Wywiady

Mamy dobry zespół i jeśli nadal będziemy w ten sposób wykonywać swoją pracę, to nie musimy się oglądać na innych. Niczego się nie boimy. Czujemy, że jesteśmy mocni i możemy zrobić coś fajnego. Z drugiej strony pamiętamy, że na tę chwilę niczego jeszcze tak naprawdę nie osiągnęliśmy. Mamy spokój i trzynaście kolejek w następnej rundzie. Swoje trzeba jeszcze zrobić – mówi Andrzej Niewulis, kapitan pewnie zmierzającego po awans do ekstraklasy Rakowa Częstochowa.

Wywiady

Czy jest sposób na piłkarską długowieczność? Zdaniem Piotra Celebana, obrońcy Śląska Wrocław, tak. 33-latek, wychowany w kulcie pracy, zaprawiony w treningach judo, wie jak spożytkować doświadczenie z maty. Dzięki temu żaden trening nie jest mu straszny. Śledząc karierę zawodnika w LOTTO Ekstraklasie, można stawiać go za wzorcowy przykład regularnej gry, dopiero co przerwał bowiem trwającą 103 mecze serię spotkań w lidze od pierwszej do ostatniej minuty!

Wywiady

Jedyny strzelec gola dla polskiego zespołu w finale europejskiego pucharu, obrońca, którego chwalił nawet słynny Pele – Stanisław Oślizło po jest idolem kibiców Górnika Zabrze, w którym grał w latach 1960-1972. Na uroczystych obchodach 70-lecia ukochanego klubu wychowanek Kolejarza Wodzisław Śląski, 57-krotny reprezentant Polski był rozchwytywany przez dziennikarzy.

Wywiady

– Piłkarze muszą wiedzieć, że gra w ekstraklasie to jak najlepsza nominacja, stąd trzeba utrzymywać pewien poziom – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka trener Miedzi Legnica Dominik Nowak. Szkoleniowiec beniaminka LOTTO Ekstraklasy po serii niepowodzeń zmienił taktykę. Teraz jego drużyna ma być przede wszystkim skuteczna. – Chciałbym podążyć drogą Lechii – dodaje Nowak.

Wywiady

W październiku ogłoszono start projektu Talent Pro, który ma objąć dodatkową indywidualną opieką najlepszych polskich zawodników w trzech rocznikach młodzieżowych. Częścią współpracy selekcjonerów reprezentacji narodowych z trenerami klubowymi są zaproszenia dla tych drugich na zgrupowania kadr. W trakcie ostatniego tygodnia ze sztabem drużyny U-16 Marcina Dorny pracował Hubert Wędzonka, szkoleniowiec Lecha Poznań U-17. – Każdy trener może mieć inny pomysł, lecz wszystko czego się oni tutaj nauczą będą mogli wykorzystać grając i w klubie, i w reprezentacji. O ingerencję się nie boimy, bo my także mamy swoją pracę do wykonania – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności