Zza kulis

Legendy światowego futbolu zjechały do Gdyni na losowanie fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Dla Bebeto oraz Fernando Couto, którzy wylosowali rywali między innymi dla reprezentacji Polski, to właśnie młodzieżowy mundial był początkiem wielkich karier. Jak brazylijska legenda zareagowała na wybuch śmiechu po pokazaniu karteczki z napisem „Senegal”? Zobaczcie, jak od kuchni wyglądało losowanie mundialu U-20.

 

Zza kulis

W środę na stadionie PGE Narodowym odbyła się zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej konferencja dotycząca projektu  Video Assistant Referee (VAR), który od pół roku działa w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski. Przedstawiciele PZPN, klubów i mediów przez dwie godziny dyskutowali na temat rozwoju projektu.

Zza kulis

W Poznaniu na początku grudnia odbyła się ósma już edycja Lech Conference, konferencji szkoleniowej z udziałem trenerów z Polski i zagranicy. Swoje wykłady przedstawili m.in. Czesław Michniewicz, Jacek Magiera i Nenad Bjelica. Jak zwykle nie zabrakło interesujących uwag oraz opinii dotyczących metodyki szkolenia w kraju i wyzwań związanych z tą tematyką.

Zza kulis

W piątek w Poznaniu odbyła się już ósma edycja Lech Conference, czyli wydarzenia organizowanego przez czołowy polski klub w kwestii szkolenia. Jak zwykle nie zabrakło zagranicznych gości m.in. z Feyenoordu Rotterdam i Manchesteru City, ale równie interesujące wykłady były autorstwa polskich trenerów, w tym selekcjonera reprezentacji do lat 21, Czesława Michniewicza.

Zza kulis

Wielkie granie w wykonaniu małych bohaterów oglądali w weekend kibice w Istebnej. W malowniczej miejscowości turystycznej w Beskidzie Śląskim odbyła się pierwsza edycja turnieju „W drodze do Reprezentacji”, który oficjalnym patronatem objął Polski Związek Piłki Nożnej, portal Łączy Nas Piłka oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Twarzą rozgrywek był natomiast Arkadiusz Milik. Działo się! Oglądaliśmy prawdziwy piłkarski festyn rodzinny! Bo łączy nas piłka – a jakże!

Zza kulis

– Nie chciałbym, byście traktowali mnie jako osobę, która daje wam gotowe rozwiązania. Ale jeżeli z moich wykładów włożycie w swoją pracę nawet 10%, to już będzie to dużo – mówił do grupy polskich trenerów Alberto Zaccheroni, w przeszłości szkoleniowiec Juventusu Turyn, AC Milanu, Interu Mediolan, Lazio Rzym i reprezentacji Japonii. 64-letni Włoch w poniedziałek na zaproszenie wiceprezesa ds. szkolenia Marka Koźmińskiego poprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne dla uczestników kursu UEFA PRO w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności