M. Kucharczyk zatrzymany przez G. Rogersa
C. Kilduff w dobrej sytuacji nad bramką
0:2 A. Prijović w ostatnich sekundach

Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2, 17.08.2016

Czy tym razem się uda? Od 20 lat kibice polskich klubów wciąż zadawali sobie to pytanie. Od sezonu 1996/1997 i awansu Widzewa Łódź, żaden mistrz Polski nie zameldował się w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W kolejnej próbie Legia Warszawa doszła do ostatniej rundy eliminacji i wydawało się, że pokonanie Irlandczyków z Dundalk FC jest w ich zasięgu. Mimo, że od początku rozgrywek mistrzowie Polski swoją grą nie zachwycali, skutecznie pokonywali kolejne przeszkody w drodze do Champions League. Tak też było w Dublinie, gdzie Legia znów nie błyszczała, ale za sprawą skuteczności i determinacji w końcówce przywiozła do Polski dwubramkową zaliczkę. Do piłkarskiego raju pozostawał już tylko krok.
GOOOL! Aleksandar Prijović!
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

C. Kilduff

Kibic Dundalk FC przed meczem z Legią 0:2 (17.08.2016).Kibic Dundalk FC przed meczem z Legią 0:2 (17.08.2016).
KADR Z TRANSMISJI TVP

Przed meczem w Dublinie kibicom Dundalk FC humory dopisywały. Inaczej było po ostatnim gwizdku sędziego.

Strzelenie dwóch bramek na wyjeździe i zachowanie czystego konta, to bardzo korzystny rezultat w europejskich pucharach. Jestem zadowolony z wyniku oraz tego, że w końcówce strzeliliśmy drugą bramkę. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji i zasłużyliśmy na wygraną. W pierwszej połowie prezentowaliśmy się dość nerwowo, być może z powodu porażek w dwóch ostatnich meczach. Jednak z upływem czasu nasza gra wyglądała lepiej. Moi piłkarze byli coraz bardziej pewni siebie. Pokazaliśmy charakter i wykonaliśmy świetną pracę.
0
Wygraliśmy pierwszą połowę dwumeczu, ale została nam druga, ta najważniejsza w Warszawie. Tam będziemy chcieli przypieczętować awans. Po przerwie w Dublinie spadło z nas ciśnienie i napięcie. Gra stała się spokojniejsza, a utrzymanie piłki z przodu sprawiło, że mogliśmy zdobyć dwie bramki. Dla nas ten dwumecz jest sytuacją, która może się już nie przydarzyć w naszym życiu. Wiem jednak, że może być tylko lepiej. W szatni nie było nerwowo. Na spokojnie trener przeanalizował pierwszą połowę, a rozmawiając o swoich rolach, każdy chciał zrobić jak najwięcej, byśmy mogli pokonać Dundalk.
Michał Kucharczyk
Pomocnik Legii Warszawa w rozmowie z legia.com
Nemanja Nikolić podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016).Nemanja Nikolić podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016).

Jeden z bohaterów meczu na Aviva Stadium. Nemanja Nikolić otworzył wynik i znacznie przybliżył Legię do awansu.

Jestem bardzo szczęśliwy z rezultatu odniesionego w Dublinie. Zagraliśmy na zero z tyłu, strzeliliśmy dwa gole. Wiedzieliśmy, że będzie nam trudno, a to spotkanie było niezwykle istotne. Z czasem zrobiło się więcej miejsca na boisku i na to czekaliśmy. Ważny był dla nas zwłaszcza gol „Prijo”, bo daje nam to więcej spokoju przed meczem w ekstraklasie. Czy zagram w sobotę i w rewanżu z Dundalk? Mam konkretną ofertę – dobrą dla mnie i klubu. Chcę się wstrzymać, pomyśleć i trudno jest mi decydować o przyszłości… W końcu z Legią robimy teraz coś wielkiego.
Napastnik Legii Warszawa w rozmowie z legia.com
POSTACIE MECZU
Namanja Nikolić podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016)Namanja Nikolić podczas meczu Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2 (17.08.2016)