Zza kulis

W Poznaniu na początku grudnia odbyła się ósma już edycja Lech Conference, konferencji szkoleniowej z udziałem trenerów z Polski i zagranicy. Swoje wykłady przedstawili m.in. Czesław Michniewicz, Jacek Magiera i Nenad Bjelica. Jak zwykle nie zabrakło interesujących uwag oraz opinii dotyczących metodyki szkolenia w kraju i wyzwań związanych z tą tematyką.

Zza kulis

W piątek w Poznaniu odbyła się już ósma edycja Lech Conference, czyli wydarzenia organizowanego przez czołowy polski klub w kwestii szkolenia. Jak zwykle nie zabrakło zagranicznych gości m.in. z Feyenoordu Rotterdam i Manchesteru City, ale równie interesujące wykłady były autorstwa polskich trenerów, w tym selekcjonera reprezentacji do lat 21, Czesława Michniewicza.

Zza kulis

Wielkie granie w wykonaniu małych bohaterów oglądali w weekend kibice w Istebnej. W malowniczej miejscowości turystycznej w Beskidzie Śląskim odbyła się pierwsza edycja turnieju „W drodze do Reprezentacji”, który oficjalnym patronatem objął Polski Związek Piłki Nożnej, portal Łączy Nas Piłka oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Twarzą rozgrywek był natomiast Arkadiusz Milik. Działo się! Oglądaliśmy prawdziwy piłkarski festyn rodzinny! Bo łączy nas piłka – a jakże!

Zza kulis

– Nie chciałbym, byście traktowali mnie jako osobę, która daje wam gotowe rozwiązania. Ale jeżeli z moich wykładów włożycie w swoją pracę nawet 10%, to już będzie to dużo – mówił do grupy polskich trenerów Alberto Zaccheroni, w przeszłości szkoleniowiec Juventusu Turyn, AC Milanu, Interu Mediolan, Lazio Rzym i reprezentacji Japonii. 64-letni Włoch w poniedziałek na zaproszenie wiceprezesa ds. szkolenia Marka Koźmińskiego poprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne dla uczestników kursu UEFA PRO w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

Zza kulis

Trener reprezentacji Polski U-15 i U-17 opowiedział nam o rozwoju młodych zawodników, selekcji w ich roczniku, wielkich pozytywach, jakie niosą za sobą Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, a także Akademia Młodych Orłów i Letnia Akademia Młodych Orłów oraz zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Europy UEFA EURO U21.

Zza kulis

Już po raz trzynasty w Łowiczu odbył się charytatywny turniej „Gwiazdy na Gwiazdkę”, współorganizowany przez Macieja Rybusa. Tym razem dochód z imprezy został przekazany Ani Nezdropie, zmagającej się z bardzo rzadką chorobą. W łowickiej hali pojawili się między innymi Michał Żewłakow, Piotr Grzelczak czy Mateusz Cetnarski. Także my byliśmy tam z naszą kamerą!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności