Wywiady | EURO 2016

Jego kariera we Włoszech to nie zawsze było „dolce vita”. Blisko trzy lata bez powołania do reprezentacji, urazy hamujące rozwój, problemy z przebiciem się do składu w Milanie oraz Sampdorii, aż wreszcie krok w tył, za jaki trzeba uznać transfer na zaplecze Serie A. Wszystko po to, aby się odbudować i powrócić. No i w końcu powraca. Bartosz Salamon, zawodnik Cagliari, po raz pierwszy za kadencji Adama Nawałki ma ponownie szansę zagrać z Orłem na piersi.

Wywiady | EURO 2016

Nasza czwartkowa, kilkunastominutowa rozmowa ze Zbigniewem Bońkiem w ramach serii „Ten Turniej” nie mogła wyczerpać tak szerokiego tematu, jak udział Polaków w wielkich piłkarskich imprezach. Dlatego od razu po nagraniu poprosiliśmy prezesa PZPN o małą dogrywkę. – Pamiętam, że wtedy pomyślałem: „Kurczę, tu się dzieje coś nieprawdopodobnego!” – mówi o jednej sytuacji ze swoich pierwszych mistrzostw świata.

Wywiady | EURO 2016

Gdy zbliżałem się do klubu Fitnessja na warszawskim Muranowie,  liczyłem się z tym, że na bohatera sesji, która się tam odbędzie, będzie trzeba sporo poczekać. Bohater ten miał w końcu przyjechać specjalnie z Płocka. Przed drzwiami klubu usłyszałem jednak głośne śmiechy i żarty. Kiedy jednak zaczęto sesję, żarty się skończyły. Rozpoczęła się praca. I taki właśnie jest Szymon Marciniak.

Wywiady | EURO 2016

We wczorajszym odcinku serii „Ten Turniej” gościliśmy 96-krotnego reprezentanta Polski, Jacka Krzynówka, który na zbliżające się wielkimi krokami EURO 2016 spojrzał z perspektywy własnych, bogatych doświadczeń z udziału w wielkich imprezach w 2002, 2006 i 2008 roku. Dziś prezentujemy tekstowy zapis całej naszej rozmowy, bez jakichkolwiek cięć i skrótów. – My jako piłkarze powinniśmy sobie z tym poradzić, jednak każdy na taką presję reaguje inaczej – podkreśla były, wybitny gracz kadry „biało-czerwonych”.

Wywiady | EURO 2016

UEFA oficjalnie ogłosiła, że polski arbiter Szymon Marciniak znalazł się w gronie 18. sędziów, którzy poprowadzą mecze na mistrzostwach Europy we Francji. Specjalnie dla Łączy Nas Piłka Marciniak skomentował tę nominację. – Trzeba dalej udowadniać, że ten wybór to nie był przypadek. Każdy dobrze sędziowany mecz przed EURO, pozwoli mi otrzymać lepsze spotkania już na mistrzostwach Europy – mówi arbiter z Płocka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności