Zza kulis

Tego jeszcze nie było! To pierwszy taki film dla reprezentacji Polski, który został zrealizowany w technologii 360! Podczas towarzyskiego spotkania z Islandią, które odbyło się 13 listopada 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, specjalny system kamer 360°, filmujący rzeczywistość we wszystkich kierunkach, uchwycił nie tylko zmagania piłkarzy, ale również otoczenie, atmosferę na trybunach oraz reakcje kibiców dopingujących drużynę biało-czerwonych.

Zza kulis

Akcja rozpoczyna się we wrześniu 1953 roku. Chcielibyśmy przenieść Was w czasie. Do świata Jerzego Lechowskiego. 86-letni wybitny dziennikarz m.in. „Przeglądu Sportowego” oraz „Piłki Nożnej”, a także były sekretarz, kierownik Wydziału Szkolenia i wiceprezes PZPN ds. sportowo-szkoleniowych oraz przez trzy kadencje prezes Warszawskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Honorowy Członek PZPN, dziś wiceprzewodniczący Klubu Seniora, opowiada historię swojego życia. Niesamowitą historię! Czas na kolejny, tym razem czterdziesty odcinek „Świadka koronnego”. Dla Łączy Nas Piłka – Jerzy Lechowski.

Zza kulis

Upalny letni dzień w Błotnowoli, gmina Nowy Korczyn, powiat buski w województwie świętokrzyskim. Przejeżdżających pasażerów samochodów zdumiewa widok ubłoconych mężczyzn uganiających się w brunatnej mazi za futbolówką. Przypatruje się temu spora grupa ludzi. Niektóre auta zatrzymują się i wysiadają z nich osoby, które chcą z bliska zobaczyć coś, co nawet nie sposób zobaczyć w telewizji. Okazuje się, że to poważne zawody, Puchar Polski w piłce błotnej. Lokalizację tegorocznej edycji rozgrywek wybrano nieprzypadkowo w Błotnowoli.

Zza kulis

Wszyscy fani futbolu świetnie znają legendarną frazę, wielokrotnie wypowiadaną przez Dariusza Szpakowskiego: „Jak skrzętnie wyliczył Tygodnik Kibica”. Dziś panowie, którzy współpracowali w przeszłości z tym legendarnym periodykiem, stworzyli coś dla fanów Ekstraklasy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności