Wywiady

– Jeśli nasi zawodnicy będą zdrowi i będą regularnie grać, podtrzymując swoją dobrą formę, to powalczymy na mistrzostwach Europy. Niczego nie mogę jednak obiecać, nie będziemy też stawiać sobie nierealnych celów. Póki co skupiamy się na pierwszym meczu z Belgami, dobry start będzie szalenie ważny – mówi trener Czesław Michniewicz, który podobnie jak jego asystenci, obserwuje obecnie swoich kadrowiczów podczas obozów przygotowawczych do rundy wiosennej. Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, tak jak przed rokiem, udał się do Turcji. Tam też porozmawialiśmy o jego wizytach u zawodników, transferach kadrowiczów i budowie zespołu na włoski turniej. Zapraszamy!

Wywiady

Reprezentant Polski do lat 21, Karol Świderski, przenosi się z Jagiellonii Białystok do PAOK-u Saloniki. Przed wyjazdem do Grecji zrobił spory rekonesans. Zbierał informacje od dużo bardziej doświadczonych kolegów, jak Marian Kelemen, który w przeszłości grał w Salonikach oraz Guilherme, który miał przyjemność pracować z trenerem Razvanem Lucesku. Oczekiwania są duże, ale urodzony w Rawiczu napastnik zapewnia, że zrobi wszystko, aby im sprostać. Stawka jest spora, gdyż w grę wchodzi także wyjazd na czerwcowe modzieżowe mistrzostwa Europy U-21.

Wywiady

Uważa, że w reprezentacji Polski zostawił cząstkę siebie, a gra dla niej była zaszczytem, powodem do dumy. Dziś może podsumować dekadę, czyli zamknięty rozdział, na liczbie 44, swojej kariery, związany z drużyną narodową. – Nadchodzi nowa generacja piłkarzy, trzeba zejść ze sceny. To nie tak, że nie widziałem dla siebie miejsca w reprezentacji, nie docierały też do mnie sygnały, że nie mam co liczyć na powołanie od trenera Jerzego Brzęczka. Po prostu uznałem, że już mi wystarczy – mówi w rozmowie z „Łączy nas piłka” Sławomir Peszko.

Wywiady

Vladislavs Gabovs to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w obecnej kadrze Łotwy, która po odejściu Mika-Matti Paatelainena pozostaje bez selekcjonera. W nadbałtyckim kraju nikt się nie łudzi, że łotewscy piłkarze odegrają ważną rolę w eliminacjach EURO 2020, ale miłe niespodzianki pomogłyby w poprawieniu wizerunku dyscypliny. Gabovsowi, byłemu zawodnikowi Korony Kielce bardzo przypadła do gustu możliwość rywalizacji z Polską. 24 marca on i jego koledzy pojawią się na PGE Narodowym w Warszawie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności