Wywiady

Jakub Piotrowski w ubiegłym roku przeszedł z Pogoni Szczecin do KRC Genk. U Philippe Clementa, trenera, który kiedyś występował w reprezentacji Belgii, 21-letni Polak gra głównie w Lidze Europy. W czwartkowym meczu 1/16 finału tych rozgrywek ze Slavią w Pradze pojawił się na boisku w 87. minucie, a jego zespół zremisował 0:0. – Muszę być cierpliwy. Walczę o swoje na treningach i wierzę, że mój czas nadejdzie w miarę szybko. Chciałbym dać coś ekstra swojej drużynie i pojechać na młodzieżowe mistrzostwa Europy – zapewnia Piotrowski w rozmowie z Łączy Nas Piłka. 

Wywiady

W latach 90-tych Ryszard Czerwiec zaliczał się do grona największych gwiazd polskiej ekstraklasy, z Widzewem i Wisłą Kraków zdobywał mistrzostwo kraju. Z łódzkim zespołem pokazał się też w elitarnej Lidze Mistrzów, a swoją obecność tam zaznaczył trafieniem przeciw Steaule Bukareszt. Jeszcze po 50-tce występował w czwartej lidze, teraz kopie piłkę amatorsko, głównie na hali, a najwięcej czasu poświęca prowadzeniu pizzerii w Jaworznie. 

Wywiady

W minionym roku czekał na powrót do piłki długie miesiące. Ostatni raz w meczu ligowym wystąpił na początku kwietnia. Gdy wydawało się, że jest na najlepszej drodze, by zagrać ponownie w meczu o punkty w barwach GKS Tychy, Achilles ponownie dał się we znaki. Piotr Ćwielong ostatecznie rozwiązał kontrakt i teraz do piłkarskiej przyszłości podchodzi z dużym dystansem.

Wywiady

– Jeśli nasi zawodnicy będą zdrowi i będą regularnie grać, podtrzymując swoją dobrą formę, to powalczymy na mistrzostwach Europy. Niczego nie mogę jednak obiecać, nie będziemy też stawiać sobie nierealnych celów. Póki co skupiamy się na pierwszym meczu z Belgami, dobry start będzie szalenie ważny – mówi trener Czesław Michniewicz, który podobnie jak jego asystenci, obserwuje obecnie swoich kadrowiczów podczas obozów przygotowawczych do rundy wiosennej. Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, tak jak przed rokiem, udał się do Turcji. Tam też porozmawialiśmy o jego wizytach u zawodników, transferach kadrowiczów i budowie zespołu na włoski turniej. Zapraszamy!

Wywiady

Reprezentant Polski do lat 21, Karol Świderski, przenosi się z Jagiellonii Białystok do PAOK-u Saloniki. Przed wyjazdem do Grecji zrobił spory rekonesans. Zbierał informacje od dużo bardziej doświadczonych kolegów, jak Marian Kelemen, który w przeszłości grał w Salonikach oraz Guilherme, który miał przyjemność pracować z trenerem Razvanem Lucesku. Oczekiwania są duże, ale urodzony w Rawiczu napastnik zapewnia, że zrobi wszystko, aby im sprostać. Stawka jest spora, gdyż w grę wchodzi także wyjazd na czerwcowe modzieżowe mistrzostwa Europy U-21.

Wywiady

Uważa, że w reprezentacji Polski zostawił cząstkę siebie, a gra dla niej była zaszczytem, powodem do dumy. Dziś może podsumować dekadę, czyli zamknięty rozdział, na liczbie 44, swojej kariery, związany z drużyną narodową. – Nadchodzi nowa generacja piłkarzy, trzeba zejść ze sceny. To nie tak, że nie widziałem dla siebie miejsca w reprezentacji, nie docierały też do mnie sygnały, że nie mam co liczyć na powołanie od trenera Jerzego Brzęczka. Po prostu uznałem, że już mi wystarczy – mówi w rozmowie z „Łączy nas piłka” Sławomir Peszko.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności