początku rozgrywek mistrzowie Polski swoją grą nie zachwycali, skutecznie pokonywali kolejne przeszkody w drodze do Champions League. Tak też było w Dublinie, gdzie Legia znów nie błyszczała, ale za sprawą skuteczności i determinacji w końcówce przywiozła do Polski dwubramkową zaliczkę. Do piłkarskiego raju pozostawał już tylko krok.
Vadis Odjidja-Ofoe
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:0.
GOOOL! Aleksandar Prijović!
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

C. Kilduff

Kibic Dundalk FC przed meczem z Legią 0:2 (17.08.2016).Kibic Dundalk FC przed meczem z Legią 0:2 (17.08.2016).
KADR Z TRANSMISJI TVP

Przed meczem w Dublinie kibicom Dundalk FC humory dopisywały. Inaczej było po ostatnim gwizdku sędziego.

Strzelenie dwóch bramek na wyjeździe i zachowanie czystego konta, to bardzo korzystny rezultat w europejskich pucharach. Jestem zadowolony z wyniku oraz tego, że w końcówce strzeliliśmy drugą bramkę. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji i zasłużyliśmy na wygraną. W pierwszej połowie prezentowaliśmy się dość nerwowo, być może z powodu porażek w dwóch ostatnich meczach. Jednak z upływem czasu nasza gra wyglądała lepiej. Moi piłkarze byli coraz bardziej pewni siebie. Pokazaliśmy charakter i wykonaliśmy świetną pracę.
0
Wygraliśmy pierwszą połowę dwumeczu, ale została nam druga, ta najważniejsza w Warszawie. Tam będziemy chcieli przypieczętować awans. Po przerwie w Dublinie spadło z nas ciśnienie i napięcie. Gra stała się spokojniejsza, a utrzymanie piłki z przodu sprawiło, że mogliśmy zdobyć dwie bramki. Dla nas ten dwumecz jest sytuacją, która może się już nie przydarzyć w naszym życiu. Wiem jednak, że może być tylko lepiej. W szatni nie było nerwowo. Na spokojnie trener przeanalizował pierwszą połowę, a rozmawiając o swoich rolach, każdy chciał zrobić jak najwięcej, byśmy mogli pokonać Dundalk.
Michał Kucharczyk
Pomocnik Legii Warszawa w rozmowie z legia.com
Nemanja Nikolić podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016).Nemanja Nikolić podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016).

Jeden z bohaterów meczu na Aviva Stadium. Nemanja Nikolić otworzył wynik i znacznie przybliżył Legię do awansu.

Jestem bardzo szczęśliwy z rezultatu odniesionego w Dublinie. Zagraliśmy na zero z tyłu, strzeliliśmy dwa gole. Wiedzieliśmy, że będzie nam trudno, a to spotkanie było niezwykle istotne. Z czasem zrobiło się więcej miejsca na boisku i na to czekaliśmy. Ważny był dla nas zwłaszcza gol „Prijo”, bo daje nam to więcej spokoju przed meczem w ekstraklasie. Czy zagram w sobotę i w rewanżu z Dundalk? Mam konkretną ofertę – dobrą dla mnie i klubu. Chcę się wstrzymać, pomyśleć i trudno jest mi decydować o przyszłości… W końcu z Legią robimy teraz coś wielkiego.
Napastnik Legii Warszawa w rozmowie z legia.com
Namanja Nikolić podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016)Namanja Nikolić podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016)
2
Aleksandar Prijović podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016).Aleksandar Prijović podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016).

PRZEDE WSZYSTKIM SKUTECZNOŚĆ

Mimo, że pierwszy z nich przebywał na boisku ponad 80 minut, a drugi wszedł na murawę niespełna 10 minut przed końcem meczu, ich statystyki wyglądają dość podobnie. Nie oznacza to jednak, że Nikolić nie wywiązał się z powierzonej mu przez trenera roli. Węgier był przez rywali bardzo dokładnie pilnowany, dlatego często zamiast wykańczaniem akcji, zajmował się dogrywaniem do kolegów z zespołu. To on w kluczowym momencie wziął również na siebie odpowiedzialność, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla Legii. Prijović natomiast idealnie wywiązał się z roli jokera w talii Besnika Hasiego. Jego trafienie w ostatnich sekundach było nie do przecenienia w kontekście rewanżowego starcia w Warszawie.

Okładka Przeglądu Sportowego po meczu Dundalk - Legia 0:2.Okładka Przeglądu Sportowego po meczu Dundalk - Legia 0:2.Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016) Piłka NożnaDundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016) Piłka NożnaDundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016) Piłka NożnaDundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016) Piłka NożnaDundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016) Piłka NożnaDundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016) Piłka NożnaDundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016) Piłka NożnaDundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016) Piłka Nożna

► 965. mecz polskiego klubu w europejskich pucharach
► 231. mecz klubu z Polski w PEMK i LM liczonych łącznie
► 10. wyjazdowe zwycięstwo Legii Warszawa w PEMK i LM liczonych łącznie
► Drugi gol dla Legii Warszawa był jej bramką nr 70 strzeloną w PEMK i LM liczonych łącznie

► 201. mecz Legii Warszawa w europejskich pucharach
► Pierwszy gol dla Legii Warszawa był jej bramką nr 290 strzeloną w europejskich pucharach
► Drugi gol dla Legii Warszawa był bramką nr 40 strzeloną przez polski klub w 1/32 finału Ligi Mistrzów

► 60. mecz polskiego klubu w PEMK i LM liczonych łącznie bez straconej bramki
► 10. wygrana polskiego klubu w 1/32 finału europejskich pucharów w rozmiarze 2:0
► 25. zwycięstwo Legii Warszawa w PEMK i LM liczonych łącznie

► Pierwsze zwycięstwo Legii Warszawa w 1/32 finału Ligi Mistrzów
► Pierwsze zwycięstwo Legii Warszawa w wyjazdowym meczu 1/32 finału Ligi Mistrzów

► 60. mecz polskiego klubu w 1/32 finału europejskich pucharów bez straconej bramki
► 10. wyjazdowy mecz polskiego klubu w 1/32 finału Ligi Mistrzów ze strzeloną bramką
► Drugi gol dla Legii Warszawa był jej bramką nr 25 strzeloną w wyjazdowych meczach 1/32 finału europejskich pucharów