Wywiady

Pół roku po odejściu z Jagiellonii Białystok został mistrzem Grecji i zdobywcą krajowego pucharu. W swojej pierwszej rundzie w nowym klubie pełnił głównie rolę rezerwowego, wywiązywał się z niej bardzo dobrze, strzelając przy tym cztery gole i notując dwie asysty. W trwających aktualnie rozgrywkach jest już podstawowym napastnikiem zespołu prowadzonego przez Abela Ferreirę. Były młodzieżowy reprezentant Polski przygotowuje się teraz do starcia na szczycie ligowej tabeli z Olympiakosem, a także do przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka. Zapraszamy na rozmowę z Karolem Świderskim.

Wywiady

W warszawskiej Legii występował przez dwie rundy, ale mimo tak krótkiego czasu spędzonego w klubie z Łazienkowskiej zapisał na swoim koncie mistrzostwo Polski i Puchar Ligi. Występował w meczach z Barceloną i Schalke 04 Gelsenkirchen, a dziś wciąż mówi o swoim byłym zespole w samych superlatywach. Radostin Stanew, obecnie trener bramkarzy w Sławii Sofia, w długiej rozmowie z Łączy Nas Piłka wspomina dawne czasy.

Wywiady

Najskuteczniejszy napastnik Superligaen nie zdążył jeszcze wziąć łyka espresso w małej kawiarni przy stacji Nørreport, gdy grzecznie zaczepił go elegancko ubrany starszy pan. – Dobry mecz w niedzielę. Gratulacje! – powiedział z uśmiechem i dyskretnie odszedł w swoją stronę. – Muszę strzelić gola w każdym meczu – podkreśla w obszernej rozmowie z portalem „Łączy nas piłka” Wilczek. Brakuje mu 4 trafień, by zrealizować swój pierwszy cel: pobić rekord legendarnego Ebbe Sanda i stać się najlepszym strzelcem w historii występów Brøndby w rozgrywkach duńskiej ekstraklasy.

Wywiady

Marcin Robak w ekstraklasie strzelił 120 goli, a w poprzednim sezonie był najskuteczniejszym Polakiem w lidze. Niespodziewanie latem przeniósł się do II-ligowego Widzewa. – Jeszcze przed podpisaniem kontraktu mocno odczuwałem, że kibice czekają i przeżywają czy ten transfer dojdzie do skutku. Bardzo mnie to ucieszyło, bo zobaczyłem jak im zależy na tym, bym grał w Widzewie. Cały czas widzę, że pokładają we mnie wielkie nadzieje. Ja też przyszedłem do tego klubu, by osiągnąć sukces – zapewnia Marcin Robak, lider klasyfikacji strzelców drugiej ligi (10 goli).

Wywiady

Nie ma w lidze równie młodego piłkarza, który wyprowadza swój zespół w roli kapitana. W Pogoni musi to jednak działać, skoro szczecinianie wciąż zajmują pierwsze miejsce w lidze. Czy więc Sebastian Kowalczyk, wychowanek klubu, czuje się również symbolem „Portowców”? Czym dla niego jest bycie liderem, co powiedział kolegom pierwszy raz mając opaskę kapitańską i jakim słowem określa DNA Pogoni? Zapraszamy do wysłuchania podcastu „Przy Zielonym Stoliku” na jednym z kilku kanałów: YouTube, Soundcloud i Spotify.

Wywiady

Osoba Sylwestra Czereszewskiego łączy stary i nowy Stomil. W przeszłości grał w „Dumie Warmii”, od roku jest członkiem sztabu szkoleniowego olsztyńskiego klubu. Był królem strzelców ekstraklasy, reprezentował też barwy Legii Warszawa, 23 razy wystąpił w drużynie narodowej.  – Dla mnie występy z orzełkiem na piersi to zawsze była duża odpowiedzialność. Wtedy patrzy na ciebie cała Polska. Oprócz pięknej przygody, jaką przeżyłem, miałem okazję grać z dobrze dziś znanymi piłkarzami: Andrzejem Juskowiakiem, Tomaszem Wałdochem, Romanem Koseckim czy Piotrem Nowakiem – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Czereszewski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności