vs
NIE
23.08.202013:00
Bytovia Bytów
Fortuna Puchar Polski logoFortuna Puchar Polski logoPuchar Polski "FORTUNA Puchar Polski" 2020/2021
Bomba Deleu, świetna parada T. Loski
Kapitalna okazja R. Gergela, ale gola nie ma!
P. Mišák faulowany w polu karnym
0:2 P. Wlazło z rzutu karnego
M. Orzechowski sfaulowany w polu karnym
0:3 P. Wlazło trafia ponownie z rzutu karnego
0:4 K. Śpiewak po podaniu P. Wlazły
Ależ pudło M. Zemana!
P. Czarnowski nie trafia do pustej bramki!

Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4, 23.08.2020

Bruk-Bet Termalica przejechał się po Bytovii niczym walec drogowy, a cztery gole były najniższym wymiarem kary. W meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski pierwszoligowiec nie pozostawił żadnych złudzeń drugoligowcowi z Bytowa. Spotkanie szybko ustawiły dwa rzuty karne. Bohaterem meczu został Piotr Wlazło – zdobywca trzech bramek (w tym dwóch z jedenastek). A na skompletowanie hat-tricka pomocnik Słoni potrzebował niewiele ponad kwadrans! Jakby tego było mało, w drugiej połowie zaliczył asystę przy bramce zdobytej przez 20-letniego Kacpra Śpiewaka. Wlazło po dobrze wykonanej robocie mógł z czystym sumieniem opuścić boisko i szykować się do meczów ligowych.

36
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:3.
Jakub Pek
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:4.
Wybierz drużynę:
0
4
Sędzia: Artur Aluszyk
Koszulka Bytovia Bytów (2020-2021).Koszulka Bytovia Bytów (2020-2021).

A. Szmidke

W sezonach 2016/17 i 2017/18 Bytovia Bytów awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Gospodarzom marzyła się powtórka, lecz inne plany na niedzielne popołudnie miał Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Zespół prowadzony przez Mariusza Lewandowskiego przed sezonem wzmocnił się kilkoma ciekawymi nazwiskami. Plan jest jeden – awans do Ekstraklasy. Niecieczanie przynajmniej na początku sezonu będą mierzyli się na dwóch frontach.

Jakub Pobożniak
sport.tvp.pl z 23 sierpnia 2020 r.
Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4 (23.08.2020)Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4 (23.08.2020)

Drużyny Bruk-Bet Termaliki (białe stroje) i Bytovii wychodzą na boisko przed meczem I rundy Fortuna Pucharu Polski. Na pierwszym planie piątka graczy z Niecieczy (od lewej): Samuel Štefánik, Piotr Wlazło (kapitan), Jakub Pek, Roman Gergel i Tomasz Loska.

Adrian Stawski (Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4, 23.08.2020)

No niestety, nie da się – choćby człowiek bardzo chciał – żeby to dużo, dużo lepiej wyglądało. Spodziewaliśmy się tego, ale wzięliśmy ten mecz przede wszystkim jako takie przetarcie i tak naprawdę zobaczenie poszczególnych zawodników, indywidualnych przede wszystkim zachowań. Bo dzisiaj jako drużyna nie pracowaliśmy tak, jak trzeba. Bardzo dużo pracy przed nami.

Adrian Stawski, trener Bytovii Bytów
WYPOWIEDŹ Z POMECZOWEJ KONFERENCJI PRASOWEJ
Mariusz Lewandowski (Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4, 23.08.2020)

Przede wszystkim cieszymy się ze zwycięstwa. Można powiedzieć, że wynik 4:0 to był to łatwy mecz. Łatwych meczów nie ma, trzeba się do każdego dobrze przygotować. Uczulałem swój zespół przed spotkaniem, że musimy być dobrze przygotowani, dobrze skoncentrowani i przede wszystkim wypełniać obowiązki, które na boisku sobie zakładamy. I tak też było od 1. minuty. Stąd też, wydaje się, że nasza wygrana nie podlega dyskusji. Jestem zadowolony z wyniku i gry zespołu.

Mariusz Lewandowski, trener Bruk-Bet Termaliki Nieciecza

W poprzednim sezonie Bruk-Bet Termalica Nieciecza rywalizował w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Po odejściu Vladislavsa Gutkovskisa niespodziewanie najlepszym strzelcem zespołu Mariusza Lewandowskiego został Piotr Wlazło, który bił własne rekordy skuteczności i zdobył dziewięć bramek. Pomocnik rozpoczął równie udanie kolejny sezon i w pierwszej połowie strzelił trzy gole Bytovii Bytów.

Sebastian Szczytkowski
sportowefakty.wp.pl z 23 sierpnia 2020 r.
POSTACIE MECZU
Deleu (Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4, 23.08.2020)Deleu (Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4, 23.08.2020)

Deleu
W Bytovii Bytów od 2019 roku

Brazylijski defensor Bytovii mógł zakończyć to spotkanie z golem, a może nawet z dwoma. Kilka chwil po trafieniu Piotra Wlazły na 1:0 dla Bruk-Bet Termaliki oddał mocny strzał w kierunku bramki gości, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Tomasz Loska. Gdy na tablicy wyników było już 3:0, Deleu przeprowadził efektowną akcję, ale jej wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Ostatecznie gospodarze zakończyli spotkanie z zerowym dorobkiem. Brazylijczyk był piłkarzem Bytovii do 2021 roku. Do Polski trafił 11 lat wcześniej i zadomowił się w naszym kraju na dobre. Zaczynał od gry w Lechii Gdańsk, następnie występował w Cracovii, Miedzi Legnica i Chojniczance Chojnice, aż trafił do Bytowa. W klubie z województwa pomorskiego spędził 2 lata i przez ten czas rozegrał 52 spotkania we wszystkich rozgrywkach.

Piotr Wlazło (Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4, 23.08.2020)Piotr Wlazło (Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4, 23.08.2020)
Piotr
Wlazło
W Bruk–Bet Termalice Nieciecza od 2018 roku

Ustrzelić klasycznego hat-tricka (wszystkie trafienia w jednej połowie, nieprzedzielone bramką innego zawodnika), to nie lada sztuka. A takiego wyczynu dokonał pomocnik popularnych Słoni. Fakt, dwa gole padły po uderzeniach z rzutów karnych, ale mimo to o taki wyczyn nigdy nie jest łatwo. Piotr Wlazło dokonał tego w pierwszej połowie meczu w ciągu 16 minut! Na koniec dołożył jeszcze asystę przy bramce Kacpra Śpiewaka. Wychowanek Radomiaka Radom przybył do Niecieczy w 2018 roku po nieudanej przygodzie z Jagiellonią Białystok. W sezonie 2020/2021 zaliczył 30 spotkań dla Bruk-Betu Termaliki i strzelił 9 goli. Jego zespół zakończył rozgrywki Fortuna 1. Ligi awansem do PKO BP Ekstraklasy.