Wywiady

– Piłkarze muszą wiedzieć, że gra w ekstraklasie to jak najlepsza nominacja, stąd trzeba utrzymywać pewien poziom – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka trener Miedzi Legnica Dominik Nowak. Szkoleniowiec beniaminka LOTTO Ekstraklasy po serii niepowodzeń zmienił taktykę. Teraz jego drużyna ma być przede wszystkim skuteczna. – Chciałbym podążyć drogą Lechii – dodaje Nowak.

Wywiady

W październiku ogłoszono start projektu Talent Pro, który ma objąć dodatkową indywidualną opieką najlepszych polskich zawodników w trzech rocznikach młodzieżowych. Częścią współpracy selekcjonerów reprezentacji narodowych z trenerami klubowymi są zaproszenia dla tych drugich na zgrupowania kadr. W trakcie ostatniego tygodnia ze sztabem drużyny U-16 Marcina Dorny pracował Hubert Wędzonka, szkoleniowiec Lecha Poznań U-17. – Każdy trener może mieć inny pomysł, lecz wszystko czego się oni tutaj nauczą będą mogli wykorzystać grając i w klubie, i w reprezentacji. O ingerencję się nie boimy, bo my także mamy swoją pracę do wykonania – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

Był kapitanem reprezentacji U-20, która w 1983 r. wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Meksyku. – Odebraliśmy medale i puchar przed finałem, który obejrzało na stadionie Azteca ponad 100 tysięcy ludzi. Niesamowite przeżycie – mówi Wiesław Wraga. W Widzewie w latach 1982-1990 rozegrał 162 mecze (15 goli). Grał w europejskich pucharach m.in. przeciwko Liverpoolowi, któremu strzelił gola głową z 16 metrów czy Juventusowi.

Wywiady

Jego, jak sam mówi, nie karierę, a przygodę z piłką, przedwcześnie zakończyły ciężkie i bolesne kontuzje. Czasami nadal zastanawia się, jak potoczyłoby się jego życie, gdyby nie złamanie nogi i późniejsze zerwanie więzadeł krzyżowych. Z ekstraklasowej sceny zszedł zanim na dobre się na niej zadomowił i zrobił to po cichu, podobnie, jak po cichu startuje w roli trenera. Jan Pawłowski zaczął od mocnego uderzenia. Od zdobycia mistrzostwa Polski juniorów młodszych z Jagiellonią, jako asystent Wojciecha Kobeszki. O „poprzednim” życiu przypomina sobie raz na jakiś czas, gdy wychodzi na IV-ligowe boiska w barwach lidera swojej tabeli, drużynie KS Wasilków.

Wywiady

Antonin Panenka zasłynął jako autor rzutu karnego tak zwaną podcinką w finale Euro’76 Czechosłowacja – RFN, który przesądził o złotym medalu dla jego drużyny. Lata lecą, a popularność Panenki wcale nie maleje, legenda Bohemiansu Praga i Rapidu Wiedeń wciąż udziela mnóstwo wywiadów, a tematem numer 1 jest słynne trafienie z Belgradu. – Wcale mi to nie przeszkadza – śmieje się czeski piłkarz.

Wywiady

Ostatnie tygodnie są wyjątkowo udane dla napastnika Jagiellonii Białystok i młodzieżowej reprezentacji Polski, Karola Świderskiego. 21-latek najpierw mocno przyczynił się do awansu białostoczan do kolejnej rundy Pucharu Polski, a następnie popisał się drugim w sezonie dubletem dla wicemistrzów poprzedniego sezonu LOTTO Ekstraklasy. Kolejny raz został też powołany przez trenera Czesława Michniewicza do reprezentacji Polski U-21, którą czeka trudny barażowy bój o młodzieżowe EURO z Portugalczykami. – Każdy z nas chce udowodnić, że zasługujemy na to, żeby pojechać na turniej do Włoch. Nikogo dodatkowo nie trzeba mobilizować – przekonuje pochodzący z Rawicza zawodnik.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności